i ilffetsklaair.nl Pv.. Berkel Oppositie doet aanval op coalitieakkoord ledereen benoemd? Dan nu aan het werk advocaten deHaij C^Van derWende Thuis in de regio. HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 6 JANUARI 2010 3 Dé mobiele fietsenmaker Zuidpias - "Waarom mocht de PvdA meepraten en wij niet." De oppositie partijen gaven de coalitie er al in de eerste raadsvergadering van langs. Bij het aanbieden van het coalitieakkoord door Ginus Aalderink (WD) aan bur gemeester And ré Bonthuis, maakten GBZ, D66 en TON van de gelegenheid gebruik om hun ongenoegen te uiten over het proces, maar ook de inhoud van het coalitieakkoord. Volgens Rik van Woudenberg (D66) zit hier geen enkele visie in. Door Marlonneke Willemsen De felle reactie van Harm Lamberts (GBZ) was voor sommigen een ver rassing, aangezien zijn partij zich tijdens de eerdere besprekingen niet bijzonder negatief over de coalitie had uitgelaten. "De publieke discus sie over de coalitievorming was naar onze mening een wassen neus. Het leek wel een van tevoren bedacht op zetje. De keus voor de PvdA was een keus van de WD, om seculiere steun te krijgen." Verder had Lamberts vooral bedenkingen bij de portefeuil leverdeling. "De ontwikkeling van de Zuidpias is een gigantisch zware op gave. Als we geen overeenstemming bereiken met de andere betrokken partijen, lopen we grote risico's. Zij maken gebruik van één onderhande laar, terwijl dit in Zuidpias over drie wethouders verdeeld is. De enige die zich hier niet mee bemoeit, is de heer Hazelebach, terwijl zijn partij nu juist zulke zinnige dingen zegt over wo ningbouw." Harm Lamberts: tanden in het college en schudden. Van Woudenberg had vooral com mentaar op het gebrek aan samen hang van het coalitieakkoord. "Ik vind het geen akkoord, maar een lijst met heel veel verschillende punten. Ik mis een helder perspectief, een visie. Waar mogen we het college over vier jaar op afrekenen? Daarnaast ligt de nadruk op kortetermijndenken en zijn een heleboel zaken niet concreet in gevuld. D66 maakt zich ook zorgen over de termijn waarop het college programma gereed is. Kunnen we nog wel tot mei wachten en waarom kan dit niet sneller?" Ook Ferry van Wijnen (TON) uitte nogmaals zijn on genoegen. "Ik vind het jammer dat de andere partijen niet uitgenodigd zijn om mee te praten. Daarnaast vind ik dat de bezuinigingen, waar we bin nenkort voor komen te staan, te wei nig in het akkoord naar voren komen. Ik mis de financiële onderbouwing van veel plannen." Aalderink reageerde namens de coa litiepartijen op dit commentaar. "De opmerking dat de WD de PvdA no dig heeft voor seculiere steun raakt m Zuid plas - Met de eerste raadsvergadering is de gemeente Zuid plas afgelopen maandag nu echt van start gegaan. Deze vergadering, waar veel belangstel lenden op af waren gekomen, stond vooral in het teken van het benoemen van de nieuwe bestuurders van de gemeente. Naast de wethouders, raadsleden en commissieleden, moest ook het griffiepersoneel en de vertegenwoordigers in diverse organen benoemd worden. Dit leidde tot uitgebreide stemmingen en veel telwerk. Door Marlonneke Willemsen Burgemeester André Bonthuis opende de vergadering met een korte toe spraak, waarin hij de lachers op zijn hand wist te krijgen. "Ik ben trots dat iksinds 1 januari de eerste burgemees ter van Zuidpias mag zijn en was trots was Binthuis op zijn nieuwe ambtske ten en voorzittershamer. "Deze keten is een samenstelling van een aantal oude ketens. Bij de exemplaren van Nieuwerkerk en Moordrecht bleek de penning een onlosmakelijk onderdeel van de keten te zijn, maar die van Zevenhuizen-Moerkapelle zit vast met een clip. Een oude penning van Nieuwerkerk, bleek aan de kant van het gemeentewapen geheel afgesle ten te zijn, dus daar zijn de woorden burgemeester Zuidpias in gegraveerd. Tot we een nieuw gemeentewapen kant nog wal. We hebben de PvdA uitgenodigd om mee te praten. Deze kans hebben ze gegrepen en dit heeft geleid tot deelname. In het akkoord staat wel al een aantal concrete doelstellingen, maar het moet ook nog verder door het college worden uitgewerkt tot een programma. Daar moeten we ze de gelegenheid toe ge ven. Naar onze mening is de porte feuilleverdeling evenwichtig. Mocht dit niet helemaal optimaal zijn, kan het college zelf nog verschuivingen voorstellen." Medische diensten Zuidpias, Boskoop en Waddinx- veen: voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Nesselande: Spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010- 8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feest dagen: Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantoor uren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Het juiste adres voor: Reparatie en onderhoud van fietsen, ATB én Race Verkoop nieuwe fietsen - volwassen en kinder In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 www.fietsk/ctor.nl Stemmen, tellen en benoemen. hebben, zal deze keten gebruik wor den. Voor de raad en de commissies zijn verschillende voorzittershamers beschikbaar. Voor de raad hebben we gekozen voor een hamer uit 1893. Dit is een uniek exemplaar dat getooid is met een esculaap. We hopen dat hier een helende werking vanuit zal gaan." Als eerste de drie nieuwe wethouders geïnstalleerd. Alle vier de kandidaten, te weten, Rinus Bosman, Arjen Haze lebach, Tamara Venrooy en Jan Ver beek, werden zonder een enkele te genstem verkozen tot wethouder. Ook overige benoemingen leverden geen tegenstemmen op. Daarnaast werd een groot aantal verordeningen vast gesteld, waarna de gemeente Zuidpias van start kan gaan. Schilderwerken Ik Gespecialiseerd in onderhoud, schilderwerk, nieuwbouw en wandafwerking Nu betaalt u geen 19% btw, maar 6% btw mits uw woning ouder is dan 2 jaar. Tevens ontvangt u een leuke korting deze winter! Bel voor een vrijblijvende offerte en advies. Weidezoom 49 - 2742 EZ Waddinxveen 0182 - 63 13 29 - 06 - 53 962 244 Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Schuurman •tenlinie i SGP I

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3