>m TE WEINIG NESSELANDERS GENIETEN VAN WONDERLIJKE KITSCHKERST Onderhoud en reparaties van alie merken ook TOCH NOG WATER NAAR DE NIEUWE SCHOOL RECHTBANK WIJST BEZWAREN AP TEGEN MAATSCHAPPELIJKE VOORZIENING IN NESSELANDE kerstfeest kerk in nesselande voor uw lease 'M' B0VA6 APK keuring, Airco, Service Accu's, (sport) velgen (winter) banden NESSELANDL Bestrating nieuwe schoolplein weer opengebroken KERSTBOOMVERBRANDING KERKDIENST ZONDAG 20 DECEMBER Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 december 2009 pagina 33 Nesselande - Kerstkranswerpen, ballen breien, of een ritje in een stretch- limo, dat waren de opvallendste onderdelen van de Mirakelse Kitsch- kerst, georganiseerd door Marieke van der Honing en Carin van Haast- regt. Er was ook muziek en dans. Door Marianne Fortuin De voorbereiding begon vrij dag: ruim tweehonderd kinderen tan de bovenbouw van de Brede School hadden geknutseld, hapjes gemaakt een meegeholpen met het versieren van de ruimte. Op zaterdagavond was een aantal be woners van Nesselande in de Kris tal aanwezig, of onderweg voor een ritje. In de hal stond een ma quette van de wijk, waar men een animatiefilmpje kon laten maken. Dat filmpje toonde hoe je met je zelf gekozen vervoermiddel naar huis kon komen. Al die filmpjes worden door animatiedeskundige Gerben Agterberg samengevoegd tot een kunstwerk. Dansers van Dansschool Cultura van Kees Goe- degebuur gaven een show en de band Funky Ville trad op, waarbij flink gedanst werd. Bij een Kitsch- kerst horen kitschkerststukjes. 'Lu cia' kwam speciaal naar de Kristal om de prijs voor het kitscherigste kunstkerststukje uit te reiken. Dat bleek een kerststukje met knalgele verfrollers te zijn. Aangezien de maker onbekend was, mocht een bezoeker dit stukje in ontvangst nemen. Participerend bewoner Ada Veldhoven begeleidde het kerstballen breien. Ook had ze het ontwerp voor de uitnodiging ge borduurd. Veldhoven: "Ik ben dol op handwerken, maar niet van die geijkte dingen." Ze had zelf de wol meegebracht en degenen die niet goed konden breien geholpen. Van der Honing: "De sfeer is heel goed, maar het is wel jammer dat er niet zoveel mensen zijn geko men. Dat was bij de vorige Mira kelse activiteiten anders. Er was er gens een straatfeest, dat kan een reden zijn. We houden ervan alles wat dikker en vetter aan te zetten, dus in plaats van gewone kerst- versiering hebben we voor kitsch gekozen." Van Haastregt: "In de stretch-limo zat een mystery guest: een actrice die een Kerstverhaal vertelde, dat daarna door de pas sagiers moest worden uitgebeeld. Een beetje kitsch, maar wel leuk.... Dat was helemaal niet zo eenvou dig als het lijkt." De avond werd sfeervol afgeslo ten met het kerstlied 'Silent night', gezongen door een 'engel': de so praan Jenny Haisma. Haastklus voor waterleidingsbedrijf. Nesselande - Ook al zijn de verhuizers besteld voor 17 december, tot vori ge week was er nog geen vergunning afgegeven door gemeentewerken Rotterdam voor een waterleiding naar het nieuwe schoolgebouw aan de Laan van Avantgarde. De hoofden van de scholen Het Tangram en Het Passepartout knepen hem behoorlijk. Directeur Rien Geers van Het Tangram maakt zich druk: "Stel dat we toch verhuizen en na de kerstva kantie is er nog niets geregeld? We kunnen toch niet weer terug naar Het noodgebouw?" Eind vorige week kwam het verlossende antwoord, de vergunning is afgegeven. Door Maartje Letzel Hals over kop moet de waterlei ding aangelegd worden. De lei ding moet onder de Laan van Dada door, dwars over het nèt bestrate schoolplein, naar het invoerpunt van het gebouw. Ook daar maakt Rien Geers zich druk over. "Dat is Toch allemaal zonde van het geld?" Volgens de projectleider van de houw komt dit soort onhandighe den vaker voor. Als de scholen voor de kerstva kantie verhuisd zijn, wordt het nog niet rustig op het terrein. Op 30 december zal gestart worden met de bouw van kinderopvang Bij de Hand en 106 woningen aan de Noordwestkant van het terrein. De kinderopvang wordt naar ver wachting opgeleverd in het voor jaar van 2011. De laatste woningen zullen gereed zijn in februari 2012. Daarna kan de aanleg van de bui tenruimte worden afgerond. Er zijn geen redenen die het bou wen van een woonvoorziening met vijftien plaatsen belemmeren, voor maatschappelijke opvang aan de Wollefoppenweg in Nesselan de. Dat besloot de voorzieningen- rechter van de Rechtbank van Rot terdam, in uitspraak op de door deelgemeente Prins Alexander ver leende bouwvergunning. De recht bank vond dat de deelgemeente het geldende bestemmingsplan Nesselande correct had toegepast in het genomen besluit. De recht bank verklaarde het verzoek om een voorlopige voorziening onge grond, dat door Stichting Opvang tehuis Nesselande Nee! en veertig particulieren was ingediend. Het dagelijks bestuur van de deel gemeente Prins Alexander nam met belangstelling kennis van het besluit van de rechtbank. Juist om dat nu de weg wordt vrijgemaakt voor het bouwen van de woon voorziening met vijftien plaatsen, bestemd voor bewoners met een Nesselande - De jaarlijkse kerst boomverbranding vindt zater dag 9 januari plaats van 19.00 tot 19.45 uur aan de Kretalaan in Nesselande. Kerstbomen worden tussen 15.00 en 17.30 uur ingezameld op het grasveld voor de oude Albert Heijn locatie. Voor elke kerstboom die wordt gebracht ontvangt men een lootje, waarmee prijzen te win nen zijn. De loting van de prijzen is om 20.00 uur in multifunctio neel centrum De Kristal aan de Cypruslaan 404. Nesselande - In de Kerk in Nes selande, gevestigd in de Knoop 'n de Brede School aan de Robert va" 't Hofstraat, wordt op kerst- avond, donderdag 24 december, de musical 'Een teken van leven' opgevoerd. Vanaf 18.00 uur kun nen de kinderen een lampion op komen halen op het pleintje voor de Knoop. Rond 18.15 uur start de optocht waarna bij terugkomst om i9.00 uur de voorstelling van start gaat, die gespeeld wordt door kin deren, tieners en volwassenen. Diezelfde avond is er om 22.00 uur kerstzang; een mooie gelegen heid om samen met familieleden, vrienden, buren en andere wijkbe woners kerstliederen te zingen en met elkaar stil te staan bij de bete kenis van het kerstfeest. Gert van den Bos, voorganger van de Kerk in Nesselande verzorgt een korte toespraak. Kerstviering De kerstviering op Eerste Kerst dag vindt plaats om 10.00 uur. In deze samenkomst zal veel ge zongen worden en Gert van den Bos zal spreken over het thema 'Kerst=FeestEr is een oppas voor de kinderen aanwezig en er is een kindernevendienst. Voor meer informatie: www.kerkinnesselande.net. Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. A. Markus. HUISARTSENPRAKTIJK gezond heidscentrum Nesselande in Mul tifunctioneel Centrum De Kristal, Cypruslaan 402. Tel. 010-2229750, www.gcnesselande.nl. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkda gen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WO- NIO 010-2222811 of info@nesse web.nl lichte psychische of psychiatrische problemen. Mensen die bovendien hebben aangetoond al een eind op weg te zijn in het traject naar zelf standigheid. De bezwaarmakers kunnen even tueel hoger beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State binnen zes weken nadat een afschrift van de uitspraak is verzonden. Het dagelijks bestuur van de deel gemeente presenteerde enkele jaren terug de plannen aan bewo ners met een intensief communica tie- en participatietraject. Daarbij waren de gemeente Rotterdam en het Leger des Heils nauw betrok ken. Het plan is onderdeel van de bestuurlijke akkoorden die de ge meente met alle deelgemeenten maakte voorde periode 2006-2010. Met als doelstelling voorzieningen te realiseren voor het oplossen van het maatschappelijk probleem van dak- en thuislozen in Rotterdam. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland | 2009 | | pagina 33