Turnsters herhalen dubbelslag Nietgek.nl Hart van Holland Scholierenpanel MIRIAM SWART EN TEAM- J~ GENOOT GESELECTEERD VOOR ORANJE 30 HART VAN HOLLAND PEPTALK 13 JANUARI 2010 Nieuwe Lama's gezocht Paranormale avond met Fran^oise Wesselius Turnen Ben ik gek? Reeuwijk - Bij Loose End aan de Bui tenomweg 5 gaat op woensdag 13 januari het theatersportproject 'Lef van start. Wie de Lama's wel eens op tv heeft gezien weet, dat theater sport een vorm is van improvisatie toneel waarbij spelers onderworpen worden aan verschillende speelvor men en thema's. Twee teams spelen tegen elkaar om het respect van d jury en het strenge publiek af te dwingen. Alles wat je van moeders hebt geleerd mag je tijdens het spe len overboord gooien! Neem vooral veel risico's, niet nadenken, gewoon doen en vooral niet plannen. Klimt dat als muziek in de oren dan is dit iets voor jou. De lessen worden ge geven door een ervaren toptheater sporter en duren van 20.00 tot 21.30 uur. Er zijn geen kosten aan verbon den. Aanmelden kan tot dinsdag 12 januari via 06-12839280 of loose- end@planet.nl. Nietgek.nl wil jongeren en hun fami lie aansporen tijdig hulp te zoeken als zij psychische klachten hebben, onder andere vanwege het risico dat zij een psychose kunnen ontwikkelen bij niet herkende risicosignalen. "Een vijfde tot een kwart van de jongeren tus sen de 14 en 30 jaar heeft psychische klachten die kunnen leiden tot allerlei sociale problemen. Deze klachten zijn vaak goed te behandelen, maar ze kunnen ook voorbodes zijn van bij voorbeeld een psychose. Tegelijkertijd krijgen we jongeren die een psychose k hebben ontwikkeld vaak pas na maan den binnen voorzorg. Dat isongelofe- lijk zonde, omdat een laat onderkende AN Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor woensdag 27 januari om 20.00 uur een para normale avond met Frangoise Wes selius in gebouw Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieu werkerk. Wesselius doet helderziende waarnemingen via foto's en voorwer pen. Zaal open om 19.30 uur. De toe gang bedraagt 5,- euro. Aanmelden is verplicht en kan via lnfo.vedj@gmail com of 06-14606126. Amsterdam/Waddinxveen - Na zilver en goud op hun clubkampioenschap hebben turnsters Miriam van der Laarse en Sharona Meijers van Veloci- tas hun regionale kampioenschap in Amsterdam eveneens afgesloten met een eerste en tweede plaats. De medailles waren dit keer gewis seld, zodat Miriam na afloop tot regio-kampioen werd gekroond bij de junioren divisie 3. De basis voor haar overwinning legde Miriam op het eerste toestel. Haar optreden op de balk werd zonder val afgesloten en direct beloond met een onwaar schijnlijke 11.85 punten, het hoog ste cijfer in de gehele wedstrijd. Met hoge scores op vloer (11.80), sprong (10.85) en brug (10.70) werd de daar opgebouwde voorsprong stevig in handen gehouden. Ook Sharona startte zeer overtuigend op de balk met een hoge 10.40 score. En op de navolgende onderdelen lie pen al haar cijfers zelfs verder op tot boven de 11, met als hoogtepunt de hoogste wedstrijdscore op brug met 11.15 punten. Met het behalen van deze posities hebben beide turnsters zich verzekerd van een optreden op het districtkam pioenschap, waar de startbewijzen voor het nationaal kampioenschap worden verdeeld. Links Miriam van der Laarse en rechts Sharona Meijers. Gouda - In de regio Midden-Holland is vorige week de publiekscampagne 'Nietgek.nl' van start gegaan. Niet- gek-campagneposters sieren de ko mende tijd het straatbeeld, gedurende een maand rijden bussen rond met de nietgek-uitingen en op scholen han gen posters en zijn nietgek.nl ansicht kaarten verkrijgbaar. psychose vaak gepaard gaat met een fors minder goed functioneren van de jongere", aldus Rianne Klaassen, kin- der- en jeugdpsychiater. Website en informatielijn Centraal in de campagne staan de website www.nietgek.nl en de help desk 0800-6438435. Hier kunnen zowel jongeren als hun familie en vrienden én professionals terecht voor informatie. Nederland? Ik heb het nog nooit zo Stelling: In Nederland is de afgelopen weken heel veel sneeuw gevallen en het win terweer lijkt voorlopig aan te houden. Hierdoor ontstaan problemen, zoals lange files en treinen en bussen die uitvallen. De problemen lijken nog niet voorbij, nu ook het strooizout bijna op is. Vind je dat Nederland goed op de winter voorbereid is, hoe is het in jouw dorp met de wegen en wat vind je van al die sneeuw? Door Marlonneke Willemsen Cheslie Rupke (15 jaar) uit Waddinxveen: "Ik vind dat Nederland niet echt goed voorbereid is. Als je kijkt naar andere landen, waar nog veel meer sneeuw valt, zoals Rusland, dan valt mij op dat ze er daar niet zo'n groot probleem van maken. In Nederland is het een heel gedoe om nieuw zout te krijgen. Dat vind ik niet goed. In Waddinxveen is het vooral erg glad. In mijn straat wordt niet gestrooid, dus daar is het echt spekglad. Op de andere, grotere, straten strooien ze wel, maar dat schijnt niet altijd te helpen. Als ik naar school fiets moet ik goed uitkijken dat ik niet onderuit glijd. Van de andere kant vind ik de sneeuw ook wel heel gezellig, dus hij mag nog wel even blijven lig gen." Bob van der Wende (17 jaar) uit Zevenhuizen: "Het is wel duidelijk dat Nederland niet goed is voorbereid op het win terweer. Zodra de eerste sneeuw viel, kon je nergens meer heen en nu is ook het zout op. Van de an dere kant is het ook niet zo gek, dat we hier niet op voorbereid zijn, want hoe vaak komt dit nu voor in meegemaakt. In Zevenhuizen heb ben we op dit moment weinig last, maar in het begin was het heel slecht. Alleen op de hoofdwegen werd gestrooid en de bussen reden ook niet meer, dus dan ben je in één keer nogal afgesloten. Zelf vind ik de sneeuw wel leuk. In de kerst vakantie heb ik er weinig last van gehad en tegen de tijd dat ik weer naar school moest, waren de fiets paden weer schoon." Bas Klever (12 jaar) uit Boskoop: "Ik vind dat Nederland eigenlijk wel goed is voorbereid. Het enig wat ik niet goed vind, is dat er te weinig gestrooid wordt. In Boskoop hebben we niet zo veel last van het weer. Op de grote wegen is gestrooid, dus die zijn schoon. Ook de fietspaden zijn goed schoongemaakt, dus daar kun je gewoon overheen rijden. De klei nere straatjes kunnen soms nog wel glad zijn, dus daar moetje uitkijken. Zelf vind ik het winterweer wel leuk, maar vervelend voor het verkeer." Waddinxveen/Nieuwerkerk - Ze had er al stiekem een beetje op gehoopt, maar de 17-jarige Miriam Swart was toch wel erg blij toen ze hoorde dat ze was ge selecteerd voor Oranje onder de negentien. De speelster van Al van de Nieu- werkerkse korfbal vereniging CKV gaat niet alleen. Ook haar teamgenoot Tim Nome (18] uit Ommoord is geselecteerd. "Van alle korfbalclubs in Nederland worden uiteindelijk maar acht jongens en acht meisjes geselecteerd en dan is het best bijzonder en heel leuk als ook je teamgenoot naar Oranje gaat. ben we verschillende trainingen, zoals schot, conditie en tactiek, wat bij korfbal ook een grote 1 rol speelt." Op dit moment traint Miriam vier keer in de week, wat best zwaar is. "Ik I moet vooral veel reizen. Voor Oranje I moet ik naar Zeist en de verbinding I tussen Nieuwerkerk en Waddinxveen I is niet optimaal, maar dat is het ge lukkig wel waard. In de toekomst zou I ik graag in het 'echte' Oranje willen I spelen. Het is wel jammer dat korfbal I geen Olympische sport is. Er zijn maar I heel weinig goede landen. Naast Ne-1 derland, zijn dat op dit moment al-1 leen België en Chinees Tapei. Je kunt I dus ook niet echt van korfbal lever. I Er zijn nu een aantal landen in op I komst, zoals Engeland en Duitsland, I dus wie misschien verandert dat in I de toekomst nog wel." Door Marlonneke Willemsen Miriam is haar carrière begonnen in haar woonplaats, Waddinxveen. "Ik ben ongeveer negen jaar geleden begonnen bij Korbis. Mijn zus zat op korfbal en ik vond de korfbalwedstrij den op school heel leuk, dus dat wil de ik ook. Toen ik twee jaar geleden ben geselecteerd voor Oranje onder zestien, was er een aantal clubs ge ïnteresseerd en heb ik besloten om in Nieuwerkerk te gaan spelen. Om dat dit team hoger speelt dan Wad dinxveen, krijg ik hier meer kansen. Ik vond het wel erg jammer om bij Kor bis weg te gaan, want ik heb daar een leuke tijd gehad. Ik vond het ook best eng om van club te veranderen, maar gelukkig heeft dat goed uitgepakt." Het viel niet gelijk op dat Miriam veel aanleg voor korfbal heeft. "Dat heeft nog best lang geduurd. Pas in de B begon ik echt op te vallen. Ik was toen ook helemaal niet met Oranje bezig. Ik vond het al leuk dat ik in de regio mocht spelen. Ik keek niet echt verder. Twee jaar geleden ben ik geselecteerd voor onder zestien en daarna word je natuurlijk gevolgd. Ik had er dus stiekem wel een beetje re kening mee gehouden dat ik geselec teerd zou worden, maar je weet het natuurlijk nooit zeker." Miriam vindt korfbal vooral leuk, om dat het een gemengde sport is. "Een team bestaat uit vier jongens en vier meisjes. Daarom is het toch wel an ders dan andere sporten, maar ik vind dat juist goed. Verder is de sport heel erg breedje moet zowel aanvallen als verdedigen. Daarbij is balvaardigheid natuurlijk handig, maar het helpt ook als je fysiek sterk bent. Daarom heb-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 30