Melanchthon Berkroden start met bovenbouw Revius, een kleine, reformatorische school met veel kwaliteiten 24 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 13 JANUARI 2010 Het Wartburg College voor voortgezet onderwijs op reformato rische grondslag te Rotterdam biedt voor de regio Rotterdam/ Dordrecht praktijkonderwijs, leerweg-ondersteunend onderwijs, vmbo, havo, atheneum en gymnasium. Kortom: alle schoolsoorten zijn aanwezig! De locatie Revius in Rotterdam-Zevenkamp is met 868 leerlingen een kleinschalige locatie, waar bijna alle leerlingen met een vmbo-, havo- of vwo-advies terecht kunnen tot aan het examen. Op Revius zitten leerlingen uit Capelle, Krimpen en Nieuwerkerk a/d IJssel, Moerkapelle, Zevenhuizen, Rotterdam en het Westland. In een onderzoek onder oud-leerlingen blijkt 96°/o tevreden tot zeer tevreden over de sfeer op school. Er is een rooster met nauwelijks tussenuren, weinig lesuitval en aandacht voor begeleiding van leer lingen, die dat nodig hebben. Met de kwaliteit van het onderwijs zit het ook goed. Al vele jaren zijn de slagingspercentages hoog voor alle schoolsoorten. De locatie Revius houdt op D.V. 19 januari 2010 om 19.45. uur een voorlichtings-avond voor ouders. (De Open Dag was op zaterdag 9 januari 2010). Melanchthon Berkroden, een van de jongste scholen in Lansingerland, ging bijna twee jaar geleden van start. Op dit moment heeft Berkroden 11 klassen en 230 leerlingen. Het is een kleine, groeiende school die veel te bieden heeft. De sfeer is open en gezellig en iedereen kent elkaar. Er is aandacht voor kennen én kunnen. Na de zomer vakantie start de bovenbouw, met een breed, intersectoraal programma. "Het is moeilijk om als 14-jarige een bewuste keuze te maken voor een beroepsopleiding of beroepssector. Daarom willen wij dat leerlingen zich zo breed mogelijk kunnen oriënteren", zegt locatiedirecteur Conny Boegheim. "We laten hen heel actief met alle sectoren kennismaken. Zo ontdekken ze wat ze leuk vinden en waar ze goed in zijn. Al in het tweedejaar krijgen ze praktische sectororiëntatie, waarin we bijvoorbeeld een bezoek brengen aan verschillende mbo-opleidingen en bedrijven." Het intersectorale programma dat de school aanbiedt, heeft als belangrijkste doel: zorgen dat de leerlingen na vier jaar Berkroden in de onderbouw élke dag Nederlands, Engels en wiskunde op het rooster. En dat werkt! De leerlingen verwerken meer stof dan je zou mogen verwach ten en de cijfers zijn goed. Wat wil je nog meer! Tekst: Karin van Breugel mm t Basisvaardigheden Melanchthon Berkroden besteedt overigens zeker niet alleen aandacht aan de oriëntatie op beroepen en vervolgopleidingen, maar ook aan de basisvaardigheden van leerlingen. Want die zijn minsten zo belangrijk voor een succesvolle onderwijscarrière en op de arbeidsmarkt. Daarom staat weten wat ze willen. Want wanneer de leerlingen beter weten waar ze voor kiezen, vermindert de kans op uitval in het mbo. I'S (waarin de volgende kerkverbanden participeren: Christe lijke Gereformeerde Kerken, de Gereformeerde Gemeenten, de Protestantse Kerk in Nederland (die gebonden zijn aan het gereformeerd belijden) de Hersteld Hervormde Kerk, de Gereformeerde Gemeenten in Nederland en de (vrije) Oud Gereformeerde Gemeenten)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 24