F3 Kindertheater in bibliotheek tijdens voorleesdagen Nog meer voordeel bij de wereldwinkel Jaarwisseling verloopt tamelijk rustig Partij voor de Dieren wil jachtstop Politie gaat overvallen in regio te lijf Bang voor spinnen, kleine ruimten, grote hoogten? De wiebel HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE/REGIO 6 JANUARI 2010 17 Filmpje? www.hartvanhollandkffonline.nl Zevenhuizen-Moerkapelle - De Nationale Voorleesdagen vinden dit jaar plaats van woensdag 20 tot en met zaterdag 30 januari. Tijdens deze dagen staat het voorlezen aan 0 tot 6-jarigen centraal. In de plaatselijke vestiging van bi bliotheek de Groene Venen aan de Dorpsstraat 87 vindt op woensdag 20 januari om 10.00 uur een theater voorstelling voor peuters en kleuters plaats. Poppentheater Dubbele Jan speelt deze ochtend 'Olifantje in het bos', gebaseerd op het bekroonde boek 'Wiebelbillenboogie' van Guido van Genechten. De voorstelling duurt een half uur. De toegang bedraagt in de voorverkoop 3,50 euro en op de dag zelf 5,- euro. Vol is vol. Voor meer informatie en reserveren: aan de balie van de bibliotheek of via www.bibliotheekdegroenevenen. nl. Kinderen tot 6 jaar die tijdens de Nationale Voorleesdagen lid worden van de bibliotheek krijgen een vin gerpopje cadeau. Zevenhuizen - Het is een goede traditie om het nieuwe jaar te beginnen met een opruimingsactie. In de laatste week van december werd gestart met op ruiming van kerstartikelen. Veel andere restanten van het assortiment zijn in januari ook drastisch afgeprijsd. De productie van het populaire Fiësta servies uit Equador, dat acht jaar lang verkrijgbaar was, wordt gestopt. Het fleurige servies kan nu voordelig - 50% korting - aangevuld of uitgebreid worden. Den Haag - In verband met de huidi ge winterse omstandigheden heeft de fractie van de Partij voor de Dieren in Zuid-Holland het college van Gedepu teerde Staten verzocht om met directe ingang een jachtverbod in te stellen voor alle dieren. De weersverwachting voor de langere termijn geeft aan dat deze omstandigheden voorlopig zullen aanhouden. De beschikbaarheid van voedsel en schuilmogelijkheden voor dieren is hierdoor zodanig beperkt dat er volgens de fractie voldoende aan leiding is om de jacht op dieren on middellijk te stoppen. Daarnaast heeft de Partij voor de Dieren gevraagd om de geldigheid van ontheffingen van de Flora- en faunawet voor het do den van overwinterende ganzen op te schorten. Overigens is de Partij voor de Dieren van mening, dat de jacht op dieren eigenlijk helemaal verboden moet worden, óók als de weerstom- standigheden goed zijn. Regio - Korpschef Jan Stikvoort van Politie Hollands Midden stond on langs tijdens de presentatie van de voorlopige jaarcijfers over 2009 stil bij de stijging van het aantal over vallen in de regio. "Een zorgelijke ontwikkeling is de stijging van het aantal overvallen op vooral wo ningen en winkels. Omdat het een enorme impact heeft op de slachtof fers start ons korps met een speci aal overvallenteam bestaande uit 10 personen." Stikvoort vervolgde: "In 2009 hebben we veel meer overval lers kunnen aanhouden; 76 tegen 50 in 2008. Hiermee zijn al veel overval len opgehelderd. Het overvallenteam richt zich ook op het voorkomen van overvallen, bijvoorbeeld samen met de detailhandel." Misdaad loont niet Het afgelopen jaar is de nadruk van recherche-onderzoeken steeds meer komen te liggen op het ontnemen van financieel gewin uit criminele activiteiten. In totaal werd in 2009 beslag gelegd op ruim 4 miljoen euro. Stikvoort: "Met deze aanpak geven we een signaal af: misdaad loont niet. Deze aanpak gaan we in 2010 intensiveren." Woninginbraken stijgen Na een aantal jaren van daling steeg in 2009 het aantal woninginbraken met circa 300 naar 2.838! Hiervoor is geen duidelijke oorzaak aan te wij zen. Om de stijging tegen te gaan, heeft het korps in 2009 onder meer de Automatic Number Plate Recog nition (ANPR) ingezet bij nachtelijke controles. Uithuisplaatsingen In 2009 is het aantal geweldsinci denten wederom afgenomen; met bijna zeshonderd naar ruim 6.100. Het aantal huiselijk geweldszaken steeg echter met 600 naar 3.525. In dit kader zijn afgelopen jaar 51 daders van huiselijk geweld uit huis geplaatst. Sinds 1 januari 2009 heeft de overheid de mogelijkheid daders van huiselijk geweld tijdelijk uit huis te plaatsen om de hulpverlening op gang te brengen. Aantal winkeldiefstallen gestegen In 2009 steeg het aantal winkeldief stallen met ruim 500 naar 1.703. Ook het aantal aangehouden winkeldie ven steeg flink naar 865. Het aantal vernielingen daalde fors; van 13.331 in 2008 naar 11.193 in 2009. Een mogelijke oorzaak van de daling ligt in de professionele informatiehuis houding met een belangrijke rol voor wijkagenten. In 2009 kwam het aan tal verkeersdoden uit op 20 (vorig jaar 23). Het aantal fietsendiefstallen daalde met 4% naar 6.018. Dit prijsvoordeel geldt ook voor veel andere artikelen, zoals een schaal en vaas van bamboe uit Vietnam, zwarte houten beelden en stapelbare schaal tjes uit Ghana, een grote zwarte schaal met witte noppen uit Peru, en de Modderbeeldjes van de Mochecul- tuur, eveneens uit Peru. Leuk om je zelf of een ander eens te verwennen, of alvast een voorraadje cadeautjes voordelig in te slaan voor een latere feestelijke gelegenheid. Bijvoorbeeld de blauwe draagdoek in ikatdessin voor een aanstaande moeder of de stoffen tassen in diverse dessins, een masker, placemats en nog veel meer. Alles voor de helft van de prijs. Ui teraard worden de producenten in de ontwikkelingslanden daar niet door benadeeld. Wereldwinkel Z-M aan de Dorpsstraat 202d is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Regio - De trend van grootschalige ordeverstoringen met oud en nieuw lijkt te zijn doorbroken, constateert de Politie Hollands Midden. De Politie is met ruim zevenhonderd mensen aan het werk geweest om te zorgen voor een feestelijke en veilige jaarwisseling. In totaal verrichtte de politie 71 arresta ties in de regio, vooral voor vernielingen, het afsteken van illegaal vuurwerk en brandjes. Vorig jaar lag het aantal op 130. Gouda - In de Veste aan de Ridder van Catsweg 300 vindt op initiatief van GGZ Midden-Holland en in samenwerking met diverse organisaties op dinsdag 19 januari 19.30 tot 21.30 uur een voorlichtingsavond plaats over fobische klach ten. De Mobiele Eenheid was preventief aanwezig op locaties in Moerkapelle, waar ongeregeldheden zouden kun nen voorkomen. De ME heeft op de Herenweg in Moerkapelle, een groep jongeren uiteen gedreven die flessen en vuurwerk richting de politie gooide. De agenten hebben al het vuurwerk in beslag genomen en de jongeren worden gehoord. Boskoop Aan de Dijkzicht heeft een kelder box brand gevat. Mogelijk is dit de oorzaak geweest van vuurwerk. Be woners van woningen boven de kel derbox zijn geëvacueerd. Bij de die- renpraktijk aan de Voorofscheweg is een ruit met een steen ingegooid. De glaszetter heeft de ruit vervangen. De politie doet onderzoek naar de vernieling. Waddinxveen Op de Kerkweg Oost, rond de vlucht heuvel onder aan de hefbrug, heeft een groot vreugdevuur gewoed. Het vuur hinderde het verkeer van en naar Waddinxveen. Onder enige weerstand van de jeugd is het vreug devuur geblust en zijn de aanwezigen weggestuurd. Op de Sniepweg is een auto uitgebrand. Er is vermoedelijk sprake van brandstichting. De brand is geblust door de brandweer en de auto is total loss. Zevenhuizen-Moerkapelle Op de Burgemeester Boerstraat is een auto in de brand gestoken. Toen de politie ter plaatse kwam troffen zij drie personen aan bij het voertuig die onmiddellijk op de vlucht sloegen. Nieuwerkerk aan den IJssel Gedurende de nacht zijn in Nieuwer kerk aan den IJssel negen aanhoudin gen verricht vanwege onder andere beledigingen, het afsteken van zwaar vuurwerk en het niet voldoen aan een bevel. Op de Schubertstraat is een twintigjarige inwoner van Nieu werkerk slachtoffer geworden van een vechtpartij, waarbij hij een klap met een fles op het hoofd kreeg. De man is naar het ziekenhuis gebracht. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844 of anoniem Een fobie gaat bijna altijd gepaard met vermijdingsgedrag. Iemand gaat dan situaties uit de weg waarin de angst eerder voorgekomen is, omdat hij vreest dat dit nogmaals zal gebeuren. Dit kan grote gevolgen voor het dagelijkse leven hebben. Er bestan verschillende behandelmo- gelijkheden voor mensen met fobi sche klachten. Elisabeth van Heiningen, psycho loog bij Psychologische Hulpverle ning Haastrecht zal deze avond een algemene inleiding houden over de oorzaken, verschijnselen en behan- delmogelijkheden van fobieën. Ver volgens wordt videomateriaal ver toond van een programma waarip een aantal mensen met verschillen de soorten fobieën de strijd met hun klachten aangaan. Er zal ingezoomd worden op mensen met spinnen- vrees, hoogtevrees en claustrofobie. Na de pauze is er ruimte voor het stellen van vragen. De toegang is vrij; vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: 0182-563656 of preventie@ggzmiddenholland.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17