15 fefaauva Nieuwjaarsborrel Jeugdwerk Zuidpias HART VAN HOLLAND PEPTALK 13 JANUARI 2010 31 Theatersport Loose End Express yourself Fout Feest in Outland "Ik kan binnen twee jaar klaar zijn in plaats van vier jaar" KICKIK Reeuwijk - In jongerencentrum Loose End, gevestigd aan de Bui tenomweg 5, vinden in de maand januari diverse activiteiten plaats. Op 13 en 27 januari kunnen jon geren vanaf 14 jaar theatersport lessen volgen en voor jongeren tot 16 jaar zijn er toneellessen op vrijdagmidag 15, 22 en 29 januari. 'Local chillen' kan op vrijdag 15 ja nuari van 20.00 tot 23.00 uur en voor de jeugd van 10 tot en met 15 jaar is er op zaterdag 16 januari van 20.00 tot 23.30 uur een tienerdisco. De toegang bedraagt 1,- euro. Op deze avond wordt geen alcohol ge schonken en er mag niet worden gerookt. Voor 30 januari staat een optreden gepland van de Rockband Contact Et Superstition. De avond duurt van 21.00 tot 01.30 uur. Voor t meer informatie: loose.end@pla- net.nl of www.loose-end.eu. Rotterdam - De halve finale van de dance battle Express Yourself vindt op 17 januari om 14.30 uur plaats in het World Music and Dance Cen- ter aan de Pieter de Hoochweg 125. In deze halve finale zullen de beste vier urban dancers gekozen worden. Naast deze strijd is er deze middag ook een kleine sneak preview van de nieuwe show van de Groove Kings en krijgt een beginnende dansgroep de kans zich te presenteren aan het publiek. Express Yourself, georgani seerd door de Groove Kings, is dé dance battle waarbij het gaat om het individuele allround talentni- veau en improvisatievermogen als urban danser. Belangrijk hierbij is, dat de dansers hun stijl aanpassen aan de muziek die gedraaid wordt door de dj's. Voor het publiek zijn er deze zondag diverse prijzen te win nen. Zo is er onder meer de Express Yourself loterij waarbij het publiek kan aangeven wie door mag naar de finale. De toegang bedraagt 5,- euro. Reserveren kan via info@ wmdc.nl of 010-2444516. Voor meer informatie: express-yourself.hyves.nl. Rotterdam - Bij het Foute Feest, op 30 januari in Outland, is Patricia Paay een heldin, zijn roze leggings en blauwe pruiken hip, gouden ket tingen sjiek en is een chihuahua de perfecte accessoire. Ga deze avond uitje dak op 'Barbie Girl' van Aqua, bewaar je beste dansmoves voor 'Celebration' van Kool Et The Gang en zing iets te hard mee met 'Ademnood'van Linda, Roos Et Jes sica. Het Foute Feest is de beste avond uit met je vrienden en fami lie. Ben je misschien net vrijgezel of ben je van plan dat binnenkort weer te worden? Een stapavondje met collega's? Of heb je gewoon zin in een hele leuke avond uit? Het Foute Feest biedt de perfecte invul ling van deze zaterdagnacht. Het feest duurt van 23.00 tot 05.00 uur en vindt plaats in Outland aan de Prins Alexanderlaan 37. De toegang bedraagt 10,- euro in de voorver koop (exclusief fee) of 15,- euro aan de deur. Tickets via www.het- foutefeest.com of bij Free Record Shop en Primera. Voor meer informatie: www.hetfoutefeest.com of www.outland.nl. oleïding - Jeontvangteen «var I/oor wie een (vervolg)opleiding wil doen, biedt het Ervaringscertificaat uit komst. Hiermee kun je vrijstellingen krijgen waardoor de opleiding veel korter duurt en je sneller je diploma hebt. "Met al mijn werkervaring - zoals klanten te woord staan - duurt mijn vervolgopleiding in de verzekeringen maar twee in plaats van vier jaar", vertelt Mona Hamoni. Met haar diploma op mbo 4 niveau in het toerisme kwam ze niet aan de slag, vanwege 'onvoldoende ervaring'. Via het uitzendbureau belandde ze in de verzekeringswereld. Nu betaalt haar werkgever haar opleiding. "Mijn nieuwe diploma vergroot m'n kansen op de arbeidsmarkt aanzienlijk." Bewijs watje kunt Het Ervaringscertificaat is een bewijs van de kennis en vaardigheden die je hebt opgedaan tijdens je werk, be taald of als vrijwilliger of stagiair. Je kunt een Ervaringscertificaat aanvra gen bij ruim honderd erkende aan bieders, zoals onderwijsinstellingen, kenniscentra en speciale bureaus. Dit kun je zelf doen of regelen via je werkgever (of het UWV Werkbedrijf als je werkzoekend bent). De kosten variëren tussen de 500 en 1500 euro. Door meerdere offertes aan te vragen kun je geld besparen. Wie het Ervaringscertificaat zelf be taalt, kan de kosten aftrekken van de belasting. Regelmatig betaalt ook de werkgever (of kun je een vergoeding krijgen via het sectorfonds) of het UWV voor werkzoekenden. De procedure - Kies een erkende EVC-aanbieder - Vertel je doeleen verkorte (vervolg) opleiding Verzamel bewijsstukken wat je geleerd hebt in de praktijk en stop deze in je portfolio De beoordelaars toetsen je portfo lio ontvangteen Ervaringscertificaat met beoordeling en advies. Voor meer informatie: www.ervaringscertificaat.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Omdat in het nieuwe onderkomen Het Blok nog volop geklust wordt, vond de nieuwjaarsborrel van Stichting Jeugd werk Zuidpias onlangs plaats in dorpshuis De Batavier/Tijdens de borrel werd een diashow vertoond met beelden van gebeurtenissen van het afge lopen jaar en alle vrijwilligers ontvingen een 'blokstukje' van Taverna met het logo erop. Er kunnen nog tot en met 15 febru ari teksten ingestuurd worden voor de schrijfwedstrijd Write Nowl, de schrijfwedstrijd voor jongeren in het Nederlandse taalgebied bestaat uit vijftien voorronden in Nederland, drie in Vlaanderen en een finale weekend in Rotterdam. De teksten worden tijdens de voorronden en de finale beoordeeld door een vakjury. De publieksprijs komt dit jaar weer tot stand in samenwerking met Dagblad De Pers. De prijsuitreiking van Write Now! Rotterdam vindt plaats in Watt op woensdag 28 april. Passionate Bulkboek organiseert de schrijfwedstrijd Write Now! in 2010 voor de tiende keer. In 2009 er een re cordaantal van 1.355 deelnemers aan de schrijfwedstrijd voor jongeren van 15 tot en met 24 jaar. Bij de laatste editie won Maxim Roozen (wildcard, voorronde Leiden) de juryprijs van Write Now! en Roel van Meerendonk (voorronde Den Bosch) de Dagblad De Pers Publieksprijs. Roel heeft sinds de finale veel aandacht gekregen en uiteindelijk resulteerde dit in het te kenen van een contract bij Uitgeverij Prometheus. Speciaal geselecteerde regionale jury's reiken boekenbonnen uit aan de winnaars van de voorronden, met 250,- euro voor de eerste prijswin naar, 125,- voor de tweede en 75,- voor de derde prijs. Van de ruim 1.250 verwachte deelnemers plaatsen zich er 21 voor de fi nale, die op 20 juni in Rotterdam plaatsvindt. Dit zijn de winnaars van de voorronden, aange vuld met drie wildcards. De finalisten schrijven een nieuwe bijdrage die beoordeeld wordt door een uit het Nederlands taalgebied samengestelde jury. Wie de finale wint, mag zich het grootste Nederlandsta lige schrijftalent noemen. Daarnaast wint deze schrijver een laptop, een masterclass van Uitgeverij Augustus, optredens op Geen Daden Maar Woorden Festival in Rotterdam en Den Bosch en De Nachten in Antwerpen. De afgelopen paar jaar zijn er veel Write Now!-winnaars met een boek op de markt gekomen. Anke Schee- ren (eerste plaats Maastricht 2004) debuteerde in 2009 met De mooiste dagen zijn het ergst en Maartje Wor tel (winnares juryprijs Write Now! 2007) debuteerde in 2009 met Dit is jouw huis. Jaap Robben (aanmoedi gingsprijs Eindhoven 2005) debu teerde in 2007 met De nacht krekelt en was in 2009 genomineerd voor de Gouden Uil Jeugdliteratuurprijs. Raoul de Jong (vierde in Rotterdam) debuteerde in 2004 met Stinknegers en bracht daarna nog vier andere boeken uit. Vele anderen waaronder Vicky Franken, Oscar Koeken en Roel van Meerendonk timmeren nog flink aan de weg met optredens op festi vals en publicaties in magazines. De voorwaarden om mee te doen: leeftijd 15 tot en met 24 jaar, de in zending is in de Nederlandse taal en bedraagt maximaal 2.000 woorden. Voor meer informatie: www.writenow.nu Waddinxveen - De F, E en D-spelers van voetbalvereniging Waddinxveen speelden het afgelopen weekeinde in mix team een competitie in sporthal De Duikelaar. Bij de F was de winnaar FC Twente, voor Ajax, Feyenoord en PSV. Bij de E was dit FC Groningen dat veruit de sterkste was. Als tweede eindigde AZ, als derde FC Twente en vierde FC Utrecht. Bij de D spelers viel de beslissing in de laatste wedstrij den. Na een spannende strijd werd AZ de winnaar, voor FC Utrecht, Wil lem II, FC Twente en Heerenveen. AZ wint bij de D-spelers.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31