EEFJE DE VISSER WINT GROTE PRIJS VAN NEDERLAND KERST BIJ DE SCHAKEL MOORDRECHT STEGGELT OVER BELASTINGTARIEVEN NIETS STAAT IJSSELPAD MEER IN DE WEG HULPTRANSPORT ROEMENIE ■"-Moordrecht |u ai' JBÊ&4Ê w PUB t t i Ui ijl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 december 2009 pagina 31 Gouda/Moordrecht - Eefje de Visser (23) heeft de Grote Prijs van Neder land gewonnen. De oud-Moordrechtse deed mee in de categorie singer- songwriter. "Dit had ik echt niet verwacht. Ik had gehoopt op de halve finale, maar dat ik in de finale kwam en won is helemaal super!" Door Joke Heikens Eefje schrijft sinds haar dertiende liedjes, met gebruik van haar gi taar. Ze komt uit een muzikale familie, niet vreemd dus als ze op haar achttiende op de Rockacade mie in Tilburg wordt aangenomen. "Dat was helemaal te gek, dat ik aangenomen werd als songwriter. Ik ben nu vijfdejaars, maar nog steeds niet klaar. Ik heb zo'n grote achterstand opgelopen dat ik niet weet of ik de school wel ga afma ken", aldus Eefje. "Op de opleiding ga je op een zakelijke manier met muziek om en ik weet niet of ik dat nog wel wil." Grote Prijs "Het was al geweldig om in de fi nale te staan van iets groots als de Grote Prijs van Nederland, maar om dan ook nog te winnen. Toen ik de quotes hoorde voordat ze de naam van de winnaar bekend maakten, wist ik al dat het over mij ging. Dat kon gewoon niet anders. Ook uit de zaal hoorde ik mensen mijn naam roepen." Eefje geniet nog na. "Het is heel moeilijk om kansen voor jezelf in te schatten. Ik dacht dat ik wel een kans had om te winnen, maar ja, de anderen waren ook goed. Die liedjes hoorde ik voor het eerst, je eigen liedjes ken je natuurlijk goed." Deze overwinning heeft nieuwe deuren voor Eefje geopend. "Een platencontract heb ik nog niet, maar tegenwoordig hoeft dat ook niet meer zo. Het gaat nu veel via internet, mensen downloaden je muziek. Mijn vriend is producer en hij won de Grote Prijs in 2003, hij heeft een opnamestudio waar ik terecht kan. Inmiddels hebben diverse boekings- en manage mentbureaus contact met mij op- genomen. Dat is wel heel handig, want ik zou graag willen optreden in clubs, kleine zalen van theaters of in het voorprogramma van een grote artiest. En ik heb het heel druk met het opnemen van mijn eerste album, dat doen we in ei gen beheer, tenzij een platenmaat schappij mij een contract biedt." Moordrecht - Het prille coalitieakkoord dat door de toekomstige fracties van de VVD, CDA, PvdA en CU SGP is afgesloten en op vier januari nog aan de nieuwe raad moet worden aangeboden staat onder druk. Groot struikelblok blijft de harmonisatie van de belastingen en heffingen te zijn. Stemming over aanpassing van de tarieven ging in de Moord rechtse raad gepaard met een stevig robbertje bridge. Door Natasha Qualm In de aanloop naar de verkiezingen heeft de VVD duidelijk laten weten geen voorstander van verhoging van belastingtarieven te zijn. De andere coalitiefracties lieten we ten, dat indien noodzakelijk, deze tarieven mogen stijgen. In het co alitieakkoord hebben de partners het volgende compromis gesloten: bij de harmonisatie van de belas tingen en heffingen (met uitzon dering van de OZB) is het uitgangs punt de inkomsten van 2009 en de 1,75 inflatiecorrectie. Eigenlijk is dat ook exact het voorstel waar mee de colleges van de huidige drie gemeente kwamen. "Dit is de enige manier om een begrotings tekort van de nieuwe gemeente te voorkomen," lichtte wethouder Ron Gast de situatie toe. De fracties van Beter Moordrecht en de VVD hadden hier echter grote moeite mee. Willem Jan van Tilborg: "U gaat uit van een infla tiecijfer van 1,75 Wij hebben echter begrepen dat de inflatie slechts één procent zal zijn." Jan Spelt (BM) voegde eraan toe dat de onderbouwing voor deze ver hoging in tarieven ontbreekt. "Met de komst van de nieuwe gemeente zullen er ook kosten bespaard worden. We hebben straks twee wethouders, twee burgemeesters en twee gemeentehuizen minder. Daar moet toch een besparing uit voortkomen." Ed Diersmann (PvdA) had weinig begrip voor het standpunt van de VVD en BM. "Ik vind de opstelling van de VVD in deze een beetje vreemd gezien het gevormde coa litieakkoord." Jos Beekman onder brak Diersmann op dat moment om aan te geven dat de discussie over het coalitieakkoord in deze raadsvergadering niet thuishoort. Diersmann onderbrak haar echter al na enkele woorden en reageer de fel. "Deze discussie kan niet in de nieuwe gemeente. Deze hoort hier thuis! Als we nu lager vaststel len dan krijgen we problemen in de begroting van de nieuwe ge meente!" Kors van der Wolf (VVD) die stil letjes had zitten beluisteren rea geerde door aan te geven dat hij hier als raadslid voor Moordrecht zat. "Volgens mij zijn wij tot 1 ja nuari 2010 gemeente Moordrecht. Ik heb dan ook moeite dat Diers- man al met het coalitieakkoord op de proppen komt. Wij zitten hier als raad van Moordrecht en vanuit die optiek wil ik dit voor stel benaderen,"zei van der Wolf. "Maar we leven toch niet op een eilandje?" mengde Gert Will (CDA) zich in de discussie. "Je kunt je toch nietvan dat coalitieakkoord distan tiëren? Het coalitieakkoord gaat op 4 januari aanstaande in, maar tot die tijd vind ik dat we al wel in de geest van het akkoord moeten handelen. Ik zou het zeer betreu renswaardig vinden als er in de drie gemeenten een verschillend besluit in deze zou worden ge nomen." Gezien alle consternatie maakte Spelt de opmerking dat de coalitie al haast valt voordat deze gevormd is. "Dat zou niet de eerste keer zijn," merkte Diersmann min zaam op. Wethouder Gast probeerde de boel te sussen. "Ik hoor twee ver schillende opvattingen die moeilijk zijn om te verenigen. Vanuit het Rijk hebben we meegekregen dat 2010 en 2011 moeilijke jaren zullen zijn. Daarbij hebben we het advies gekregen om op tijd maatregelen, te nemen. Hoewel ik het plaatje wat de heer Spelt schets wel be grijp is het toch niet verstandig om anders te besluiten. Opbrengsterf en kosten zijn nog niet in kaart gebracht. In 2010 lukt dat wel. Dan heeft de nieuwe raad nog alle mo gelijkheden om de tarieven bij te stellen." Uiteindelijk resulteerde de discus sie in een hoofdelijke stemming. De fractie van Beter Moordrecht was in zijn geheel tegen. "Gelet op het feit dat de onderbouwende stukken voor dit voorstel ontbre ken kunnen wij niet anders dan tegen stemmen," aldus Spelt. Van de VVD-fractie stemde van der Wolf en van Tilborg ook tegen de verhoging. Beekman stemde als enige van de VVD voor de verho ging. "Maar ik houd mij wel het voorrecht voor om ter zijner tijd deze discussie in de nieuwe raad opnieuw te voeren." De overige fracties waren allen voor de voor gestelde verhoging zodat het voorstel met 5 stemmen tegen en 8 stemmen voor uiteindelijk werd aangenomen. Vele vrijwillige handen maken licht werk. Door Natasha Qualm Moordrecht - Het was een heu gelijke avond voor de fractie van het CDA en dan met name voor raadslid Gert Will. Hij was de gene die tijdens de begrotings vergadering in het najaar van 2007 het voorstel deed voor een IJsselpad: een buitendijks aan gelegde wandelroute vanaf de Julianasluis via de Dorpstraat tot aan het Abraham Kroesgemaal. Lang, heel lang duurde het eer er duidelijkheid kwam of het pad kon worden gerealiseerd, maar vorige week dinsdag kwam bur gemeester van der Meer met het verlossende nieuws: het samen werkingsverband 'Hollandsche IJssel' heeft 354.000 euro vrijge maakt voor het project. Gert Will toonde zich in zijn nopjes met het goede nieuws. Jan Spelt van de fractie Beter Moordrecht zette even ene kleien domper op de vreugde. "U vraagt meer geld dan in het uitwerkingsplan wordt genoemd. Waar wordt dit bedrag aan besteed?" wilde hij van bur gemeester van der Meer weten. Deze liet weten stevig te hebben ingezet."In de praktijk is wellicht minder nodig, maar met dit geld zouden we het plan moeten kun nen realiseren." Jan Speltnam hier mopperend genoegen mee. Voorlopig. "Het is echter de vraag of het antwoord van de burge meester steekhoudend is." Alle fracties gaven hun fiat om het ontbrekende bedrag uit de pot onvoorzien te trekken. Ed Diersman (PvdA) merkte op dat hij het raar vond dat de VVD-frac tie zonder morren ja zegt tegen een extra bedrag voor het IJs selpad. Kors van der Wolf (VVD) antwoordde hierop gevat: "We praten hier over een rendement van 4000 procent. Daar zeggen wij geen nee tegen." Maarten van der Linden (SGP) vroeg het college om in de uitwerking van het IJsselpad het hondenpoepbe- leid te betrekken. Van der Meer zag daar wel de meerwaarde van in. "In eerste instantie is het een pad om lekker te wandelen en met schone voeten thuis te ko men. Als alle hondeneigenaren gewoon een zakje meenemen om de hondenpoep op te ruimen dat moet het geen probleem zijn om de honden op dit pad uit te laten. Wel moet daarop controle komen." Moordrecht - Namens de stichting Hulp aan Roemenië-Moordrecht is afgelopen zaterdag een transport met hulpgoederen vertrokken naar de Roemeense plaats Baratos. In deze zustergemeente van de Hervormde gemeente Moordrecht wordt door de stichting hulp ver leend in de vorm van hulpgoe deren en projecten. Elk jaar gaat minimaal één transport naar deze plaats. Het hulptransport bestond hoofd zakelijk uit kleding en linnengoed, maar ook fietsen, rollators, keu- kenapparatuur en allerhande eten in blik en koffie werden ingeladen. Voor de renovatie van het Cultu rele Huis in Baratos is tevens 100 li ter verf ingepakt. Voor dit project wordt, onder meer door oliebol lenverkoop, geld ingezameld. Moordrecht - De Kerstmarkt bij ac tiviteitencentrum De Schakel werd vorige week vrijdag goed bezocht door circa 300 mensen. Onder hen, naast familieleden van de cliënten, ook veel inwoners van de gemeen te. Bij aankomst werd men in winterse sferen ontvangen, doordat op de oprijlaan, met behulp van de vrij willige brandweer van Moordrecht, een zeer plaatselijke sneeuwbui gevallen was. De bezoekers konden gefotografeerd worden op een ar- reslee en in de kraampjes waren al lerhande kerstartikelen te vinden, De levende kerststal van De Schakel. waar de cliënten al sinds de zomer hard aan gewerkt hadden. Op de foto in de arreslee. Levende kerststal In de tuin wees een grote verlichte ster de weg naar de schuur, waar cliënten het kerstverhaal uitbeeld den in de vorm van een 'levende kerststal'. Het was de eerste keer dat er op De Schakel een kerstmarkt geor ganiseerd werd. Alle vrijwilligers werden er voor opgetrommeld, maar na afloop was iedereen het er over eens dat al het werk zeer de moeite waard was geweest.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 31