Samen werken aan uw bedrijf. Een eigen bedrijf is een hele onderneming. Een deskundig advies voor uw bankzaken Dat is het idee. 2 HART VAN HOLLAND ADVERTENTIES 6 JANUARI 2010 Met haar kennis over de lokale markt en kennis van financiële vraagstukken steunt Rabobank Gouwestreek u als ondernemer. Of u nu een starter of ervaren ondernemer bent, onze adviseurs staan voor u klaar. Rabobank. Een bank met ideeën. (0182)69 51 60 www.rabobank.nl/gouwestreek Rabobank Bespaar geld, tijd en rompslomp "Wij begrijpen dat startende ondernemers snel willen beginnen en in deze fase nog weinig kosten willen of kunnen maken. Veilig kunnen starten is belangrijk voor hen. Zij hebben een langere tijd van soms meer dan één jaar nodig om zichzelf te bewijzen. Daarom biedt de Rabobank deze ondernemers in de dop als enige bank gedurende twee jaar een aantrekkelijk en flexibel op te bouwen starterspakket. Daarin zit ten producten die passen bij de levensfase van de onderneming. Want samen werken aan het succes van de ondernemer. Dat is het idee van Rabobank Gouwestreek", besluit Ton de Wit. Meer informatie: www.rabobank.nl/gouwestreek en www.cjb.nl/middenholland. Mirjam van Vliet en Martijn Mooijman. Een nieuw jaar biedt nieuwe kansen. Dat moet menig startende ondernemer hebben gedacht toen hij zijn voornemen onlangs in daden om zette. Voor hen en alle anderen die niet langer dan ze ven jaar geleden een bedrijf zijn gestart, heeft Rabobank Gouwestreek interessant nieuws te melden. "Onze samenwerking met het Contact Jonge Bedrijven Midden-Holland, ook wel CJB ge noemd, waardoor leden van de bank van aan trekkelijke voordelen profiteren, is daar een mooi voorbeeld van." Coöperatief denken en doen Aan het woord is Ton de Wit, directeur Marktgebie den: "Door de aanwezige kennis met elkaar te delen, vermenigvuldig je ieders succes. Dat geldt zowel voor het GB als voor de Rabobanken Gouwestreek en Krimpenerwaard. Die belangrijke overeenkomst vormde dan ook de basis voor een driejarige samen werking tussen beide banken en het QB. Zo verzorgt de Rabobank jaarlijks een thema-avond in het werk gebied van beide banken en krijgen de leden van de bank die van het GB lid worden eenmalig korting op de contributie. Het past bij onze coöperatieve doel stelling om dé partner van ondernemers te zijn, en dus ook voor beginnende." Inspiratiebron voor ondernemerschap Mirjam van Vliet is directeur van het Goudse buro voor coaching en arbeidsmobiliteit "Skip Intro", al vijfjaar lid en tevens voorzitter a.i. van het GB Mid den-Holland "Wat mij het meeste aanspreekt, zijn de regelmatig georganiseerde thema-avonden. Op zo'n avond worden onderwerpen als acquisitie, fi nanciën, fïscaliteiten, imago en online adverteren door deskundige partijen van verschillende kanten belicht. Uiteraard is er volop gelegenheid om nieuwe contacten te leggen en bestaande aan te halen. Over hoe je succesvol kunt netwerken, worden praktische trainingen gegeven." Juist in economisch mindere tijden wil het CJB het ondernemerschap stimuleren en ondernemers extra motiveren. Mirjam van Vliet: "Daarvoor stellen de GB-specialistenteams "Bedrijf Organisatie", "Communicatie" en "Financiën" een zeer gevarieerd programma samen dat vooral kennisover dracht als doel heeft. Eigenlijk wil het CJB niets liever dan een inspiratiebron voor het ondernemerschap zijn. Ondertussen is zij dat al voor rond de 50 leden. Wij streven naar 150 leden. De actie van de Rabobank waarbij haar leden eenmalig 50 euro korting ofwel 33% van de jaarlijkse GB-contributie krijgt, helpt ons om dat doel te verwezenlijken." Altijd eri overal beschikbaar "Oriënterende starters zijn veelal op zoek naar infor matie die is toegespitst op het starten van hun be drijf, zoals de branche, het product en de locatie. Zij doen dat steeds vaker online", licht bedrijvenadviseur én GB-lid Martijn Mooijman toe. "Als 'dichtbij' bank willen we ook daar onze bestaande en toekomstige klanten van dienst zijn. Ons nieuwe Startersportal www.rabobank.nl/starten bevat relevante en actuele informatie voor de oriënterende starter. Hier kan hij zich online op de start van zijn bedrijf en op het ad- viesgesprek met de bank voorbereiden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 2