Mannenkoor zingt voor Zuidpias Nieuwjaarsbijeenkomst Vrouw Meer invloed patiënten op en Busyness ambulancezorg Paranormale avond met Frangoise Wesselius Inloopmiddag reuma Kindertheater in bibliotheek tijdens voorleesdagen Muziekschool presents... HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 13 JANUARI 2010 17 Dewlebe*- ZONDAG 17 JANUARI Vrouwen komen samen Inloopspreekuur Wervelkolom Jubileumfeest Mongemeenschap Nieuwerkerk aan den IJssel - Op ini tiatiefvan de plaatselijke Protestants Christelijke Ouderenbond PCOB ver zorgt het Nederlands Concertman nenkoor, NCM, onder leiding van di rigent Jimco Zijlstra op zaterdag 23 januari twee Nieuwjaarsconcerten voor de nieuwe gemeente Zuid plas. De concerten vinden plaats in het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 te Nieuwerkerk en beginnen om 15.30 en om 19.30 uur. De concerten worden door de PCOB aangeboden aan alle inwoners van de nieuwe gemeente Zuidpias. Het avondconcert is voor iedereen toegankelijk; het middagconcert is vooral bedoeld voor leden van de Nationale Vereniging De Zon nebloem. Aan de concerten wordt tevens meegewerkt door sopraan Judith Sportel. De muzikale bege- leiding is in handen van André van Vliet op orgel en Jan Lenselink op piano. De toegang voor het middagcon cert bedraagt 7,50 euro en voor het avondconcert 12,50 euro. Kaarten zijn in Zevenhuizen-Moerkapelle verkrijgbaar bij Reisbureau De Zwa luw, Dorpsstraat 149; in Moordrecht bij Boekhandel Moordrecht, Kerk plein 13 en in Nieuwerkerk aan den Het Nederlands Concertmannenkoor. IJssel bij Cultureel Centrum De Ba tavier, bij Boekhandel L'Écrit aan de Kerklaan, bij Bloembinders Eureka in winkelcentrum Dorrestein en bij Groen Schoenen in winkelcentrum de Reigerhof. Gouda - Vrouw en Busyness Groene Hart organiseert voor maandag 18 januari om 20.00 uur een netwer kavond voor vrouwelijke onderne mers. De informele netwerkavond, waarbij deelnemers al speeddatend nader kennis met elkaar kunnen ma ken, vindt plaats in lunchcafé La Re sistance aan de Turfmarkt 30. Vrou welijke ondernemers uit het gehele Groene Hart kunnen zich aanmelden via info@vrouwenbusyness.nl. Voor meer informatie: www.vrou- wenbusyness.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor woens dag 27 januari om 20.00 uur een paranormale avond met Frangoise Wesselius in gebouw Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. Wesselius doet helder ziende waarnemingen via foto's en voorwerpen. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Aan melden is verplicht en kan via Info. vedj@gmail.com of 06-14606126. Gouda - De Reumapatiëntenvereni ging Gouda en omstreken organiseert voor woensdag 27 januari van 14.00 tot 15.30 uur een inloopmiddag in het patiëntenservicebureau op de Jozeflocatie van het Groene Hart Zie kenhuis. Leden van de vereniging zijn aanwezig voor het geven van advies en informatie. Een afspraak maken is niet nodig; de toegang is vrij. Moordrecht - De Nationale Voor leesdagen vinden dit jaar plaats van woensdag 20 tot en met zaterdag 30 januari. Tijdens deze dagen staat het voorlezen aan 0 tot 6-jarigen cen traal. Kindertheater In de plaatselijke vestiging van biblio theek de Groene Venen aan de Sport man 3b vindt op woensdag 20 januari om 10.30 uur een theatervoorstelling voor peuters en kleuters plaats. Pop- oentheater De KletsKous speelt deze ochtend 'Olifantenboogie', gebaseerd op het bekroonde boek 'Wiebelbil- enboogie' van Guido van Genechten. De voorstelling duurt een half uur. De toegang bedraagt, in de voorverkoop, 3,50 euro; op de dag zelf 5,- euro. Vol Zorgbelang zet zich op landelijk èn regionaal niveau in voor de belangen van zorgvragers door het verzame len van ervaringen en standpunten over onderwerpen die met zorg te maken hebben. Met het convenant zijn de vertegenwoordigers van pa tiënten verzekerd van invloed op de geleverde ambulancezorg in-de regio Hollands Midden. De ambulanceregio Hollands Midden heeft als een van de weinige ambu lanceregio's in Nederland al sinds een aantal jaren regelmatig contact met Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. H. Schipper en ds. T.R. Schep (oecumenische dienst in Dorpskerk). Herv. Gem. Dorpskerk 10.00 uur beraad van "kerken (oecumeni sche dienst). Herv. Bethelgem. 10.00 en 18.30 uur ds. De Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 2e zondag door het jaar; Eucharistieviering met Wim Bakker. De kerk is elke donder dagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het mid daggebed plaatsvinden. Met de ondertekening van het convenant krijgt de patiënt meer invloed op ambulancezorg. (foto:P. Termorshuizen] Regio - Zorgbelang Zuid Holland regio Noord Midden heeft donderdag 7 janu ari een convenant gesloten met de Regionale Ambulancedienst en de Meld kamer Ambulancezorg Hollands Midden. Het convenant zorgt er voor dat de patiënt invloed kan hebben op de ambulancezorg. het patiëntenplatform. De ambulan cedienst en meldkamer hechten hier veel waarde aan. In de ambulancezorg zijn de contac ten met patiënten kort en intensief. Daarom is het niet mogelijk om, zoals bij andere zorginstellingen, een pa- tiëntenraad vanuit de eigen patiën tenpopulatie in te stellen. Zorgbelang voorziet in een groep gemotiveerde mensen die vanuit het perspectief van diverse patiëntenbelangenver enigingen inbreng uitoefenen. is vol. Voor meer informatie en reserveren: aan de balie van de bibliotheek of via www.bibliotheekdegroenevenen. nl. Kinderen tot 6 jaar die tijdens de Nationale Voorleesdagen lid worden van de bibliotheek krijgen een vin gerpopje cadeau. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de laatste week van januari starten diverse cursussen bij de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool. De al lerkleinsten, vanaf één jaar, kunnen met een ouder of opa of oma terecht bij 'Muziek op schoot' of 'Muziek met peuters', voor de jongeren die van klassiek ballet houden start 'Dansen voor tieners'. Vrijdag 22 januari van 19.30 tot 20.30 uur is er een inloop- les musical voor jongeren die de kor te cursus 'Musical' willen gaan doen. Volwassenen die graag willen zingen kunnen terecht bij de korte cursus 'Zin in zingen' (stemvorming) voor volwassenen. Per 1 januari 2010 zijn de tarieven voor alle inwoners uit de gemeente Zuidpias gelijk, omdat de buitenge meentetoeslag is vervallen. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieu- werkerk.nl Moordrecht - In de Zespunt vindt op woensdag 20 januari om 20.00 uur een gezamenlijke bijeenkomst plaats van de leden van de christelijk- maatschappelijke vrouwenbewe ging 'Passage' en van de leden van de Bond van Plattelandsvrouwen Vrouwen van Nu'. Mevrouw Hoek van Kooten uit Veenendaal verzorgt deze avond een lezing met als titel 'Je lichaam zo mooi gebouwd'. Zaal open om 19.45 uur. Voor meer informatie: 0182-372589. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein vindt op dinsdag 26 januari van 14.00 tot 15.30 uur een inloopspreekuur plaats van de Nederlandse Vereniging van Rugpa tiënten 'De Wervelkolom'. Doel van deze vereniging is de individuele en gemeenschappelijke belangen van rugpatiënten te behartigen en hen een houvast te bieden om 'overeind' te blijven. Dit doet zij onder meer door het ge ven van advies, informatie en voor lichting, door het sociale isolement op te heffen en het zelfstandig functioneren van de leden te bevor deren en door de bekendheid met de onderzoeksmethodiek bij klach ten te bevorderen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 vindt op zaterdag 30 januari het jubileumfeest ter ere van de 63e Nationale Mondag plaats. Het feest wordt georganiseerd door de Stichting Mongemeenschap Ne derland. De Mongemeenschap, ooit de vroegste bewoners van Zuidoost- Azië, is tegenwoordig een etnische minderheid in Birma. Het feest duurt van 11.00 tot 16.00 uur; rond 12.00 uur wordt er gegeten. Op het programma staan diverse zang- en dansoptredens, onder meer van de Heritage of Monculture. De toegang is vrij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17