Zevenhuizen-Moerl FUSIENIEUWS CD i Gemeente r NTEHUIZEN BEPERKT OPEN am a a NTENIEUWS ZUIDPLAS IN PLATTEGRONDEN GEMEENTE ZUIDPLAS HART VAN HOLLAND HUIS-AAN-HUIS VERSPREID TIJDELIJK GEEN DIGID VOOR PUBLIEKSZAKEN EaJUIIENALQaVIEVIEPLAJJISELIJKEVI MG NIEUWSBRIEF ONDER NEMEND ZEVENHUIZEN- MOERKAPELLE OP DE MAT HET HERINNERINGEN ALBUM IS KLAAR! - Nl\HU Laatste weken: verhuizing en inrichting ICT V HM NI Wil Zevenhuizen-Moerkapelle herinnert In Memoriam Él Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 16 december 2009 pagina 5 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gen WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPF.I 1 F «■■euwerser* Mn Je* ijsse. eZ.even'W:z.en-Moeri/^celle ale nieiy'i^e 3e^€erT&e Z.u'idpcas. Let op: beperkte opening publiekszaken en gemeentehuis Vanaf 1 januari 2010 vormen Moordrecht, Nieu werkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle de gemeente Zuidpias. Vanaf 4 ja nuari 12.00 uur bieden we u onze diensten aan in het gemeentehuis van Zuidpias te Nieuwer- kerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1. Om alles in orde te maken zijn de balies van publiekszaken en de deuren van de drie gemeentehuizen be perkt open vanaf woensdag 23 december 2009. Alle herindelingsgemeenten in Nederland moeten bijvoorbeeld de bevolkingsadministra tie samenvoegen. Kom op tijd voor aanvraag rijbewijs en identiteitsbewijs Let op: vanaf 23 december 12.00 uur tot maandag 4 januari 201012.00 uur kunt u geen rijbewijzen of identiteitsbewijzen aanvragen. Heeft u een van deze documenten nodig? Kom op tijd! We vragen u deze documenten uiterlijk op 22 december aan te vragen. Op 23 december 2009 tot 12.00 uur kunt u wel een spoedaan vraag voor een rijbewijs of identiteitsbewijs doen. Dit brengt extra kosten met zich mee. Wel kunt u eerder aangevraagde rijbewijzen en identiteitsbewijzen dagelijks tussen 9.00 en 12.00 uur ophften op het gemeentehuis waar u uw aanvraag heeft gedaan. Ook kunt u aangifte doen van geboorte en overlijden. Alle aangevraagde documenten dienen daarnaast uiterlijk op 30 december, 12.00 uur uitgereikt te rijn. Voor Moordrecht is de uiterste ophaaldag 31 december, 12.00 uur. Voor de aangifte van geboorten of overlijden kan men dagelijks terecht. De aangiftes kunnen gedaan worden op: 24, 28, 29 en 30 december 2009. De gemeentehuizen in Nieuwerkerk en Zevenhuizen-Moerkapelle zijn op 31 december, zoals gebruikelijk, gesloten. De afdelingen Publiekszaken Moordrecht en de Sociale Zaken Nieuwerkerk zijn wel open op 31 december (zie schema). Ook inwoners uit Zevenhuizen- Moerkapelle die gebruik maken van de diensten van Sociale Zaken kunnen op 31 december in Nieuwerkerk aan den IJssel terecht. Spoedvraag of nood? Heeft u andere vragen die met spoed beant woord moeten worden? Kijkt u dan in het on derstaande overzicht via welk telefoonnummer we u van dienst kunnen zijn. Kan het wachten? Danstaan we u vanaf 4 januari 12.00 uur heel graag te woord. Openingstijden 28 tot en met 31 december Het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel is tussen Kerst en Oud Nieuw voor de gehele gemeente Zuidpias bereikbaar tussen 8.30 en 17.30 uur via tel. (0180) 33 03 00. Bel bij spoedeisende storingen (riool, straatverlichting, bestrating) buiten openingstijden tel. (0180) 31 69 34. Actuele informatie Houdt u de gemeentepagina en gemeentelijke websites in de gaten voor actuele openingstijden en bereikbaarheidsgegevens. Verzoek: heeft u dit jaar een rijbewijs of identiteitsbewijs aangevraagd? Haal dit do cument dan voor het einde van het jaar op! Gemeente Publiekszaken Overige diensten Telefoonnummer, bereikbaarvoor afspraken publiekszaken, spoedvragen of nood Moordrecht 09.00-12.00 uur (aanbellen) Gesloten (0182) 34 61 61 Nieuwerkerk a/d IJssel 09.00-12.00 uur* Sociale zaken 09.00-10.30 uur Zorgloket Gesloten, voor spoed telefonisch bereikbaar (0180) 33 03 00 Zevenhuizen-Moerkapelle 09.00-12.00 uur* (aanbellen) Gesloten (0180) 63 77 77 Op 31 december gesloten Vanaf 1 januari 2010 plaatst de nieuwe gemeente Zuidpias haar gemeentenieuws in de krant Hart van Holland. U vindt de ge meentepagina's vanaf pagina 4 in deze krant. Hart van Holland wordt wekelijks op woensdag huis-aan-huis bezorgd in de hele gemeente Zuidpias. Ook kunt u vanaf januari 2010 het gemeen tenieuws nalezen op de website www.hartvanholland-online.nl en op de website van de gemeente Zuidpias www.zuidplas.nl. Deze week wordt bij alle inwoners van de toekomstige gemeente Zuidpias een plattegrond van de nieuwe gemeente bezorgd. Het gaat om de eerste editie. De plattegrond is samengesteld door de firma Rijnland uit Deventer. Een digi tale versie ervan ktrnt u terugvinden op www.plattegronden.nl/zuidplas. Heeft u geen plattegrond ontvan gen? Dan kunt u contact opnemen met de verspreider via l.burrekers@ziggo.nl of tel. 0412-628886. Uiteraard kunt u ook een exemplaar afhalen in het gemeen tehuis van Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1 (het toekomstige gemeentehuis van Zuidpias). In verband met de fusie van de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle is het vanaf maandag 21 december 2009 niet mogelijk via de websites van de drie gemeenten de digid-funtie voor publiekszaken te gebruiken. Zodra het mogelijk is om dit via de website van de gemeente Zuidpias te doen, stellen wij u hiervan op de hoogte via de gemeentepagina. De burgemeester en/of het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: Versteeg Ventilatievergunning voor de ver koop van consumentenvuurwerk op 29 t/m 31 december 2009; Stichting Cibo Cizira Botan voor het eenma lig huis-aan-huis inzam.elen van kleding in het le kwartaal van 2010 in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat; Stichting Aktie '68 Maastricht voor het een malig huis-aan-huis in zamelen van kleding in het 2e kwartaal van 2010 in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat; KICI Kledinginzameling voor het eenmalig huis-aan-huis inzamelen van kleding in het 3e kwartaal van 2010 in Zevenhuizen, Moer kapelle en Oud Verlaat; Stichting Salvatoriaanse Hulpactie voor het eenmalig huis-aan-huis inzamelen van kleding in het 4e kwartaal van 2010 in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat; De heer ANM Jonker standplaatsvergunning voor het jaar 2010 in Zevenhuizen en Moer kapelle; De heer RW Bos standplaatsvergunning voor het jaar 2010 in Zevenhuizen; Bezwaar verleende vergunningen/ ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Alge mene wet bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en/of het college van Zevenhui zen-Moerkapelle, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen als u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaar termijn bedraagt zes weken na toezending/uit reiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voor ziening worden ingediend bij de president van de arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Alle ondernemers van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle ontvangen bin nenkort de laatste nieuws brief ondernemend Zevenhuizen-Moerkapelle. Volgend j aar wordt het uit brengen van de nieuwsbrief voortgezet, maar dan vanuit de nieuwe gemeente Zuidpias. Nummer acht is wederom een nieuwsbrief met veel gemeentelijke informatie, praktische tips en leuke arti kelen. Laat hem niet op uw deurmat liggen! Volgende week ontvangt u nog voor de kerst het herinneringenalbum "Zevenhuizen-Moerkapelle herinnert" in uw brievenbus. Het album is samen gesteld uit ingezonden herinneringen en vormgege ven met foto's en beelden. Het afgelopen jaar bood de gemeente namelijk aan inwoners de gelegenheid om persoonlijke herinneringen op te halen aan de periode 1991-2010. Dat kon in woord en beeld. Laatste burgerjaarverslag 2008/2009 Naast herinneringen bevat het boekwerk ook het al lerlaatste burgeijaarverslag van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle. Wanneer u het album omkeert treft u het jaarverslag 2008/2009 van de burgemeester aan. Twee boekwerken in één en voorzien van een cadeauwikkel, die voor deze gelegenheid werd gemaakt door Werkplaatsen Orion. Geen herinneringenalbum/ burgerjaarverslag ontvan gen? Neem contact op met de gemeente en er komt een exemplaar uw kant op! Zoals in de rouwadvertentie al verwoord bereikte gemeenteraad en college van burgemeester en wethouders vorige week het droeve bericht van het overlijden van de heer AW. Iips. In zijn werkzame leven is de heer Iips altijd verbon den geweest aan de gemeente Moerkapelle en later Zevenhuizen-Moerkapelle. Direct na de schoolban ken ging hij in 1967 namelijk in het gemeentehuis van Moerkapelle aan de slag, bekwaamde zich in het ambtelijke vak en werd in januari 1978 op 29-jarige leeftijd benoemd tot gemeentesecretaris. Dit ambt werd datzelfde jaar trouwens al ingewis seld voor de volgende promotie: burgemeester van Moerkapelle. Jarenlang zette hij zich, gesteund en vaak vergezeld door zijn echtgenote, met de hem geschonken gaven in voor het besturen van Moerkapelle en na de fiisie in 1991 voor Zevenhuizen en Moerkapelle. Dorpsgemeenschappen - inclusief Oud Verlaat - met ieder zijn specifieke kenmerken. Tot het mo ment dat de geconstateerde ziekte hem in 1993 het werken onmogelijk maakte. Na een jarenlange verzorging thuis en in Gouda is de heer Iips, wie inwoners, bestuurders en ambtelijk medewerkers zeer erkentelijk zijn voor zijn inzet en aan wie met respect wordt terug gedacht op 61- jarige leeftijd overleden. In de raadsvergadering van 15 december jl. is in een moment van stilte terug gedacht aan zijn inzet voor onze gemeente en haar inwoners. Het laatsl niei jws a Is e erst op: www.h art vant lolland -onl ine.r

Hart van Holland | 2009 | | pagina 5