Zevenhuizen- Gemeente gemeentelijke VREUGDEVUUR MOERKAPELLE DTTJAAR OP NIEUWE L0CAIIE GRONDÖVERDRACHT VAN ACHTERPADEN VERGUNNINGEN EN REGELGEVING VAN KRACHT NA JAARW1 MG? AFSLUITING JULIANAWEG EN KRUISPUNT MOERKAPELLE PRULLENBAKKEN EN HONDENPOEPRAKKEN ZEVENHUIZEN, OUD VERLAAT EN MOER KAPELLE VERFRAAID MET GROTE KERST BOOM DIENSTEN GESLOTEN RAAD EN COMMISSIES RUIMTELgKE ORDENING ONÏWERPBESTEMMINCKPLAN "DE BONK ZEVENHUIZEN" En wie is dan verantwoordelijk voor de openbare orde? kNIÜII Aanvragen bouvvvergunning: Aanvragen sloopvergunning: Ontheffing bestemmingsplan pagina 4 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 16 december 2009 WWW.ZE VENHUIZEN- CAPELLE Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhui2en-moerkapelle.nl st<~yst jI'jrir-.[r^rV aileuwerHeru aan den ijsseL en 2-evenUu'iz.en-Moerk-apeLle de nieuwe aetneen&e Z.u<dpias. Dit jaar vindt het vreugdevuur tijdens de jaar wisseling in Moerkapelle plaats op de Juliana- weg. Het vuur is verplaatst naar deze nieuwe locatie, omdat vorig jaar onveilige situaties ontstonden op het Kruis in Moerkapelle (de oude locatie). De situatie werd toen gevaarlijk voor omstanders, omwonenden en hulpdien sten. De locatie Julianaweg biedt meer ruimte en mogelijkheden om veilig en gezellig Oud en Nieuw te vieren, mét een vreugdevuur. Vreugdevuur Op de Julianaweg zal vanaf00.00 uur onder toezicht en in aanwezigheid van een brand wacht een vreugdevuur ontstoken worden. Tot ongeveer 03.00 uur wordt er hout op het vuur gegooid. Inwoners kunnen zelf schoon hout en/of een gestript autowrak aanleveren. De brandweer bekijkt direct of het materiaal geschikt is. Vanwege de (brandveiligheid is het op oudejaarsnacht niet toegestaan om hout en andere (brandbare) materialen mee te nemen om op het vuur te gooien! Het inleve ren van schoon hout en/of gestript autowrak kan op woensdag 23 december tussen 16.00 en 1730 bij Van der Spek, Herenweg 56 in Moerkapelle. Toezicht en politie Om de jaarwisseling voor iedereen zo rustig en veilig mogelijk te laten verlopen, wordt er toezicht gehouden door politie en beveiliging. Het is belangrijk dat eventuele aanwijzin gen van hen worden opgevolgd. Verder is het belangrijk te weten geen vuur op het Kruis in Moerkapelle en andere locaties te ontstekenjartikel 534 APV). Daarnaast is het strafbaar om hulpverleningsdiensten te be lemmeren in hun werk. Alle ontstane schade wordt verhaald op de dadeifs). Bij verstoring van de openbare orde treedt de politie op en kunnen noodmaatregelen ingezet worden. Let op! De Julianaweg is op oudejaarsnacht afgeslo ten voor al het verkeer. Kom zoveel mogelijk lopend. Denk om eikaars veiligheid en steek geen vuurwerk tussen mensen af. Houd vol doende afstand en denk aan de omgeving. Glas, blik, alcoholhoudende drank en illegaal vuurwerk zijn bij het vreugdevuur verboden. De weersomstandigheden kunnen aanlei ding geven om het vuur eerder te doven. Wanneer de wind toeneemt is de kans aan wezig dat vonken zich verspreiden. Politie en brandweer vragen in dit geval medewer king van de aanwezigen. Oud en Nieuwfeest! Oud en Nieuw is een feest voor en door inwoners. Probeer met elkaar ongewenst gedrag te corrigeren om zo als gemeenschap te voorkomen dat er onveilige situaties ontstaan. Politie en gemeente streven ernaar om samen met de inwoners van Moerkapelle een feestelijke en veilige jaarwisseling te beleven. Afsluitingen Het Kruis in Moerkapelle en de Julianaweg worden op 31 december 21.00 uur tot 1 janu ari 5.00 uur voor het gemotoriseerd verkeer afgesloten. Met omleidingborden wordt een alternatieve route aangegeven. Communicatie Op de gemeentelijke website is ook informatie beschikbaar over de jaarwisseling. Zie www. zevenhuizen-moerkapelle.nl. Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de communicatiemedewerkers van de gemeente, telefoon 0180637747 of e-mail- communicatie@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Wij wensen iedereen een veilige en gezel lige jaarwisseling! Politie - brandweer - gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft op donderdag 3 december een groot aantal achterpaden, die grenzen aan huurwoningen, overgedragen aan woningcorporatie Woonpartners Midden- Holland. Woonpartners wil op die manier de leefbaarheid en de veiligheid voor haar huurders vergroten. In de ondertekende overeenkomst staan ondermeer de grootte en grenzen van de verkochte gebieden beschreven. Daarnaast hebben de twee partijen afgesproken welke taken de woningcorporatie gaat overnemen met betrekking tot het onderhoud. Op de valreep van 2009 zetten burgemeester J.C.G. Fijen en directeur-bestuurder R.J. Mascini hun handtekening onder de koop- en verkoop overeenkomst. Daarna overhandigde wethou der M. Bosman een trottoirtegel als symbool aan de heer Mascini. Dit alles gebeurde bij het achterpad van de Boslaan in Zevenhuizen (bij de kruising met de Burgemeester Boerstraat), in het bijzijn van diverse genodigden. In de afgelopen periode is regelgeving opgesteld en zijn vergunningen afgegeven door de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Vanaf 1 januari 2010 vormt onze gemeente samen met Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel de nieuwe gemeente Zuidpias. Maar wat gebeurt er met de vergunningen en regelgeving als de gemeente zelf op 1 januari 2010 0:00 uur niet meer bestaat? En wie bestuurt de gemeente dan op het gebied van de openbare orde? Vergunningen en andere regelgeving van kracht? Alle vergunningen die door de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle zijn verleend, blijven van kracht in de gemeente Zuidpias. Dus als u bijvoorbeeld een vergunning voor het bouwen van een dakkapel ontvangen heeft, dan mag u ook in 2010 hier gewoon gebruik van maken. Andere regelgeving, voor zover op dit moment niet al ingetrokken, blijft ook gelden, totdat de gemeenteraad van de nieuwe gemeente nieuwe regelgeving heeft vastgesteld en de oude vervallen heeft verklaard. Het kan dus zo zijn dat er vanaf 1 januari 2010 regelgeving is die bijvoorbeeld wel in Zevenhuizen en Moerkapelle geldt, maar niet in Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel. Apv en Wetboek van Strafrecht ook van kracht? Ook de Algemene plaatselijke verordening (APV) van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle blijft van kracht na de jaarwis seling. Natuurlijk blijft ook het Wetboek van Strafrecht bestaan. Tegen een overtreding van een regel in de landelijke of gemeentelijke wetgeving kan dus ook na 1 januari 2010 0:00 uur, opgetreden worden. De waarnemend burgemeester van de gemeente Zuidpias, burgemeester Bonthuis, is vanaf00:00 uur verantwoordelijk voor de openbare orde. Hij kan de nodige acties ondernemen om de openbare orde te handhaven. Meer informatie Heeft u vragen? Neem dan contact op met mevrouw Bos van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Dit kan via tel. 0180637777. 31 december 21.00 uur -1 januari 05.00 uur In verband met de jaarwisseling is de Julianaweg en het kruispunt in Moerkapelle van 31 december 21.00 uur tot 1 januari 05.00 uur afgesloten voor het gemotoriseerd verkeer. Het betreft het kruis punt Dorpsstraat, Moerkapelse Zijde, Noordeinde en Bredeweg. Er worden omleidingsborden geplaatst voor een alternatieve route. Om vernielingen van de prullenbakken en de hondenpoepbak- ken door vuurwerk in de gemeente tegen te gaan, worden een aantal prullenbakken afgesloten en worden de hondenpoepbak- ken verwijderd. Begin januari 2010 worden de prullenbakken weer opengesteld en de hondenpoepbakken teruggeplaatst. December - feestmaand, althans zo staat de maand bij velen te boek. Het is ook de maand van de kortste dag en het minste daglicht Het is de periode waarin we kaarsen branden en onze huizen binnen (maar ook steeds meer buiten) verlichten. Ook de gemeente heeft traditiegetrouw de centra van Zeven huizen, Oud Verlaat en Moerkapelle verfraait en verlicht met een grote kerstboom. Het geeft kleur en geur aan de dorpsaanzichten en verhoogt de sfeer tijdens het winkelen. Op vrijdag 18 december 2009 zijn alle gemeente lijke diensten vanaf 12.00 uur gesloten. De reden hiervan is een afscheidsactiviteit voor het perso neel van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Raad 17 december (buitengewone vergadering) Op de agenda van de raad van 17 december onder andere: 1. Afscheid raad. Deze buitengewone openbare raadsvergadering vindt plaats in Theater Swanla, Burge meester Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen. Aanvang is om 15.00 uur. WEEK 51 In de periode van 04/12/2009 t/m 10/12/2009 zijn de volgende aanvra gen om vergunningen binnengekomen: Ganzenpad (Eerstelinglocatie) 2751 CZ Moerkapelle, oprich ten 13 woningen en (zorg)appartementen (B2/2009/0012); Oogstpad (tussen 2 en 4), 2752 AH Moerkapelle, slopen schuur met asbest (SA/2009/0025); Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing van het geldende bestemmingsplan te verlenen voor het toestaan van detailhandel in de panden Dorpsstraat 57 en 59,2761 AA Zevenhuizen. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 17 december 2009 tjm 27 januari 2010 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis (vanaf 4 januari 2010 op het gemeentehuis van Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel) voor een ieder ter inzage. Tijdens de terinzagelegging kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethoudeis. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 lid 1 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van donderdag 17 december 2009 het ontwerpbestemmingsplan "De Bonk Zevenhuizen" gedu rende zes weken ter inzage ligt. Inhoud ontwerpbestemmingsplan Het bestemmingsplan bestrijkt de gronden van het recreatieterreiri "De Bonk", het aangrenzende water van De Rotte tot aan de gemeen tegrens van Zevenhuizen en het aansluitende terrein aan de boven zijde van het recreatieterrein tot aan de Rottekade (zie tekening). Terinzagelegging Het ontwerpbestemmingsplan en de daarbij behorende stukken lig gen in de periode van 17 december 2009 tot en met 27 januari 2010 voor een ieder ter inzage. In de periode van 17 december 2009 tot en met 31 december 2009 ligt het plan ter inzage ter gemeentesecretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, afdeling VROM, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen, elke werkdag tussen 9.00 en 12.00 uur. Inzage van de stuk ken buiten genoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak (0180637707). Ook is het bestemmingsplan digitaal raadpleegbaar via de website van de gemeente, onder het kopje "Actueel - Planner en projecten". Vanaf 1 januari 2010 maakt de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle onderdeel uit van de nieuwe gemeente Zuidpias. Om deze reden is de gemeentesecretarie vanaf 28 december tot en met 31 december 2009 gesloten. De fusie alsmede het feit dat onze gemeentesecreta rie deels gesloten is, heeft tot gevolg dat vanaf het begin van de ter inzage termijn het bestemmingsplan ook is in te zien in het gemeen tehuis van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Vanaf 1 januari tot en met 27 januan 2010 is het plan in te zien in het gemeentehuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel en is het plan digitaal te raadplegen via de website van de gemeente Zuidpias (www.zuidplas.nl). Zienswijzen Gedurende de periode van terinzagelegging kan een ieder een ziens wijze indienen op het ontwerpbestemmingsplan. Dit kan schriftelijk of mondeling. Een schriftelijke zienswijze kunt u tot en met 31 december 2009 sturen naar de gemeenteraad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 30,2760 AA te Zevenhuizen en vanaf 1 januan 2010 tot het einde van de inzage termijn aan de gemeenteraad van de gemeente Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel, onder vermelding van "Zienswijze ont werpbestemmingsplan De Bonk Zevenhuizen". Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw L Fassotte-Bams op (0180) 637707 en vanaf 1 januari 2010 via (0180) 330300. Bijeenkomst Vanwege de fusie en het feit dat de gemeentesecretarie tussen kerst en oude en nieuw gesloten is, zal er op woensdag 23 december 2009 van 16.30 tot 18.00 uur een inlooj>/in- formatiebijeenkomst georganiseerd worden in het gemeentehuis. Dorps straat 89 te Zevenhuizen. Tijdens deze bijeenkomst zal nadere informatie worden verstrekt ten aanzien van het bestemmingsplan en de bestem mingsplanprocedure. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur -i iedere eerste woensdag van de maand van 17 00 tot 19.30 uur Alarm Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4