Witgoed specialist Na It giet oan op schaatsbanen in Zuidpias 4EFIT-DEALER NEELEMAN a i 1 9 CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. editie; zuidpias 3 3 e jaargang nummer 1369 Geen Zuidplassers maar Zuidplassenaren Wie veegt de sneeuw van de baan? Pagina 7 Malle Eppie spot fikkie Pagina 9 Winterwonderland januari 2010 I Miriam Swart naar Oranje it li li if Versprille Schildersbedrijf 10% winterkorting met spoed gezocht: le schadehersteller/plaatwerker 079-341291 I UW DROOMHUIS! OVERAL EN ALTIJD WWW.HARTVANHOLLAND-ONLINE.NL «IÉÉm =kHART VAN HOLLAND Pagina 3 Pagina 14 Pagina 30 6% BTW voor al uw schilder- behangwerk en ook nog 0180-631377 - Dorpsstraat 166 Zevenhuizen Zuidpias - Er kan weer geschaatst worden. Sinds het afgelopen weekend zijn er op enkele plekken in Zuidpias schaatsbanen open. In Zevenhuizen kan er sinds vrijdag geschaatst worden op de vierhonderd-meterbaan op de Rotte, bij café de Roerdomp. In Nieuwerkerk zijn er twee schaatslocaties. Al geruime tijd is de baan op Hitland open en sinds vrijdagmiddag kan er geschaatst worden bij tennisclub TC Nieuwerkerk. In Moordrecht heeft de ijsclub ook vrijdag de baan aan de Prinses Beatrix straat vrijgegeven. tel: 0180-631206 Zevenhuizen ;ezoek onze showroom op afspraak. ZIE ONZE ADVERTENTIE IN DEZE KRANT Door Marlonneke Willemsen Op de Rotte was het vrijdagavond meteen erg druk. Meer dan honderd vijftig schaatsliefhebbers maakten gebruik van de baan. Volgens Michael van de Steenhoven van de Zeven- huizensche IJsclub is de ijskwaliteit, in tegenstelling tot andere berichten goed. "Het ijs heeft, met 12 centime ter, een goede dikte. Er kan dus, in tegenstelling met wat er in diverse media over is geschreven, prima op geschaatst worden. Er wordt natuur lijk veel onderhoud aan de baan ge- Zoetermeer zie de advertentie verder in dit blad. pleegd. Er wordt regelmatig geveegd en geborsteld en de wakken worden afgezet. De ijsdikte wordt ook goed in de gaten gehouden." Let op wakken De vereniging is druk bezig met het organiseren van eventuele molen tochten. Of deze ook daadwerkelijk gaan plaatsvinden is nog even af wachten. Het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard heeft besloten om in onder andere de Zuidpias en Tweemanspolder, niet te stoppen met de bemaling, wat de ijs kwaliteit niet ten goede komt. Door dat het gebied erg laag ligt is er veel kwelwater en aangezien er in decem ber veel regen gevallen is, sijpelt dit nog na, de sloten in. Als er niet bema len wordt, kan dit leiden tot stijging van het waterpeil van maximaal tien Vlietkade 17 E te Zevenhuizen ZH Vrij uitzicht over de Zevenhuizer Plas 0180-332222 www.vdpanne.nl Moordrecht begeeft zich op glad ijs centimeter per dag. Dit is te veel om droge voeten te kunnen garanderen en daarom is besloten te blijven be malen. De kans op zwakke plekken of wakken wordt hierdoor aanzienlijk vergroot. Het blijft dus oppassen. Schaatsen op de tennisbaan In Nieuwerkerk lopen de schaatsers dit risico niet, aangezien hier op twee aangelegde banen geschaatst wordt. Op Hitland is de vierhonderd-meter- baan al een aantal dagen open en hier wordt veel gebruik van gemaakt. Sinds vrijdag kan er ook geschaatst worden bij TC Nieuwerkerk, waar twee tennisbanen zijn opgespoten. Het was eigenlijk de bedoeling dat de baan woensdag open zou gaan, maar door de tussentijdse dooi en sneeuw val, was het ijs nog te zwak. Ook in Moordrecht is de schaats baan vanaf vrijdagmiddag geopend. Er werd direct veel gebruik van ge maakt, door voornamelijk kinderen, maar ook hun ouders kwamen mee om een paar rondjes te zwieren. Kijk voor meer foto's op www.hart- vanholland-online.nl Adje wel naar Swanla Zevenhuzen - In tegenstelling tot eerdere berichten komt de theater show van Adje wel naar Zevenhui zen. De berichtgeving over proble men met het showballet, afkomstig van het impresariaat van de artiest, bleek bedoeld te zijn als grapje. De voorstelling Adje's Sterren Revue is op 23 januari om 20.15 te zien in theater Swanla. Voor kaarten: 0180 632 131. Jeu de boules Peter Troost mag beker houden Nieuwerkerk aan den IJssel - Ruim 60 jeu de boulers trotseerden vorige week de gladheid op sportpark Dor- restein. Zij waren getuige van de uitreiking van de hoofdprijzen in de Superprestige 2009 van Jeu de Boulesvereniging Nieuwerkerk. Bij de dames waren de prijzen dit jaar voor Nancy de Vries die verdien stelijk eerste werd en zich de meest constante speler over 2009 toonde. Zij werd gevolgd door Monique Ja- rings. Derde werd Louise Jarings. Bij de mannen was de hoogste plek op het erepodium voor Peter Troost, die op 2 januari ook nog eens de beste was tijdens de Masters. Peter Troost werd hiermee voor het derde jaar op rij de beste speler. De aan de titel verbonden wisselbeker kan dan ook permanent in zijn prijzenkast. De tweede plek was voor Rob Bro- kling en als derde eindigde Wim van Slingerland. Vrolijk toneel in Kristal Nesselande - Toneelgroep R'Oost, Rotterdamse Oost, brengt op zondag 24 januari om 14.00 uur de komedie Vuursteen'. Hetstukspeeltzich af tij dens een bedrijfsfeest waar een van de werknemers zich laat hypnotise ren en in een andere wereld terecht komt. Een komedie zoals een kome die moet zijn; met misverstanden en onverwachte wendingen. Zaal open om 13.30 uur. De voorstelling duurt tot 16.30 uur. De toegang bedraagt 4,- euro, met R'dampas 2,60 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de balie of in het NessCafé in de Kristal aan de Cypruslaan 404 of telefonisch op 010-2862760.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 1