W r)& /terts» Voorzitter Groeneweg neemt no veertig joar at L A* pagina 44 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 december 2009 V Zevenhuizen - Weinig voorzitters zullen het in het amateurvoetbal zo lang hebben volge houden als Aad Roos, voorzitter van voetbalvereniging Groeneweg. Na veertig jaar zal hij binnenkort de voorzittershamer aan een opvolger overhandigen. "Ik loop ongelofelijk lang mee in deze club." i* Door Elias van der Plicht Aad Roos en voetbalvereniging Groeneweg zijn onafscheidelijk. Als kind voetbalde hij in de hoogste jeugdelftallen. De club had toen nog zijn basis aan de Groeneweg. Een zwakke knie noopte Roos om te stoppen als speler. Hij werd jeugdleider en jeugdsecre- taris en op 31-jarige leeftijd voorzitter van de vereniging. Roos maakte twee verhuizin gen van de voetbalclub mee. "In 1968 zijn we naar het huidige terrein verhuisd. Ik was toen al bestuurslid. Een jaar later werd ik voorzitter." Hij viel direct met de neus in de boter. "Ik had geluk, want het eerste elftal is toen meteen naar de derde klasse gepro moveerd." Bekerfinale 1979 Eén van de hoogtepunten van veertig jaar voorzitterschap is volgens Roos de bekerfi nale van 1979. "We ver baasden toen het hele dorp. ledereen was in een roes. Hoofdklas sers en eersteklassers werden verslagen, zodat we in de finale van het district kwa- ,(,men te staan. Die Roos als jeugdleider. wedstrijd, tegen Xerxes, werd met 0-1 verlo ren, maar het was toen al zo onvoorstelbaar mooi." In hetzelfde jaar promoveerde Groe neweg naar de tweede klasse. "Wij waren de eerste ploeg uit de omgeving die op dat niveau ging spelen. Het is jammer dat we het niet vast hebben kunnen houden, want in de jaren daarna zijn we een paar klassen om laag gegaan." Nu speelt het eerste team van Groeneweg in de derde klasse. "Het gaat dit jaar "Je moet een vrouw hebben die er helemaal achterstaat, anders ben je nergens" niet zo best, maar we hopen dat de resulta ten beter gaan worden." De weg van het overleg Met genoegen blikt Roos terug op zijn tijd bij Groeneweg: "Het mooie van alles is dat je hier met een hoop vrijwilligers werkt en dat je zo een band met elkaar krijgt. Ik ben geen man die op dictatoriale wijze door de vereniging is gegaan. Ik heb altijd gepro beerd om voorzitter te zijn via de weg van het overleg, zodat alle neuzen één kant op komen te staan. De weg van het overleg, dat is mijn sterke punt. Anders was ik allang weggeweest. Over het algemeen heeft hier altijd een prettige sfeer geheerst. Er wordt niet veel gezeurd, niet op iedere slak zout gelegd. We zijn natuurlijk hartstikke blij met het nieuwe kunstgrasveld. We hebben daar als bestuur erg ons best voor gedaan. Hoe wel het nog spannend werd of het veld er zou komen, hebben we het gered. De kin deren kunnen nu altijd trainen en de mod der in de kantine is enorm afgenomen. Op sportief gebied hebben we behoorlijk goed gepresteerd. Nu hebben we ook een schitte rende jeugdafdeling met 27 jeugdteams. Er zijn teams die erg hoog spelen. Als dat alle maal goed begeleid wordt, kan Groeneweg nog jaren vooruit." Zelf zal Roos daar niet meer verantwoorde lijk voor zijn. "Als je ruim 55 jaar bezig bent in deze club, wordt het tijd dat er andere mensen komen. Het is tijd voor een jonge vent die de kar gaat trekken. Het is geen lichte taak. Je moet een vrouw hebben die er helemaal achterstaat, anders ben je ner gens." J to I

Hart van Holland | 2009 | | pagina 44