Zevenhuizen schaatst om het hardst Lampionnenoptocht op 30 januari Nieuwe brochure BRAinS Moerkapelle 1 wint fors in Amsterdam HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 13 JANUARI 2010 11 Er werd gebridged- Koffieochtend Week van gebed Biljarters winnen stadsderby Schaken Zevenhuizen - De leden van Bridge club Zevenhuizen speelden vorige week de laatste wedstrijd van de eerste viertallencompetitie. Het viertal Van der Weerdt won in de A-lijn, tweede werd het viertal Stolker. In de B-lijn werd het viertal Mertens nummer één gevolgd door het viertal op 't Veld. Deze viertal len promoveren naar de A lijn In de C-lijn zijn de viertallen Keizer en Mol eerste en tweede geworden. Zij promoveren naar de B-lijn. In de D lijn gaat het viertal Poorter aan kop gevolgd door van Straten. Deze viertallen gaan naar de C-lijn. Zevenhuizen - In het Hervormde Centrum aan de Dorpsstraat 156 wordt donderdag 14 januari van 9.30 tot 11.00 uur een koffieoch tend gehouden. Nelly de Wilde spreekt over 'bezorgdheid'. Zevenhuizen - Het thema van de Week van Gebed, van zondag 17 toten met zondag 24 januari, is'Jij bent mijn getuige'. Naar aanleiding van dit thema heeft de Schotse Kerk het materiaal voor deze week voorbereid. De Week van gebed voor de eenheid gaat van start met een oecumenische dienst op zondag 17 januari om 10.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Dorps straat 106. Voorganger is dominee C. Haasnoot en medewerking aan de dienst wordt verleend door het oecumenisch koor. Na afloop is er gelegenheid tot napraten. Moerkapelle - De beste libre-teams van BV Moerkaplle en Hof van Hol land stonden vorige week tegen over elkaar in het kader van de dis trictscompetitie voor biljarters. Het werd een wedstrijd van Zuidpias- noord tegen het hoger geplaatste Zuidplas-centrum. Henk Sloof en Marcel Drost beten het spits af. Sloof ging vlot van start en steven de af op een eclatante zege, maar omdat Drost in zijn laatste beurt nog een behoorlijke serie produ ceerde bleef de schade beperkt tot 80-68, wat omgezet een 10-7 verlies opleverde. De tweede partij ging tussen Auke van der Plaats en Nico Koning. Koning, tot drie jaar gelden nog spelend voor Hof van Holland, nam vanaf het begin een voorsprong en stond deze niet meer af (65-53). Dit leverde hem een 10-8 overwinning op. De tus senstand was 17-18 in het nadeel van het thuisspelende 'noord'. De laatste partij moest de beslissing brengen. Koek Verstoep moest het opnemen tegen de technisch vaar dige Petro Huisman. Het begin van de partij ging gelijk op en was van niet al te hoog niveau. Na de 15e beurt kwam Verstoep op stoom en overblufte Huisman met 90-49; 10-5 winst voor Verstoep in 20 beurten. De winst ging vervolgens met 27-23 naar BV Moerkapelle. Door deze uitslag is de voorsprong van Hof van Holland teruggebracht tot 10 punten met nog 10 wedstrij den te gaan. Zevenhuizen - 'IJs en weder' bleken inderdaad te dienen, dus hield de Zeven- huizensche IJsclub op 11 januari kortebaanwedstrijden op de verlichte baan op de Rotte meren. Achttien leden en niet-leden reden om het hardst. De uitslag bij de senioren:1. Mark Bregman, 2. Rick Bregman, 3. Jan Ottevanger, 4. Micha Wildenberg. Bij de junioren wonnen: 1. Tamara Zwinkels, 2. Manon Spruit, 3. Ellis Zwinkels, 4. Julia Sol. Zevenhuizen - Koningin Beatrix viert zondag 3Tjanuari haar verjaardag. De traditie getrouw organiseert de Stichting Oranje Zevenhuizen dan de jaarlijkse lampionnenoptocht. De lichtjestoer wordt gehouden op zaterdag 30 januari. Vanaf 18.45 uur wordt er verzameld in dorpshuis Swanla. Het thema van de festiviteiten rond de verjaardag van de koningin is dit jaar 'Zevenhuizen in geu ren en kleuren' Wouter Vroegindeweij wist de eerste partij eenvoudig. Hugo van Elteren speelde vervolgens remise. Broer Jesse speelde met zwart tegen de, op rating, sterkste tegenstander van Tal/DCG 2. Hij kwam in een stelling die hem lag en kwam beter te staan. De tegenstander overzag een voor de handliggende matcombinatie echter volledig, waardoor het punt plots snel binnen was, resulterend in een comfortabele voorsprong van Vz-2V2. Arno Luinenburg verloor zijn partij tegen de eerdergenoemde de butant. Vervolgens wist Gerard van Ommeren wel weer een vol punt bin nen te halen. Boudewijn Weijermars won zijn partij van een heel passief spelende tegenstander. Maarten Vroegindeweij kwam van de hate lijke nul af, maar soepel ging dat niet, door verlies van onder meer een centrumpion. Na een mindere voort zetting van wit kon hij zoveel pion nen terugsnoepen, dat het toch nog remise werd. De koningsstelling van Die Bac werd door opstomende pion nen zwaar onder vuur genomen. Bac zorgde echter voor genoeg tegenspel, waardoor hij in een remise-eindspel met 1 pion minder terecht kwam. Dat werd door zijn tegenstandster, Yvette Nagel, jawel de dochter van, niet echt lekker uitgespeeld en zij leverde eerst één pion en vervolgens nog een pion in, maar remise bleef het wel. Aldus een forse 2V2-5V2 overwinning voor Moerkapelle 1, dat zich hierdoor nes telt op een comfortabele derde plek in de 3e klasse KNSB. Zuidpias - De nieuwe brochure van BRAinS ziet er na de fusie anders uit dan eerdere edities. Het brede school project BRAinS werd al in elke gemeente aan geboden. Vanaf nu wordt het gehele aanbod aan activiteiten gebundeld in één brochure. De activiteiten kunnen onderverdeeld worden in de categorieën sport, kunst en cultuur en welzijn. In elke gemeente zetten lokale (sportvereni gingen, culturele instellingen en an dere aanbieders zich in om leerzame en leuke activiteiten aan te bieden aan alle leerlingen van de gemeente Zuidpias. Elk half jaar verschijnt er een nieuwe brochure. In de nieuwe brochure staan volop activiteiten als taallessen in diverse talen, sportacti viteiten als hiphop, basketbal, voetbal en judo en creatieve activiteiten als (strip)tekenen en schilderen. Activi teiten gericht op welzijn, zijn bijvoor beeld yoga en hulp bij huiswerk. In totaal is er keuze uit 63 activiteiten. De brochure wordt deze week uit gedeeld op alle scholen. Leerlingen kunnen zich aanmelden tot uiterlijk dinsdag 26 januari. Stichting Oranje Zevenhuizen zorgt tijdens de lampionnenoptocht voor allerlei verrassingen onderweg die te maken hebben met het thema. Om de sfeer te verhogen vraagt de stichting de bewoners langs de route om deze te helpen verlichten met bijvoorbeeld kaarsjes of lichtslingers. Onderweg krijgen de kinderen kleine versnape ringen van Zevenhuizense winkeliers. Aan het eind van de tocht zis er war me chocolademelk. "Kom allemaal verkleed, zo kleurrijk mogelijk", roept de stichting de deel nemers op. "Daar zijn bovendien prij zen mee te verdienen." Voor meer informatie: www.oranjezevenhuizen.nl Amsterdam/Moerkapelle - Moerkapelle 1 speelde afgelopen zaterdag met een compleet team in Amsterdam tegen Tal/DCG2, dat een aantal invallers nodig had. Zo zat Maarten Vroegindeweij op bord 8 opeens tegenover Jan Nagel en speelde Arno Luinenburg tegen een 12-jarig debuterend jeugdtalent. Zevenhuizen - Nog even en we zitten aan de buis gekluisterd om de ver richtingen van 'onze' schaatsers, bob- sleeërs en snowboarders te volgen op de Olympische Spelen in Vancouver. Worden op het ijs van de Rottemeren de toekomstige Svennen, Timmertjes en Erbens opgeleid, de Hennipsloot is het oefenenterrein voor een nieuwe Nederlandse inbreng - laten we zeg gen tijdens de Olympische Spelen van 2026: de ijshockeyploeg.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11