mmm SPORT, SPEL EN VREUGDEVUUR IN DE MOND VOL 7FX/FNHUIZEN-MOERKAPELLË Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 december 2009 pagina 17 r r- J»»;l fu Vu 'Uv, iAr/" Gamemasteer De eerste gast aan tafel was Hans van Tol, die na tien jaar als financieel mana ger gewerkt te hebben zijn leven om gooide en gezelschapspellen ging ont werpen. "Mijn passie voor bordspellen begon al heel vroeg. Ik speelde graag monopoly, maar mijn ouders wilden het nooit spe len. Het duurde te lang en het is eigen lijk niet leuk om elkaar blut te moeten spelen. Daarom had ik de behoefte een spel te ontwerpen dat niet te lang duur de, maar wel uitdagend was." Van Tol omschrijft The Gamemaster als een spellenuitgeverij: "We zijn met vijf medewerkers en we ontwikkelen, mar keten en promoten gezelschapspellen. We hebben inmiddels vijf ingekochte en tien zelf ontworpen spellen." Bang dat gezelschapsspellen zullen verdwijnen is hij niet. "We hebben laten onderzoe ken of het bordspel nog toekomst heeft en gelukkig was de uitslag positief. Wel denken we dat de technologie zal ver anderen, maar het blijven gezelschaps spelen. Het gaat om de sociale factor." Hierna gaf Gerard Baaij zijn mening over een actueel onderwerp in zijn gesproken column 'Goed Gebekt'. Hij sprak zijn ergernis uit over de ons op gedrongen gescheiden inzameling van plastic. "Volgens de voorlichting spaar ik daar mee niet alleen het tot heilig verklaarde milieu, maar ik zou er ook ruimte in mijn grijze container mee sparen. Nu staat die zak in mijn schuur veel meer ruimte in te nemen dan ik in de container kan besparen." Namens theater Swanla vertelde Hans Systsema over de komende theater shows en Wendy noemde een aantal Gek op spelletjes. kerstconcerten en een aantal andere culturele uitvoeringen in de regio. Boerenjongens De tweede gast aan tafel was Peter van Vuurde die pleitte voor het houden van het jaarlijkse vreugdevuur op het kruis punt in Moerkapelle. "Het is traditie in Moerkapelle om ieder jaar een auto, soms met caravan, in de brand te steken. Zelfs ouders van ou ders van de jongeren van nu hebben al op die manier het nieuwe jaar gevierd. Er is vroeger nooit iets mis gegaan. Het is pas uit de hand gelopen toen het ver boden werd." Toen er op dat kruispunt nieuwbouw woningen gebouwd werden die op Nieuwjaarsochtend zwart waren van het roet, vond de gemeente het vuur niet langer aanvaardbaar. Maar dat gaat er bij Peter en zijn vrienden niet in. "We zijn boerenjongens, We vinden het leuk om dingen in de fik te steken. Vroeger was het allemaal heel gemoedelijk. De dorpsagent was er wel bij, maar die kenden we. Dan zei hij dat we een beetje rustig moesten doen, meer niet. We zien er echt de lol niet van in dat de ME weer moet komen. Daar moet je weer voor wegrennen, echt niet leuk. Ik verheug me niet op de komende Oud- jaarsavond. Ik zie het echt niet zitten. Het moet wel weer gaan escaleren." Hoewel de redactie van De Mond Vol zowel de huidige burgemeester Fijen van Zevenhuizen-Moerkapelle als de nieuwe burgemeester Bonthuis van Zuidpias, en vertegenwoordigers van politie en brandweer gevraagd had in de talkshow te gast te zijn om hun mening over dit onderwerp te geven, bleek niemand van hen tijd te hebben. Wel was Ferry van Wijnen, lijsttrekker van Trots op Nederland aanwezig, maar helaas was de tijd voor dit onderwerp verstreken voor hij aan het woord kon komen. Kerkklokken van Zuidpias Het muzikaal intermezzo werd verzorgd door de negentien jarige Leon Jacobse. Hoewel hij op hoog niveau piano speelt en zelfs mee gedaan heeft aan het Prin ses Christina Concours, is het voor hem een vrijetijdsbesteding. Leon: "Ik vind teveel dingen leuk. Muziek kan ik er bij blijven doen, dus ben ik scheikunde gaan studeren." Hij speelde het stuk 's Nachts in de oude stad van Alexander Voormolen, een vrij onbekende Neder landse componist. Het regio-ootje was deze keer opge nomen in Moordrecht. Wendy Hoad maakte voorbijgangers wijs dat in de hele gemeente Zuidpias dezelfde kerk klokken moesten klinken en dat daar voor grote luidsprekers opgehangen moesten worden. Nieuw leven De derde gast aan tafel was Leontien Zijlaard-van Moorsel. Er werd een film pje vertoond waarin in een aantal hoog tepunten van haar carrière getoond werden. Ook aan haar afscheid van het wielrennen werd aandacht besteed "Dat was een heel emotioneel gebeu ren, maar het was ook een opluchting. Het begin van mijn nieuwe leven." Toch is dat nieuwe leven ook niet be paald rustig te noemen. Leontien is met veel verschillende dingen bezig, waaronder de bekende Ladies Ride, een fietstocht voor vrouwen. "Het is absoluut geen race. Negentig procent van de deelnemers rijdt op een gewone stadsfiets. Het gaat erom lek ker met elkaar te fietsen, lekker te be wegen en gezond bezig te zijn." Na al deze spraakmakende onderwer pen was het tijd om letterlijk de mond vol te nemen. Gelukkig was Gert Westrik van Dorpshuis Swanla bereid in te sprin gen voor de kok die de reis door de sneeuwstrom niet had durven maken. Hij serveerde na afloop heel toepasse lijk glühwein, erwtensoep, uiensoep en pompoensoep. Nog niet genoeg De Mond Vol? Kijk op www.hartvanholland-online.nl Geen zin in Oud en Nieuw. De vrouw van de Ladies Ride. Op of af, that's the question. door Geertrude Verweij Zevenhuizen - Ondanks het vreselijk slechte weer hadden presentatoren, gasten en een klein publiek toch hun weg gevonden naar theater Swanla om de regionale talkshow De Mond Vol bij te wonen. De show begon met het spel letje neuzen tellen van Hans Sytsema die vragen stelde over onder andere de oorsprong van het vreugdevuur en het nieuwjaarswensen. Losse lip naast vaste presentator Geert van der Burg was Wendy Hoad.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 17