Crisis biedt kansen voor sociale woningbouw Muziek play-inn Recordbedrag verkoop kerstkaarten Unicef Kidz knutselclub gaat kussens versieren Stichting Vedj zet zich in voor CliniClowns Sporten voor Sophia HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 6 JANUARI 2010 11 Dit is het moment Explosion Streetdance Nieuwerkerk aan den IJssel - De economische crisis biedt wellicht kansen voor de sociale woningbouw. Uit de najaarsnota 2009 van de gemeente Nieuwer kerk blijkt dat de grondopbrengsten van de woningen op het Wuipendaai vele malen hoger waren, dan verwacht. Een project dat voor Vestia eerder nog on haalbaar was, blijkt nu een overschot op te leveren. Hoofdrolspelers voormalig Nieu werkerkse wethouder Jan Slagt en Vestia directeur Hans van der Horst leg gen uit. "Op dit moment worden er projecten voor dumpprijzen gebouwd, om toch werk te hebben. Woningbouwcoöperaties zouden daar hun voordeel mee kunnen doen. Door Marlonneke Willemsen "Tijdens de vorige raadsperiode is be sloten om twee nieuwe Brede Scho len te bouwen aan de Beethovenlaan en in Esse Zoom Hoog", zegt Slagt. "Maar scholen kosten geld. Om dit te kunnen bekostigen is er een plan gemaakt om op het Wuipendaai de noodlokalen af te breken en daar sociale huurwoningen te bouwen. Tegelijkertijd zijn er met Vestia pres tatieafspraken gemaakt. Er is een vaste grondprijs van zeventien dui zend euro afgesproken. Omdat deze prijs veel lager is dan de grondprijs bij koopwoningen, konden de huur woningen gerealiseerd worden. In de raad is besloten dat Vestia de eerste ontwikkelaar op het Wuipendaai zou worden. In 2007 zijn we aan de slag gegaan en in december van vorig jaar Tussen 10.00 en 14.00 uur kunnen belangstellenden onder begeleiding van vier ervaren instructeurs en op de muziek van dj Rob op het parkeer terrein naast sportcentrum Parkzoom twee of vier uur spinnen, ook wel rpm-en genoemd. De kosten bedra gen 15,- euro per twee uur; jasje en muts inbegrepen. Beide kledingstuk ken moeten verplicht gedragen wor- bleek dat het project voor Vestia niet haalbaar was. De kosten per woning bleken veel hoger dan de verwachtte opbrengsten. Het lag dus niet, zo als weieens beweerd werd, aan de grondprijs." Omdat er tijd verloren gegaan was, onderzocht Slagt of project niet in de koopsfeer gerealiseerd kon wor den. "Voor de woningen was draag vlak onder de buurtbewoners, dus er was ons veel aan gelegen om het project toch te realiseren. Vestia had twee aannemers benaderd om een prijsopgave te maken. Op basis van de huurprijzen van een vergelijkbare woning in de Bomenbuurt, hebben we er koopsommen aangehangen en deze aan de bouwers meegege ven. Vervolgens hebben we aan hen gevraagd om een grondbod te doen. den. Zonder jasje bedragen de kosten 10,- euro per uur. Na afloop is er soep of warme chocola. Voor meer informatie en aanmelden: bij de receptie van het Health Center, op nieuwerkerkadijssel@achmeahe- althcenters.nl of via info@stichtin- gevenement.nl. Bij aanmelden kle- dingmaat vermelden in verband met het jasje. Hier kwam een vele malen hoger bedrag uit dan de zeventienduizend eurodie we metVestia hadden afge sproken. Ik vind dit verschil erg groot en kan het niet goed verklaren." Van der Horst bevestigt dit. "Vestia investeert in veel projecten in veel verschillende steden en dan komt het wel eens voor dat iets niet haalbaar is. Dat was ook bij dit project het ge val. Per woning kwamen we veertig tot vijftigduizend euro tekort. Dat lag niet aan de grondprijs, want die was redelijk. Het was een slecht moment in de bouw en de bouwkosten wa ren dusdanig hoog, dat het voor ons niet rendabel was." Volgens van der Horst is er sinds die tijd in de bouw van alles veranderd. "In deze markt zijn op dit moment allerlei dingen aan de gang. De aannemer is nu ook de ontwikkelaar en dat heeft mis schien mede een rol gespeeld. Als het slecht gaat, blijf je de vaste kosten behouden, dus ga je misschien wel anders met je berekening om. Op dit moment worden er projecten voor dumpprijzen gebouwd, om toch werk te hebben. Woningbouwcoöperaties zouden daar hun voordeel mee kun nen doen." Al tijden hamerden CDA, PvdA en GBZ, erop dat er bij de Zuidplasontwikke- ling begonnen moet worden met de realisatie van sociale huur- en koop woningen. Is dit dan het moment om door te pakken? Harm Lam berts (GBZ): "Ik ben het hier helemaal mee eens. Met de huidige markt en de huidige prijzen, is nu het moment om gebruik van deze gunstige omstandigheden te maken. Daar hoort wel een aan trekkelijke grondprijs bij. Ik vind het jammer dat de onderhandelingen op het Wuipendaai mislukt zijn. Een gro te woningbouwcoöperatie moet toch enige vorm van onrendabele top kun nen dragen of in ieder geval op één of andere manier quitte kunnen spelen. Van de andere kant willen wij het ook wel opnemen voor Vestia, aangezien zij voor veel projecten in Nieuwerkerk hun nek hebben uitgestoken. Ze heb ben zich echt een maatschappelijke onderneming getoond." Wybe Zijlstra (CDA): "We moeten nu een partij gaan zoe ken die met ons aan de slag wil. Als dat niet lukt met Vestia, moeten we op zoek naar een andere partner die dat wel kan. Niet dat ik iets tegen Vestia heb, maar dit soort projecten moeten gewoon gerealiseerd worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Lisa van Lent en Linda Cramer verzorgen in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk, street dance lessen. Op de maandag zijn van 18.30 tot 19.30 uur kinderen in de leeftijd van 6 tot 10 jaar welkom; van 19.30 tot 20.30 uur zijn kinde ren van 11 tot 15 jaar aan de beurt en iedereen van 16 jaar en ouder is welkom van 20.30 tot 21.30 uur. Een eerste proefles is gratis. Wij zijn wel van mening dat we moeten kijken of de woningbouw coöperaties hun kerntaak nog wel serieus genoeg nemen. Dat vinden wij namelijk erg belangrijk. Ongeacht de situatie op de markt, moet er ruimte zijn voor sociale woningbouw en starterswoningen. Daarbij speelt misschien ook een rol dat de woningen die er zijn, bewoond worden door mensen die er niet voor in aanmerking komen. Maar dat is weer een ander probleem, waar we ook eens goed naar moeten kijken." Govard Slootei "Ik denk dat op korte termijn de gebieden, die zich lenen voor sociale woningbouw, moeten wor den uitge werkt. Ook moet er contact worden gezocht met de woningbouwcoöpe raties en moeten er afspraken over deze gebieden gemaakt worden. De coöperaties kunnen dan vervolgens gaan aanbesteden. Op deze manier kunnen we het gunstige klimaat optimaal benutten. Er zijn nu twee belangrijke factoren, namelijk dat er veel vraag naar dit soort woningen is en dat de bouwbedrijven graag willen bouwen, dus daar moeten we echt gebruik van maken." "Omdat wij vinden dat één van de meest vreselijke gebeurtenissen uit de Nederlandse geschiedenis nooit mag worden vergeten, hebben wij een excursie naar Concentratiekamp Ber gen Belsen gepland. Stichting V.E.D.J. biedt deze excursie aan voor 25,0 euro per persoon, voor jong Et oud. De ex cursie wordt per bus gemaakt op 14 februari 2010. De voorlopige planning is dat de bus zal vertrekken om 6.00 uur vanuit Nieuwerkerk aan den IJssel en om 17.00 uur terug is. Informatie en reserveren: info.vedj@ gmail.com of 06-14606126. Cursussen muziekschool Nieuwerkerk aan den IJssel - De stichting Nieuwerkerkse Muziek school start maandag 11 januari een basiscursus muziek voor vol wassenen. Deze variant van de AMV voor kinderen wordt nu ook opgezet voor volwassenen: maat, ritme, notenlezen, inclusief de plaats op de notenbalk. Er wordt ook actief muziek gemaakt op het Orff-instrumentarium en er wordt gezongen. De cursus kleuterdans start dinsdag 12 januari. Deze kor te cursus is bestemd voor kinderen van drie en vier jaar. De dansoe feningen worden alleen op de grond gedaan en niet en barre. In de lessen is veel ruimte voor vrije expressie. Voor meer informatie en aanmelden: www.muziekschool- nieuwerkerk.nl Zuidpias - In het kader van de fusie van de Zuidplasgemeenten wordt zaterdag 13 maart in het Thorbecke Voortgezet Onderwijs in Nieuwerkerk aan den IJssel een muziek play-inn gehouden. Overdag wordt gerepeteerd onder leiding van dirigent Arjan Muller en in de namiddag wordt een concert gegeven. Muzikanten die een blaasinstrument of slagwerkinstrument bespelen op Hafabra B-niveau en zin hebben in een dag muziek, zijn van harte uitge nodigd zich aan te melden. De kosten voor deelname bedragen 10,-. Toe gang tot het concert om 17.00 uur is gratis, zaal open vanaf 16.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden: www.zuidplasmuziek.nl, info@zuid- plasmuziek.nl of 06-21521998 Deze play-inn is een samenwerking tussen de muziekverenigingen uit Zevenhuizen, Nieuwerkerk aan den IJssel en Moordrecht en wordt finan cieel mede mogelijk gemaakt door Stichting Cultureel Netwerk Nieu werkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Unicef stond het afgelopen jaar stil bij het 20-jarig bestaan van het Kinderrech tenverdrag. Voorts werd een nieuwe campagne rond hiv en aids gelanceerd. Hierbij richt de organisatie zich vooral op het voorkómen van hiv- besmet ting bij baby's. De opbrengst van de Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van Barbera, Louise en Dinie kunnen kinderen op woensdag 13 januari om 14.00 uur een kussen versieren. De kinderen zijn welkom in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. De entree bedraagt 2,50 euro. Voor meekomen de (groot)ouders of verzorgers staat de koffie klaar. Vooraf aanmelden is gewenst in verband met de aanschaf van materialen. Dit kan op barbera.vedj@gmail.com of 06-39665588. Nieuwerkerk aan den IJssel - De CliniClowns doen hun best om zieke en ge handicapte kinderen te bezoeken teneinde in moeilijke tijden een lach op hun gezicht te toveren. Er zijn echter te weinig clowns, wat onder meer te maken heeft met een tekort aan geld. kerstkaarten, welke afgelopen maand werden verkocht in kramen in de win kelcentra Reigerhof en Dorrestein, is bestemd voor deze campagne. In to taal is voor een bedrag van 7.500 euro aan kaarten verkocht, een ruime stij ging ten opzichte van vorig jaar toen 5.200 euro werd ingezameld. Voor het inzamelen van geld ten be hoeve van de Cliniclowns zal Stich ting Vedj bij iedere, door hen georga niseerde activiteit, aandacht vragen voor de clowns. Met name het eve nement .Sterrenslag', dat plaats vindt op zondag 5 september, zal in het teken staan van de vrolijke clowns. Aan het einde van het seizoen zal de opbrengst op ludieke wijze aan de CliniClowns worden overhandigd. Voor meer informatie: wilco.dekker@dekkertjes.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - HetAchmea Health Center organiseert in samen werking met Stichting Evenement voor zaterdag 9 januari een sportieve actie waarvan de opbrengst bestemd is voor het Sophia Kinderziekenhuis. (PvdA):

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11