NESSELANDERS WINNEN BIJ C1000 DE ROOIJ AUTOTECHNIEK WORDT VOF Wie neemt OM) mij mee? PHILIPS cnor@hart-van-holland.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30jjecember_2009^ BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. 3000 series Nesselande-BijdeCI 000vestiging in Nesselande vond donderdag 24 december de prijsuitreiking plaats van de kassabonnenactie. Een besteding van minimaal 20,- euro aan boodschappen leverde een winkans op. Vierhonderd kassabonnen en één trekking leverden de volgende winnaars op: mevrouw Brusse (flatscreen) mevrouw Bruinenberg (Wii) en mevrouw Kraan (Ipod). Moerkapelle - "Het zal een grote uitbreiding van de service bete kenen. Met twee personen ben je nu eenmaal veel flexibeler." Na ruim vijftien jaar alleen gewerkt te hebben, zal Johan de Rooij van De Rooij Autotechniek vanaf 1 januari het bedrijf samen met een com pagnon gaan runnen. Door Geertrude Verweij "Ik ben in 1994 begonnen en heb het altijd alleen gedaan. De Rooij Autotechniek doet onderhoud en reparatie van alle merken auto's in de breedste zin van het woord. Dat houdt in: APK, het inbouwen van apparatuur, banden, uitlaten, compleet onderhoud en schade afwikkeling. Ik heb wel hulp van mijn vader, die sinds hij in de VUT zat en la ter met pensioen ging, hand- en spandiensten verleent, maar het werkaanbod en mijn klantenkring bleven groeien. Daarom heb ik besloten er iemand bij te zoeken. Personeel wil ik niet, dat vind ik Twee weten meer dan één: Leendert en Johan gaan samen verder. ^e\\s Igno^ Kin HcAv teveel gedoe." Het vinden van een compagnon bleek niet gemakkelijk. Via een zwager kwam Johan in contact met Leendert Budgen, die in een gesprek had laten vallen dat hij automonteur was en graag voor zichzelf wilde beginnen. "Het eerste contact was tweeënhalf jaar geleden. Je moet elkaar eerst leren kennen. Het lijkt gemak kelijk om met zijn tweeën verder te gaan, maar er zit heel veel aan vast. We zijn gaan zoeken naar informatie. Dat moet je niet over haasten, we wilden eerst op alle vragen die bij ons opkwamen het antwoord zoeken. Stukje bij beet je kwam het hele plaatje rond. Nu we alles weten, kunnen we samen van start gaan." De 27-jarige Leendert heeft als automonteur ervaring opgedaan bij diverse bedrijven en in verschil lende functies. "Dat is voor de klanten een pluspunt. We hebben nu meer kennis in huis. Leendert heeft ervaring met andere mer ken auto's dan ik. Ook hebben we nu een uitgebreider netwerk." Voor klanten die graag willen kennismaken met de nieuwe com pagnon wordt op 2 januari een kennismakingsopenstelling ge houden, waar men Leendert en Johan onder het genot van een hapje en een drankje de hand kan schudden. De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewen actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel en Leven en wen ken rond IJssel en Lek waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdivenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Mevrouw Alida Bontenbal-Bos, geboren 1915, vertelt: "Als kind woonde ik naast de grote kerk in Zevenhuizen. We speelden gewoon op straat, we gingen hoepelen en bikkelen met varkenskootjes en touwtje sprin gen. Er was bijna geen verkeer. Mijn ouders hadden vier kinderen waarvan er één jong is overleden. Mijn vader maakte broedmachines voor kuikentjes. De kuikens wer den warm gehouden door een sy steem wat brandde op petroleum, 's Nachts moest hij altijd een keer gaan kijken of het goed ging. De kuikens verkocht hij in Bar- neveld. Hij reisde per trein met enkele dozen met gaatjes waar de kuikens in zaten. Hij verkocht klompen vanuit de schuur en hij ging samen met een andere man bij boeren de landen draineren met pijpen. Gezellige boel Ik heb een fijne jeugd gehad. In Hotel Vos werden veel uitvoerin gen gehouden van zang, toneel en muziek met 'bal na', heel gezellig. Zaterdag- en zondagsavond liep de Dorpstraat vol met jongelui. Veel geld had je niet om in cafés wat te gebruiken, je moest ieder dubbeltje tweemaal omdraaien. Zelf verdiende ik mijn geld door in de huishouding te werken, zes jaar werkte ik in het gezin van burgemeester Klinkhamer. Mijn man heeft met vrienden net na de oorlog een zelfgemaakte re vue opgevoerd, ten bate van het Groene-Kruisgebouw. Het bracht 6000 gulden op. Ik ben jaren lid geweest van een bridgeclub. Tot mijn negentigste heb ik dat ge daan, daar hebben we wat afgela- chen, het was een gezellige boel. Bouwbedrijf Ik leerde Piet Bontenbal ken nen. Hij werkte bij zijn vader in het metsel- en bouwbedrijf in de Dorpstraat tegenover de smederij van Bram Heij. We zijn getrouwd en gingen in het huis van mijn schoonouders wonen. Mijn man nam de zaak over en kreeg veel werk, hij had twaalf man perso neel. Hij werkte veel met mijn broer Bertus Bos. Ze hebben veel nieuwbouwhuizen gebouwd. In die tijd waren er nog niet veel machines in de timmerloods, er kwam veel handwerk aan te pas. Ze bouwden in de bloemenbuurt, onder andere de Rozenstraat en enkele huizen op de Klinkhamer- weg. De heiwerken werden uitbe steed maar de rest van de bouw deden zij zelf. Bontenbal was een begrip in Zevenhuizen. We kregen één zoon; hij ging studeren en werkt nu op een in genieursbureau. Mijn man zat in veel besturen, bij het water leidingsbedrijf 'Pijnakker' en in de Oranjevereniging. Ze wisten hem overal voor te vinden. Zelf ben ik zes jaar penningmeester geweest van de openbare school in Zevenhuizen. We gingen graag kamperen, la ter hadden we een caravan waar we veel mee weg gingen, veelal naar Italië. We hebben altijd fijn gewoond in de Dorpsstraat en hadden leuk contact met de bu ren. Mijn man stopte op zijn 59e 'jaar met werken en verkocht de zaak aan bouwbedrijf van der Knaap. De schuur is aan druk kerij Elgersma verkocht, en later ook ons huis. Veertien dagen voordat we ons 65-jarige brui loft zouden vieren is mijn man overleden op 92-jarige leeftijd, dat was triest. Ik heb twee kleinkinderen en drie achterkleinkinderen waar ik veel van hou. Door ziekte kon ik niet meer alleen wonen, maar nu ben ik gelukkig weer redelijk gezond en woon in zorgcentrum De Ze venster. Hier ontmoet ik veel oud-Zevenhuizenaren met wie ik over vroeger kan praten."

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23