Burgerlijke inzet overwint somberheid Wintertakken in Boomkwekerijmuseum Straver weer lijsttrekker PvdA 20e editie Flora Run Nieuwjaarsconcert Koos Mark Big Band Activiteiten Multicultureel Vrouwenproject HART VAN HOLLAND BOSKOOP 6 JANUARI 2010 Tl Nieuwjaarsreceptie Boskoop: ZONDAG 10 JANUARI Atletiek Boskoop - Een volle zaal werd toegesproken door burgemeester Coos Rijsdijk tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente op maandag 4 januari in de Rozenburcht. "Voor u en voor alle mensen die u lief hebt een gezond en geluk kig 2010 toegewenst." Het Pop-in koor had het publiek al wat opgewarmd en de traditie getrouw werd de Bronzen Conifeer uitgereikt, een Boskoopse on derscheiding voor een inwoner die zich inzet voor de gemeenschap. Unaniem was gekozen voor Els en Sjaak de Lange die zich 45 jaar lang door weer en wind worstelden om hun werk langs de deur te volbrengen. Een officieel tintje was er ook nog toenJordi van Leeuwen en MaxTimmers van hetCoenecoop College de vernieuwde en verbeterde website van de gemeente Boskoop lanceerden. Zoveel eer en aandacht, om verlegen van te worden. Door Rien Lindhout Boskoop heeft haar burgers nodig Rijsdijk"De economische crisis is ons dorp niet voorbij gegaan. De werk loosheid is opgelopen. Meer mensen vragen een uitkering aan. Zelfstan digen zonder personeel hebben het vaak moeilijk. Sommige Boskoopse bedrijven voelen een straffe tegen wind. Ook in 2010 zal de teruggelopen economie pijn doen. Eén en ander zal betekenen dat er scherpe keuzes ge maakt moeten worden. Wat dat be treft gaan de gemeenteraadsverkie zingen begin maart ergens over." Volgens Rijsdijk gaat het in moeilijke tijden over de verdeling tussen pu bliek en privaat. "Juist in dat laatste domein heeft ons dorp een bijzondere traditie. Eén waar we trots op mogen zijn." Ondanks dat door falen van de overheid het wantrouwen bij burgers groeit, ziet Rijsdijk overal burgers die zich inzetten om hun dorp die bijzon dere plek te laten zijn die het al eeu wen is. "Indrukwekkende hoe veel en hoe intensief Boskopers zich inzetten voor hun naasten." Feest En zo is Boskoop optimistisch en weerbaar. Het leven is voor vrijwel alle groepen in Boskooop de laatste tien jaar verbeterd. Rijsdijk: "Die voor spoed was en is mede te danken aan de mensen die ons dorp maken. Zo gaan we 2010 in, in het dorp Boskoop dat op kousenvoeten een Greenport van nationale en internationale bete kenis is geworden. Een dorp waarvan het een feest is om burgemeester van te zijn." Behalve uit het applaus bleek ach teraf de bijval voor de woorden van Rijsdijk. Wim van Nierop vond de toespraak 'inspirerend en breed'. Cees Janse, voorzitter van het Coenecoop College sprak van een 'degelijke en inhoudelijke toespraak'. Jan Moerbeek van het WV vond de toespraak heel toegespitst op het dorp, hij noemde het 'geweldig zelfs ontroerend zo dicht als het bij de burger komt.' Volgende week komt de winaar van de Bronzen Conifeer, het echtpaar de Lange, in het Hart van Holland aan het woord. Boskoop Chr.Geref.kerk n.n.b. De Stek 9.30 uur ds. J.C. van Stralen; 18.30 uur kand. P.M. van Dam. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Dorpskerk 9.30 uur kand. I. Ter louw. Chr.gem.Bethel n.n.b. Ger.Gem. 9.30 uur leesdienst en 16.00 uur docent S. Maljaars en donderdag 14 januari 19.30 uur ds. A. Vermeij. Evang. Gem. n.n.b. H. Joannes de Doper n.n.b. Troubadours in Zorgcentrum Boskoop Boskoop - Vier troubadours, af komstig uit Haastrecht, verzor gen op woensdag 13 januari van 19.30 tot 21.30 uur een optreden in Zorgcentrum Boskoop aan de Boezemlaan 4. De missie van deze zangers en muzikanten is om het publiek zover te krijgen dat ze, zelfs bij rustige nummers, in be weging komen. De toegang voor leden van Com fort a la carte bedraagt 3,- euro; niet-leden betalen 4,50 euro. Re serveren kan via 0172-235555. In samenwerking met de Stichting Boskoops Ouderenvervoer kan het vervoer van en naar deze mu zikale middag aangeboden wor den. Een rit kost 1,- euro. Concordia en Gouwesanghers zingend het nieuwe jaar in Boskoop/Waddinxveen - Het har monie orkest van Muziekvererni- ging Concordia Waddinxveen en het regiomannenkoor Die Gouwe sanghers uit Boskoop zullen het nieuwe jaar sfeervol openen met een nieuwjaarsconcert in de sfeer van Night of the proms. Diverse werken als Perpetuum Mobile, Romance from the Gadfly, Call of Cossacks, Conquest of Pa radise, Slavenkoor van Nabucco, What a wonderful world, Pomp and Circumstances en nog diverse andere muziekwerken zullen deze avond de revue passeren. Beide verenigingen verzorgen een eigen gedeelte van het pro gramma maar ook gezamenlijke muziekwerken zijn te beluisteren. Dit nieuwjaarsconcert wordt ge houden op vrijdag 8 januari 2010 in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde 3 te Waddinxveen en begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang bedraagt 5 euro. Kaarten zijn telefonisch te reser veren onder nr. 0182-616297 of bij de ingang. -■ D/'ny Blom verzorgt diverse workshops in het Boomkwekerijmuseum. Boskoop - Diny Blom van het Blomatelier in Gouda verzorgt een tweetal work shops in het Boomkwekerijmuseum ter gelegenheid van de aldaar te bezichti gen tentoonstelling 'Wintertakken, gekleurd en gekronkeld'. Op woensdag 13 januari vindt de eerste workshop plaats van 15.00 tot 17.00 uur. Deze middag wordt een ruimtelijke vlechtcreatie gemaakt die zowel binnen als buiten opgehangen dan wel neergezet kan worden. Op woensdag 3 februari kunnen cursis ten van 20.00 tot 22.00 uur aan de slag met berkentakken en voorjaars- boilen. Aanmelden, respectievelijk vóór 9 en 30 januari, kan op info@boomkwe- kerijmuseum of 0172-217756. Vol is vol. Voor meer informatie: www.boomkwekerijmuseum.nl. Boskoop - Atletiekvereniging AV'47 organiseert voor zaterdag 9 januari voor de 20e keer de Flora Run. De organisatie verwacht honderden lopers uit de re gio. Het autoluwe parcours is uitgezet in het tuinbouwgebied tussen Boskoop en Reeuwijk. Start en finish vinden plaats bij de Proeftuin van Holland, het informa tie- en educatiecentrum voor sier teelt aan het Rijneveld. De prestatieloop gaat over 5 en 10 lometer; de kids-run wordt gelopen over 1000 meter en kent een scholen klassement. Kinderen van Boskoopse basisscholen kunnen meedoen op persoonlijke titel of voor school. De eerste vijf binnenkomers per school doen mee voor het klassement. Voor veel atleten geldt de Flora Run als start van de voorbereidingen voor het nieuwe wegseizoen.Voor meer informatie: www.av47.nl. Boskoop - Partij van de Arbeid Bos koop Ernst-Jan Straver opnieuw tot lijsttrekker en wethouderskandidaat gekozen voor de gemeenteraads verkiezingen van maart. Wethouder Corrie Oosterwijk, houdt het voor ge zien en heeft besloten om geen gooi te doen naar de bestuursfunctie in de nieuwe raad. Als lijsttrekker zal Straver onder de titel 'de PvdA van ledereen voor le dereen' inzetten voor de speerpunten wonen, sociaal beleid en onderwijs. Op de kandidatenlijst zijn naast oude bekende ook een aantal nieuwe na men voor de Boskoopse politiek. Op plaats twee staat Harald Smit gevolgd Henk Stellaart, Rogier van Boxtel, Corrie Oosterwijk Martijn Roelands, Marlous Pel en Guus te Wechel. Alphen aan den Rijn/Boskoop - De Koos Mark Big Band verzorgt op 9 januari van 19.00 tot 23.00 uur een nieuwjaarsconcert in Zegerplaza, ge vestigd aan De Bijlen 4. De big band repeteert in Boskoop en is bekend van vele theaterproducties, artiesten begeleidingen, projecten en televisie optredens, zoals 'Dancing with the Stars'. Het 18-koppige orkest bege leidt deze avond zangeres Jorien Zee vaart, bekend uit onder meer Sunset Boulevard, en zanger Dennis Kivit die onder andere een rol heeft gespeeld in Les Misérables. De toegang is vrij. Belangstellenden kunnen deelnemen aan een koud en warm buffet en voor kinderen is er kinderopvang. Zaal open vanaf 17.00 uur. Informatie en reserveren: 0172-472157. Boskoop - In het kader van het Multicultureel Vrouwenproject vinden er op dinsdag- en donderdagochtend tussen 9.00 en 11.00 uur diverse activiteiten plaats in de Plataan aan de Snijdelwijklaan 2. Iedere dinsdagmorgen is er om 9.00 uur 'Beter bewegen voor vrouwen' onder leiding van Astrid Bos. Voorts is er dan een taalles, collectief dan wel individueel, waarbij vrijwilligers, de zogenaamde 'Taaimaatjes', de vrou wen op weg helpen bij het schrijven en lezen van de Nederlandse taal. Op creatief gebied gaat men komend seizoen onder meer aan de slag met patchwork, sieraden en fotolijstjes. Op de donderdagmorgen wordt om 9.00 uur naailes gegeven door Trudy Kraay. Stof, schaar en spelden dient men zelf mee te nemen. De kosten bedragen 10,- euro per maand. Op dinsdag 12 januari vertelt me vrouw Stellingwerf over haar erva ringen en belevenissen als coördi nator van de Stichting Oost Europa Boskoop. Zij zal deze ochtend de 35 paar gebreide sloffen in ontvangst nemen die door de vrouwen van het project zijn gemaakt. Op dinsdag 26 januari spreekt Win- nyfred Kraayenstein van J.S.O. uit Gouda over het thema 'Ouders en kinderen en de media'. Mensen die overwegen vrijwilliger dan wel Taaimaatje te worden zijn op de ochtenden welkom voor het krij gen van informatie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27