IJSPRET OP HET RAADHUISPLEIN RAADSLEDEN KRIJGEN AANDENKEN VOOR MONIQUE VAN DER VORST ALLE GEKRUIDE STENEN GEHANDICAPTE SPORTER VAN HET JAAR ALLEEN WINST VOOR TEAM 2 INLOOPAVOND NIEUWERKERKS VROUWENKOOR JEU DE BOULES NIEUWERKFRk- pagina 10 Nieuwerkerk aan den IJssel - De teams van Jeu de Boules club Nieuwerkerk hebben zaterdag een teleurstellende dag mee gemaakt. Op de vierde dag van het verenigingskampioenschap wist alleen team 2 een goed resultaat te boeken. Zij won nen hun wedstrijd reglementair tegen Les Francophiles met 7-0. Zowel team 1 als team 3 verlo ren hun wedstrijden met 3-4 tegen respectievelijk Maasstad uit Rotterdam en het Boulend Schaep uit Dordrecht. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nieuwerkerks Vrouwenkoor orga niseert voor donderdag 7 januari van 20.00 tot 22.00 uur een inloop avond in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat. Belang stellenden kunnen deze avond zien hoe het er tijdens een repe titieavond aan toe gaat. Het koor oefent iedere donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur onder lei ding van Frank van Wingerden. Het koor heeft een gevarieerd reper toire, van klassiek tot licht-klassiek. Nieuwe leden zijn welkom. Voor meer informatie: www. nieuwerkerksvrouwenkoor.nl of 0180-316964. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 december 2009 Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is nu echt voorbij. Vrijdag 18decem- ber was de laatste vergadering van de Nieuwerkerkse gemeenteraad. Onder leiding van burgemees ter André Bonthuis werd van alle raadsleden persoonlijk afscheid ge nomen. Voor hun inzet was er een toepasselijk cadeau, een replica van het beeld van de Steenkruister van Loek Bos dat sinds enkele we ken bij dorpshuis de Batavier staat. "Een aandenken voor alle stenen die jullie gekruid hebben." In zijn afscheidstoespraak refereer de Bonthuis aan een aantal toepas selijke uitdrukkingen. "De eerste uitdrukking is: Goede raad is duur. Dit geldt niet voor deze gemeente raad. Raadslid zijn is qua financiële beloning niet het meest begerens waardige beroep of hobby. On danks dat hebben we een groep enthousiaste mensen, die zich vol ledig heeft ingezet. Ook wil ik de inwoners van Nieuwerkerk een compliment maken met het ge zegde: Men krijgt de raad die men verdient. Binnen de politiek zijn er ook een aantal specifieke uitdruk kingen. Een daarvan: De raad mag kakelen, maar het college moet de eieren leggen. Gelukkig ging dit in Nieuwerkerk niet altijd op. In de laatste reguliere vergadering was er nog een voorbeeld van een klein eitje, de subsidie voor VEDJ. Het college was aan kaders gebonden, dus nam de raad haar verantwoor delijkheid." Naast lovende woorden voor de gehele raad, stond Bonthuis stil bij elk afzonderlijk raadslid. Wim Janse (CDA) noemde hij een voor beeld van een primus interparus. "Ik heb menige zweetdruppel op het voorhoofd van de ambtenaren en onder de wenkbrauwen van de wethouder zien ontstaan als Janse ook maar aanstalten maakte om het woord te nemen. Dat had als Hilversum/Nieuwerkerk aan de IJssel - Tijdens het Sportgala 2009 op dinsdag 15 december is de Nieuwerkerkse Monique van der Vorst uitge roepen tot Gehandicapte Sporter van het jaat. Ze liet Thierry Schmiter en viervoudig winnaar Esther Vergeer achter zich. "Ik had dit echt niet verwacht, vooral door de sterke concurrentie. Zo'n verkiezing kun je niet zelf beïnvloeden", was de reactie van Van der Vorst. Nog één keer aftikken op z'n Nieuwerkerks. Door Joke Heikens Van der Vorst heeft een indruk wekkend jaar achter de rug. In ok tober volbracht ze als eerste vrouw de volledige handbike Ironman en dat ook nog vóór de mannen. De vier kilometer zwemmen, 180 kilo meter handbiken en 42 kilometer wheelen deed ze in de op één na snelste tijd ooit. En dat terwijl ze in 2008 een incomplete dwarslae sie opliep door een ongeluk tijdens het trainen. "Ik mag blij zijn dat ik nog leef en daar ben ik dan ook dankbaar voor", schrijft ze op haar website. Mooiste val "Deze verkiezing betekent vooral veel voor mij omdat het andere sporters zijn die mij deze prijs toe gekend hebben", zegt Van der Vorst. "Zij weten wat ik er allemaal voor heb moeten doen om dit te bereiken, het voelt als een enorme waardering voor wat je doet." Haar spontaniteit deed haar uit verkiezing vast ook geen kwaad. "Ik was helemaal mezelf, mensen die mij kennen zeggen ook dat ze mij echt terugzagen, zeker toen we gingen skiën." Tijdens de uit zending werd getoond hoe de drie kandidaten op een indoorbaan mochten skiën, wat zeker voor Thiery Schmiter heel bijzonder was, omdat hij als valide sporter een prima skiër was. Monique van der Vorst stortte steeds zorgeloos de helling af en lachte het hardst bij iedere val, ze kreeg dan ook 'de mooiste val' toebedeeld. "Deze prijs is voor mij een enorme boost", zegt de student Bewegingsweten schappen. "Gehandicaptensport is nog steeds onderbelicht, ik wil graag meehelpen om dat te ver anderen. Ik ga gewoon door met sporten, eind januari en februari heb ik drie wedstrijden in Miami, in augustus weer het WK handbi ken in Colombia en in oktober doe ik weer de Ironman in Hawaï." voordeel dat de wethouder zich, na een goedkeurende bijdrage van hem, geen zorgen meer over de rest van de raad hoefde te maken." Bonthuis noemde Gerth Westmaas een spreker met gezag. "Ik zal hem vooral blijven herinne ren als iemand die dicht bij mensen die in nood waren stond. Ik heb de neiging om mijn hoed af te nemen voor zijn inzet voor deze mensen." Bij Henk van der Torn was het nog even spannend of hij, net als Joke van Gelderen, een lintje zou krij gen. "Henk gaat onvermoeibaar door. Zijn jarenlange inzet zou een Koninklijke onderscheiding waard zijn, maar daar wachten we dus nog maar even mee." De vergadering werd afgesloten met een aantal toespraken. Gebo ren Nieuwerkerker Ben de Deugd had zichtbaar moeite met het af scheid van zijn geliefde gemeente, maar was toch positief over de toekomst. "Ik koester de herinne ringen aan Nieuwerkerk, maar ook ik word Zuidplasser, want ondanks dat we gaan fuseren, weet ik ze ker dat de Nieuwerkerkse gemeen schap zal blijven bestaan. Ik vind het een hele eer dat ik de boeken in mag gaan al het laatste Nieu werkerkse raadslid. Dat zal ik mijn hele leven blijven koesteren." Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - De schaatsbaan op het Raadhuisplein is wederom een groot succes. Tij dens het schoolschaatsen werd er veel plezier gemaakt, maar ook tijdens het vrijschaatsen en in de avonduren waren er volop bezoe kers op de baan. Tussen de mid dag was er ruimte voor een nieuw fenomeen: een curlingtoernooi voor ambtenaren. In verschillende teams werd elke middag fanatiek gespeeld. Elke ochtend en middag was de baan geopend voor de leerlingen van de basisscholen in de nieuwe gemeente Zuidpias. Donderdag middag was het de beurt aan groep 6, 7 en 8 van de Terp. In de speci ale tent konden de kinderen, voor zover ze niet hun eigen schaatsen hadden meegenomen, een paar f V Da's even wennen. uitzoeken. Zodra die aangedaan waren, konden ze de baan op, om met hun leerkracht en klasgenoot jes te schaatsen. De 11-jarige Ro bert Krol. "Ik vind schaatsen leuk, maar het is ook best moeilijk. De vorige keer dat ik geschaatst heb, was vorige winter, dus ik moet nog wennen. Als er straks ijs op de slo ten ligt, ga ik geloof ik toch liever met mijn slee erop. Dat is makke lijker." Robert is trots op de Nieu werkerkse ijsbaan. "Ik ben hier vandaag voor de eerste keer, maar ik vind de baan veel mooier en gro ter dan vorig jaar." Ambtenaren-strijd. De ijsbaan en de daarbij horende evenementen werden dit jaar ge organiseerd door stichting Bra voure. En dus werd een nieuw item geïntroduceerd, bekend van het Hitlandfestival; de Silent Disco. Dat leverde vrijdagavond veel bezoe kers op. Bij deze feestelijke hap pening hebben de discogangers een hoofdtelefoon op, waardoor ze de muziek kunnen horen. Voor de toeschouwers levert dat een leuk beeld op; swingende mensen, zonder muziek. Tot en met tweede kerstdag kan van de ijsbaan ge bruik gemaakt worden.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 10