Voor de laatste keer als Nieuwerkerkers bij elkaar Uitzwaaifeest grote uitdaging voor Jochem van Gelder NCH herdenkt gestorven leden met vrijwilligerstrofeeën Louis van Dijk pingelt Nieuwerkerk naar Zuidpias L GENDIJK KERKDIENSTEN ZONDAG 10 JANUARI HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 6 JANUARI 2010 Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig (bevestiging ambtsdragers) en 18.45 uur kand. J. Molenaar. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. E. van den Ham en 17.00 uur ds. A. Hamstra. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw. M.F. Meeder-Van Hof; 17.00 uur Open Deur Dienst met Niels de Jong m.m.v. jongerenkoor Rejoice. ProtGem. De Bron 10.00 uur mw.ds. D. Melgers. Nieuwerkerk aan den IJssel - Symbolisch deed hij zijn ambtsketen voor de laatste keer af. Samen met een groot aantal dorpsgenoten nam burgemeester André Bonthuis dinsdag 29 december afscheid van de gemeente Nieuwerkerk. In samenwerking met de stichting Bravoure was voor alle inwoners een groot feest op het Raadhuisplein georganiseerd. De hele avond konden de bezoekers genieten van optredens van onder andere De Swingers, Helen en Yvonne van de levende Jukebox en Edsilia Rombley. Door Marlonneke Willemsen Presentator Gé had het volgens Bonthuis in zijn aankondiging al veel te veel over de gemeente Zuidpias. "Dat komt straks. Vanavond zijn we nog één keer als Nieuwerkerkers bij elkaar. Ook wil ik onze gasten uit zustergemeente Bückeburg van harte welkom heten." Bonthuis zei dat de fusie niet betekent dat Nieuwerkerk ophoudt te bestaan. "U zult gewoon in Nieuwerkerk blijven wonen. De gemeente als zodanig zal ophouden te bestaan, maar Nieuwerkerk blijft Nieuwerkerk." Bonthuis deed voor de laatste keer de ambtsketen van Nieuwerkerk af. "Deze zal ik niet meer dragen, maar ik heb vanmiddag in Moordrecht een nieuw exemplaar gekregen. Apart en Samen heeft voor mij een keten gemaakt met daarop onder andere de wapens van de drie gemeentes. Zo zie je maar weer datje met plakband iets kunt maken, dat er heel echt uitziet." De feestelijkheden startten met een lasershow, die door Bonthuis met een druk op knop gestart werd. Daarna volgde een optreden van Helen en Yvonne van de levende Jukebox. Voor vijf euro konden de bezoekers een bekend nummer aanvragen, dat ver volgens door de dames werd gezon gen. De avond werd afgesloten door een optreden van Edsilia Rombley. Collectors item? Nieuwerkerk aan den IJssel - Het bestuur van Nieuwerkerkse Hockey Club De IJssel heeft een tweetal wisseltrofeeën ingesteld voor haar vrijwilligers. Tijdens de traditionele nieu wjaarsreceptie op 2 januari zijn deze wisseltrofeeën voor het eerst uitgereikt. De trofeeën zijn vernoemd naar twee leden die in de afgelopen jaren zijn overleden, "leder jaar benoemen wij zogenaamde 'vrijwilligers van het jaar'. Deze vrijwilligers hebben zich in het afgelopen kalenderjaar bijzonder ingezet voor de club, en ontvangen daarom deze titei. Tijdens de zogenaamde 'IJsseldag'- de traditionele afsluiting van het hockeyseizoen - ontvangen deze vrijwilligers een ballonvlucht over het terrein van onze hockeyclub" aldus voor zitter Gerard Veurink. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Tele visiepresentator Jochem van Gelder had het knap lastig bij het uitvo eren van opdrachten voor een aan tal Nieuwerkerkse kinderen. Tijdens een speciaal uitzwaaifeest konden de jongste inwoners woensdag 30 december de strijd aangaan met de presentator van onder andere Praatjesmakers en Willem Wever. Een aantal kinderen daagde Van Gelder uit tot een weddenschap. Zo ook Tirza; voor haar moest Van Gelder een handstand doen en vervolgens twintig seconden bli jven staan. Gelukkig kreeg hij hulp van een assistent en een speciaal matje. Wilma de Wever overleed op 8 ja nuari 2008 aan kanker in hospice IJsselthuis. Wilma heeft vele jaren gefunctioneerd als vrijwilliger bin nen NHC De IJssel. De naar haar vernoemde wisseltrofee is ingesteld als bijzondere blijk van waardering voor een vrijwiliger of vrijwilligster die zich jarenlang op onderscheiden wijze heeft ingezet voor de vereni ging. De Wilma de Wever trofee is tijdens de nieuwjaarsreceptie uit gereikt door haar echtgenoot, Cok de Wever, aan IJssel vrijwilligerster Inge Klumper. Inge verricht al vele jaren diverse belangrijke activitei ten voor de vereniging, waaronder ondersteuning van diverse activi teiten en materialencommissie. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitzwaaiweken van de gemeente Nieuwerkerk werden op zondag 3 Sander van der Linden was een en thousiast lid met vooral aandacht voor het sociale aspect rond zijn sportbeoefening. Op 24 septem ber 2006 overleed IJssellid Sander op 21 jarige leeftijd tijdens een wedstrijd. De naar hem vernoemde wisseltrofee is ingesteld als bijzon dere blijk voor een lid die zich in korte tijd als vrijwilliger binnen de vereniging heeft gemanifesteerd. De Sander van der Linden trofee is door Sanders vader en moeder uitgereikt aan vrijwilliger Jarno de Snoo. Jarno heeft zich in enkele jaren bewezen als keeperstrainer en veiligheidscoördinator van een aantal evenementen. januari afgesloten met een klass iek concert van onder andere pia nist Louis van Dijk. Met dit concert werd het begin van 2010 en de nieuwe gemeente Zuidpias gevierd. Cursus over borstvoeding Nieuwerkerk aan den IJssel - Borstvoedingsorganisatie LLL or ganiseert voor zowel aanstaande als voor voedende moeders een cursus over het geven van borst voeding. Aan de orde komen on der meer het herkennen en oplos sen van problemen, borstvoeding in de kraamtijd en stoppen met borstvoeding. De cursus vindt plaats op dinsdag 12 januari en 23 februari alsmede op woensdag 17 maart om 20.00 uur op het adres Schoolstraat 17. Partners en baby's zijn welkom. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-318556. Tekenen en schilderen voor kinderen Nieuwerkerk aan den IJssel - Kin deren kunnen, onder leiding van docente Astrid Vonk, hun fantasie aan het werk zetten tijdens een cursus tekenen en schilderen. In acht lessen, welke plaatsvinden in kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16, maken de kinderen kennis met verschillende mate rialen, zoals verf, krijt, ecoline en kleurpotloden. Er wordt gewerkt naar aanleiding van een bepaald thema. Ervaring is niet nodig; ple zier hebben staat voorop. De cur sus start, bij voldoende aanmel dingen, op woensdagmiddag 13 januari en wordt afgesloten met een expositie. Voor meer informa tie en aanmelden: @kunstgevoel. nl, 06-51906196 of www.kunstge- voel.nl. Parels uit Liedboek Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beyerinkstraat 53 vindt op donderdag 14 januari om 20.00 uur een avond plaats van de chris- telijk-maatschappelijke vrouwen beweging Passage. Tijdens deze avond houdt ds. DJ. Versloot uit Woerden een voordracht over het Liedboek met als thema 'Parels uit het Liedboek'. Er zullen verschillen de liederen met elkaar gezongen worden. Ook niet-leden zijn wel kom. Deur open om 19.45 uur. Voor meer informatie: 0180-312664. MAKELAAR

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9