l93n3iTI3?ISf321 Winterwonderland Alle muzikanten welkom op play-inn Zuidpias Nieuwjaarsontbijt Scouting Groene voornemens Wereldwinkel HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 13 JANUARI 2010 ZONDAG 17 JANUARI Sunday Half Hour Mandala tekenen Oecumenische viering Nieuwerkerk aan den IJssel - Mooie plaatjes -• voor het fotoalbum: het kan zomaar weer jaren duren voor de ijzers van slee en schaatsen ont vet kunnen worden, (foto: Kees de Graaf) Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand (bevestiging ambtsdragers) en 17.00 uur ds. D.M. van de Linde. ProtGem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw. Ds. M. Verschoor (Belijdenis-doopdienst) en 12.15 uur SHH-dienst met voorgan ger Jan Bakker m.m.v. het SHH- combo. Prot.Gem. De Bron 10.00 uur ds. F.P. Treep. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 vindt op zondag 17 januari, om 12.15 uur een Sun day Half'flour dienst plaats met als thema 'Goede voornemens'. De dienst, waarin ds. J. Bakker voorgaat, is vooral bestemd voor jongeren vanaf 16 jaar. Het S.H.H. Combo zorgt voor de muzikale medewerking. Na afloop zijn de bezoekers welkom in het Sunday Café. Voor meer informatie: SHH@pkn- nieuwerkerk.nl of www.shhnieu- werkerk.hyves.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Be langstellenden kunnen in een cursus van Emmy Verkerke ken nismaken met het tekenen van een mandala, een tekening in een cirkel. Verkerke begeleidt deze cursus vanuit haar opleiding 'Ge nezend Tekenen'. De cursus start op woensdag 3 februari en omvat acht lessen welke om de twee we ken plaatsvinden in het atelier aan de Waterschapsweg 4. Tekenerva ring is niet nodig. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-315159 of www.emmy- verkerke.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de 'Week van gebed voor de eenheid van de christenen', van zondag 17 tot en met zondag 24 januari, vindt op woensdag 20 januari om 19.30 uur een avondgebed plaats. Deze zogenaamde vesper is voor bereid door de werkgroep Avond gebeden, met leden uit zowel de katholieke St-Josephparochie als de Protestante Gemeente in Nieu werkerk. Thema van deze avond, die plaatsvindt in de Josephkerk aan de Kerklaan 20, is 'Jij bent mijn getuige'. Muzikale medewerking wordt verleend door de cantorij van de Bron. ledereen is welkom. Voor meer informatie: 0180- 321363. Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke Wereldwinkel roept, samen met het Humanistisch Instituut voor Ontwikkelingssamenwerking, Hivos, de con sument op, om in 2010 eerlijke groene producten te kopen. Nieuwerkerk aan den Ussel - Samen leven is samen spelen. Met deze gedachte wordt op zaterdag 13 maart de muziek play-inn georganiseerd in het Thorbec- ke Voortgezet Onderwijs in Nieuwerkerk. Initiatiefnemer Riëlka van de Boven ka mp: "Het is heel leuk om elkaar op deze manier te ontmoeten en een dagje samen te spelen. Door Marlonneke Willemsen Van de Bovenkamp heeft zelf aan een play-inn in Bergambacht meegedaan en is zo op het idee gekomen om dit evenement ook in Zuidpias te organi seren. "Op deze manier leer je andere muzikanten kennen en het leek me daarom een geschikt evenement voor onze fusiegemeente. De kleine trom petter uit Zevenhuizen, Harmonie Kunst Naar Arbeid uit Zevenhuizen en DKV en Da Capo uit Nieuwerkerk waren meteen enthousiast. Ze vinden het een leuk initiatief en ik hoop dat een groot deel van hun leden mee doet aan de play-inn. Verder krijgen we ook steun van Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk." ledereen die een blaas- of slagwerk instrument bespeelt kan mee doen. De deelnemers moeten wel een be paald niveau hebben, om goed te kunnen meespelen. "Als richtlijn heb ben we Hafabra B-niveau genomen" zegt Van de Bovenkamp "De muziek die gespeeld wordt, heeft dit niveau. Daarom is het niet geschikt voor echte beginners. We hebben gekozen voor een mix van populaire muziek, film-, klassieke- en musicalmuziek, zodat er voor iedereen iets bij zit. Van te voren krijgen de deelnemers de stukken toe gestuurd, zodat ze ze alvast kunnen bekijken, maar het is niet de bedoeling dat het thuis al wordt ingestudeerd. Dat gebeurt tijdens de play-inn." De play-inn begint om negen uur 's ochtends. Er wordt er tot vier uur gerepeteerd. Om vijf uur is er een concert, dat voor iedereen vrij toe gankelijk is. Voor deelname de play- inn wordt een bijdrage van tien euro gevraagd. Voor meer informatie en inschrijving: www.zuidplasmuziek.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eer ste opkomst in het nieuwe jaar van de Kabouters en Welpen van Scou ting Nieuwerkerk werd gevierd met een 'Nieuwjaarsontbijt'. Eén keer per jaar komen de meisjes en jongens in de leeftijd van 7 tot en met 10 jaar netjes aangekleed, in plaats van in het groene scoutingoverhemd met oranje das, bij elkaar om samen te eten en naar een leuke film te kij ken. Voor het komende jaar staan er bij de Scouting weer diverse activi teiten op het programma, zoals de Valentijnsopkomst en het zomer kamp. blik of manden van gevlochten riet uit Bangladesh en waxinelichtjes van speciaal gerecycled papier, gemaakt in een Filippijnse sloppenwijk. De Wereldwinkel is gevestigd in de Dorpsstraat 51 en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie: www.nieuwer- kerkijssel.wereldwinkel.nl. Naar aanleiding van het thema 'Wat je van ver haalt, is vaak verrassend groen!', heeft de Wereldwinkel het assortiment uitgebreid met een aan tal producten dat gemaakt is met extra zorg voor het milieu of het kli maat. Ze zijn biologisch, komen voort uit natuurlijke grondstoffen of zijn samengesteld uit gerecycled mate riaal, zoals een houten ladenkastje uit India, versierd met gerecycled ledereen die een blaas- of slagwerkinstrument bespeelt kan mee doen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 14