VfwM> cember HIIIIMIMIMMf 2010 January f.YV YEAR r t pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 december 2009 Tijdens de plechtigheden in de regio op 4 mei werden niet alleen de burgers en militairen die sneuvelden tijdens de Tweede Wereldoorlog herdacht, ook werd stilgestaan bij de slachtoffers van het drama op Koninginnedag in Apeldoorn. Koninginnedag 2009 gaat de geschiedenis in als een inktzwarte dag. De oranjetompoucen waren nog niet weggespoeld of er werd mel ding gedaan van een aanslag op de Koninklijke familie. De 38-jarige Karst T. reed dwars door de verkeersafzetting heen, recht op de bus af die de Koninklijke familie vervoerde tijdens een rondrit door Apeldoorn. Zeven van de gewonden overleefden de aanslag niet, de dader overleed een dag later aan zijn verwondingen. De komst van het fusiekunstwerk ging in Zevenhuizen-Moerkapelle niet zonder problemen. Voormalig wethouder Frank Helsloot, die de commissie leidde die Hachmang heeft geselecteerd, bleek een buurman te zijn van de kunstenaar. Hierdoor liep de reputatie van de wethouder een deuk op, maar de keuze voor Hachmang stond en bleef staan. Deel één van het drieluik Triade is inmiddels onthuld Na de Hachmangaffaire, sneuvelde wethouder Frank Helsloot begin juni dan echt vanwege zijn steun aan raadslid Heemskerk in een integriteitskwestie. Heemskerk werd door het CDA de fractie uitgezet en Heisoort besloot de terugtocht naar Noordwijkerhout aan te vangen. Haantje de bovenste - Er moest een hoogwerker aan te pas komen donderdag 4 juni, om de Sint Victorkerk in Waddinxveen weer compleet te maken. Het kruis op de toren is gerenoveerd en nu voorzien van een vergulde, handgesmede haan. Een langdurig proces is'het geweest, de totstandkoming van hei nieuwe Dorrestein. Met halsbrekende toeren werd de feestelijke opening van het winkelcentrum ingeluid.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 20