Expositie kunstwerken Moordrechtse kinderen Toch nog een artefact uit Moordrechtse raad gered Ridder Jan Spelt verdient koninklijke onderscheiding HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 6 JANUARI 2010 21 ZONDAG 10 JANUARI "In andere gemeenten hebben ze niet zo'n mooie schaal" A 13' Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur dr. F.L. Renes. Herv. Gem. Dorpskerk 10,00 uur ds. H. Schipper (bevestiging ambtsdragers). Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. De Jong en 18.30 uur ds. Lustig. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 10.00 uur Doop de Heer, Oecumenische viering in N.H.-kerk met Dick Vrijburg (geen viering in R.K. kerk). De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaats vinden. drecht) de toekomstige bestuurders van Zuidpias nog wel even waarschu wen. "Vanaf een januari zal Gouda bij de Commissaris van de Koningin klaar staan om het gebied Gouweknoop op te eisen. Hier moeten we goed mee omgaan." Bij de toespraak van Ed Diersman (PvdA) stond het woord loslaten centraal. "Het is een kreet die ik het afgelopen jaar veel gehoord heb. We staan op het punt om het zelfstandige Moordrecht los te laten, maar met de nadruk op zelfstandige, want Moordrecht blijft Moordrecht." Moordrecht - "Ik wil jullie bedanken voor de ongelofelijke verrassing.Be ter Moordrecht raadslid Jan Spelt had niet verwacht dat hij tijdens de laat ste raadsvergadering een koninklijke onderscheiding zou krijgen voor zijn jarenlange bijdrage aan de Moor drechtse politiek. Maar alle aanwezi gen waren het erover eens; dit is meer dan verdiend. Vanaf 1974 is Spelt lid van de gemeenteraad en tussen 1974 en 1982 was hij wethouder. Spelt is benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Door Marlonneke Willemsen Volgens burgemeester Huub van der Meer nam Spelt zijn taken altijd se rieus. "Je was een van de meest pre cieze raadsleden. Alles moest tot op de laatste eurocent kloppen. Zo kan ik me ook nog een anekdote herin neren over de Nijmeegse Vierdaagse. Op dinsdag startte de Vierdaagse, maar 's avonds was je gewoon weer in Moordrecht voor een uitgebreide raadsvergadering, waarna je woens dagochtend weer gewoon in Nijme gen van start ging. Hierbij kwam je een personeelslid van de gemeente tegen. In het voorbijgaan tikte je hem aan: Vriend, waar was jij gister avond?' Onwaarschijnlijk, maar waar gebeurd." Naast de onderscheiding kreeg Spelt een persoonlijk afscheidscadeau van het college, een beeldje van profes sor Lalleman, beroemd inwoner van Moordrecht, die zich heeft ingezet voor de bestrijding van kinderarbeid. Moordrecht - Over een ding waren de aanwezigen in de dorpskerk het eens; Moordrecht is een gemeente om trots op te zijn. Tijdens een laatste raadsverga dering werd op dinsdag 29 december officieel afscheid genomen. Met de komst van de gemeente Zuidpias, zullen de attributen, die bij de raadsvergaderingen in Zevenhuizen, Nieuwerkerk en Moordrecht gebruikt werden in een vitrine be landen, behalve één Moordrechts artefact. De schaal die gebruikt werd voor de hoofdelijke stemming werd door Gerth Will (CDA) gered en overhandigd aan de griffier van Zuidpias, Peter van Vugt. Door Marlonneke Willemsen De laatste raadsvergadering in Moor drecht, was duidelijk anders dan nor maal. De raadszaal was verruild voor de Hervormde Kerk in het centrum en er was ook iets meer ruimte voor feestelijkheden dan normaal. Zo was er aan het begin en eind een optre den van de spelers van de musical Touw. Zij brachten een groot aantal nummers uit de musical ten gehore. Toch nog een beetje strijd Daarna was het tijd voor de traditio nele toespraken. Ondanks dat Moordrecht ophoudt te bestaan, wist Will toch nog een klein stukje te redden, namelijk de schaal die dienst doet bij de lotingen tijdens de raadsvergaderingen. "Bij hoofde lijke stemming wordt met behulp van deze schaal bepaald, wie als eerste mag. Zo ver ik weer hebben de an dere gemeenten niet zo'n schaal en als ze die wel hebben, is hij in ieder geval niet zo mooi en bijzonder als ons exemplaar. Daarom moet hij niet in een of andere vitrine belanden, maar moet hij een functie vervullen in de raad van de nieuwe gemeente Zuidpias. Daarom wil ik hem aanbie den aan de nieuwe griffier, Peter van Vugt. Ik hoop dat hij hem een mooi plekje zal geven.'Van Vugt nam de schaal met veel plezier in ontvangst. Touw zingt een laatste toontje. Gouweknoop vasthouden Naast Will, waren er nog een aantal andere sprekers, die ook met trots op de gemeente terugkeken. Maarten van der Linden (SGP) en Jos Beekman (WD) gaven aan dat Moordrecht, als de kleinste gemeente, absoluut mee telt. Van der Linden: "Moordrecht heeft als kleinste partij wel degelijk invloed gehad tijdens het fusietra ject." En Beekman: "Het dorp heeft de laatste jaren flinke veranderingen ondergaan en dat ging niet altijd van een leien dakje. Maar hier zijn we op onze eigen koppige manier mee omgegaan, namelijk gewoon volhou den. Hopelijk kunnen we dit meene men naar Zuidpias. Met behoud van onze eigen identiteit kunnen we ver komen. We hoeven niet bang te zijn voor de grotere gemeentes." Op dit vlak wilde Jan Spelt (Beter Moor- Moordrecht - In de bibliotheek van Moordrecht zijn kunstwerken te be wonderen van kinderen van zes tot en met elf jaar die hebben deelgeno men aan kunstles. Kunstles is een initiatief van kunste nares Deborah Asuni. Tijdens deze kunstlessen kunnen zowel kinderen als volwassenen hun creatieve talen ten ontdekken en deze verder ont wikkelen. Cursisten hebben kennis gemaakt met diverse druk- en schil dertechnieken en met allerlei materi alen zoals onder andere speksteen en was. Aan elke techniek koppelt Asuni een bekende kunstenaar die als inspi ratiebron dient voor de deelnemers van kunstles bij het maken van hun eigen kunstwerk. De kunstwerken zijn te bekijken tij dens de openingstijden van de biblio theek.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21