Zuidpias Aari alle inwoners van de nieuwe gemeente Zuidpias Zuidpias Tlwis it Betreden natuurijs levensgevaarlijk Afvalinzameling Zevenhuizen en Moerkapelle Inzameling kerstbomen J J gemeente gemeente Zaterdag 9 en 23 januari papierinzameling Moordrecht Veegwageri Moordrecht HART VAN HOLLAND ADVERTENTIES 6 JANUARI 2010 ■PL. Gelukkig Nieuwjaar! Dat wens ik u van harte, namens het bestuur en de organisatie van uw gemeente. Die gemeente heet vanaf 1 januari 2010 gemeente Zuidpias. De voormalige gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-MoerkapeUe vormen samen onze nieuwe gemeente. Maandag 4 januari heb ik de nieuwe gemeenteraad van Zuidpias geïnstalleerd, de raad die u hebt gekozen op 18 november vorig jaar. Zuidpias is dus voortaan uw 'gemeentelijk huis'. Voor de gemeentelijke organisatie en het bestuur gaat er het nodige veranderen. Dat bestuur zal nieuwe besluiten nemen en dat heeft natuurlijk gevolgen voor de inwoners van Zuidpias. Maar echt thuis voelt u zich natuurlijk vooral in uw eigen dorp, uw eigen wijk en straat! En ik vind het belangrijk dat dat zo blijft. Daar heeft de nieuwe gemeente nadrukkelijk een taak in. Aan het begin van dit nieuwe jaar hoop ik dat u zich snel thuis zult voelen in uw nieuwe gemeente. Maar bovenal wens ik u voorspoed en geluk voor 2010 bij eigen huis en haard, samen met uw fami lie, vrienden en allen die u dierbaar zijn! Burgemeester Bonthuis De ijskwaliteit van de wateren binnen de gemeente Zuidpias is van slechte kwaliteit. Het betreden van dit ijs is levensgevaarlijk. De sneeuwval werkt als een isolerende laag op het ijs wat tot gevolg heeft dat het ijs, ondanks de behoorlijke temperaturen onder nut, maar zeer minimaal aangroeit. Daarnaast lijkt het door de sneeuw die op het ijs blijft liggen alsof er een dikke laag ijs ligt. De realiteit is echter anders: vaak is het ijs pas enkele millimeters dik. De politie heeft op diverse plaatsen al mensen van het nu nog onbe trouwbare ijs moeten halen. Betreed u daarom niet het ijs en laat uw kinderen en honden niet gevaarlijk dicht langs en op het ijs lopen. Houd voor de kwaliteit van het ijs de media en eventuele websites van lokale ijsverenigingen in de gaten. Informatie over toerschaatstochten kunt u vinden op het internet via http://www.knsb.nl/natuurijs/ De eerste baby van de gemeente Zuidpias is geboren op 1 januari om 10.25 uur. Oud papier Moerkapelle In 2010 wordt het oud papier in Moerkapelle voortaan opgehaald op de derde zaterdag van de maand. Met uitzondering van 4 januari 2010 (eenmalig op de vierde zaterdag) en 5 mei 2010 (eenmalig op de vijfde zaterdag). Geen huis aan huis bezorging plastic zakken Door de stagnatie in de levering van plastic zakken kan de huis aan huisbezorging niet doorgaan in januari. De gemeente heeft inmiddels blanco plastic zakken op rol besteld, die vanaf 28 december tot mini maal eind januari op distributiepunten verkrijgbaar zijn. Vanaf 28 december zijn de nieuwe plastic zakken gratis te verkrijgen bij: Zevenhuizen: BAC Mode en Woninginrichting Burg. Boerstraat 22 (tegenover gemeentehuis). Moerkapelle BAC Woninginrichting Dorpsstraat 1. Afvalbrengstation Zuidplasweg 14b te Zevenhuizen (tijdens openingstijden) Let op: deze nieuwe plastic zakken zijn alleen bestemd voor plastic verpakkingsafval. Vanaf 4 januari 2010 wordt uw plastic verpakkingsafval per 2 weken opgehaald. Kijk voor meer informatie op uw afvalkalender 2010. U kunt uw plastic verpakkingsafval ook inleveren op het afval brengstation in Zevenhuizen. Het oud-papier wordt 1 keer per twee weken op zaterdag huis-aan- huis opgehaald in Moordrecht. Dit gebeurt door de Gereformeerde kerk en de Hervormde gemeente Beth-el. Klaarzetten De verzameldata van 2010 staan op de gemeentelijke website en ook op de afvalwijzer die u via de Moordrechtse Koerier heeft ontvangen. Zet het papier vóór 08:30 aan de weg, op de plaats van de minicontainer. Plaats het papier niet op vrijdagavond al buiten. Dit voorkomt dat het papier 's nachts wordt gebruikt om brandjes mee te stoken. Zet uw oud papier in handzame pakketten klaar. Dat wil zeggen in kleine dozen óf op klein formaat bijeen gebonden. Op woensdag 6 januari kunt u uw kerstboom weer inleveren. Voor elke ingeleverde kerst boom ontvangt u 0,50. Bent u niet in staat om de kerstboom zelf in te leveren? Vraag het uw buurtkinderen, nichtje of neefje. Moordrecht Inzamelpunten en tijden Leliestraat nabij bejaardenwoningen van 12.30 tot 13.15 uur Prinses Beatrixstraat nabij het kinder centrum van 13.30 tot 14.15 uur Land voor Water, parkeerplaats hoek Reigerdreef van 14.30 tot 15.15 uur Parkeerplaats bij de Zuidpias van 15.30 tot 16.30 uur Voor vragen kunt u contact opnemen met Cyclus: 0182-547500. Nieuwerkerk aan den IJssel Tijdstip: van 12.30 tot 17.30 uur Inzamelpunten Parkeerplaats bij de Schelde tegenover num mer 30 (bij fietstunnel Dorrestein/Esse Laag) Parkeerplaats aan het Goudmos (nabij scholencomplex) Zevenhuizen Moerkapelle Tijdstip: van 12.30 tot 17.30 uur* Inzamelpunten: Zevenhuizen: Dorpsstraat voor het gemeentehuis Moerkapelle: parkeerplaats nabij Dorpshuis Op Moer *Oud Verlaat: parkeerplaats wijkgebouw De Vierkap van 14.00 -15.00 uur Ook is het mogelijk uw kerstboom na 6 januari in te leveren, op het afvalbrengstation in Zevenhuizen: Zuidplasweg 14b. Dit kan op dinsdag en donderdag van 13.00 tot 16.00 uur, of zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. Let op: geen bedrijfsmatige verkoop! Het overschot aan kerstbomen van kerst boomhandelaren wordt niet geaccepteerd. De gemeente kan een legitimatiebewijs vragen. Voor vragen kunt u contact opnemen met de gemeente Zuidpias, bereikbaar via tel. (0180)330 300. Wees voorzichtig met opslag kerstbomen De brandweer vraagt uw aandacht voor de risico's op brandgevaar bij opslag van kerst bomen in uwtuin of schuur, leder jaar worden er door de jeugd kerstbomen opgehaald. Deze kerstbomen worden vaak tussentijds in een tuin of schuur opgeslagen om vervolgens tegen een vergoeding te worden ingeleverd bij de gemeente. Deze tussentijdse opslag levert ieder jaar weer levensgevaarlijke situaties op. Kerstbomen zijn door hun samenstelling zeer brandgevoelig. Ook in de buitenlucht kan een kleine aanleiding - bijvoorbeeld vuurwerk of een sigaret - al leiden tot een brand die ongecontroleerd en snel om zich heenslaat. De brandweer adviseert om kerstbomen niet in een schuur op te slaan en uit de buurt te houden van woningen en andere bouwwerken. Volgende week woensdag, donderdag en vrijdag worden de wegen en pleinen binnen de bebouwde kom geveegd. Wanneer u een moeilijk bereikbaar gedeelte van de openbare bestrating even aanveegt kort voordat de veegwagen komt en het vuil een eindje verderop in de goot veegt, dan kan de veegwagen het vuil wèl meenemen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5