r Denise Boereboom grootverdiener bij Kringkampioenschappen Korbis verliest nipt Selectietest meisjes Toos Jeugdmarathon Reddingsbrigade Remise Woudenberg en Luinenburg Nesselande laat Sliedrecht Sport ontsnappen IJssel speelt gelijk en verliest Goud voor Sharon van Veelen Bauke Wiersma zevende bij NK kortebaan iüH HART VAN HOLLAND I SPORT I 13 JANUARI 2010 39 Zwemmen Korfbal Synchroonzwemmen Turnen keer derde. Schaatsen fifi S3 Zwemmen Schaken Volleybal Hockey Nieuwerkerk aan den IJssel - De dames van Van Vliet Barracuda presteerden goed tijdens de tweedaagse kringkampioenschappen dit weekend in Leiden. Petra de Groot en Merel Barendregt werden kringkampioen. Denise Boereboom nam de meeste medailles mee naar huis. Waddinxveen - Er stond een erg belangrijke wedstrijd voor Korbis I op het pro gramma. In een directe confrontatie met concurrent Weidevogels mochten bei de ploegen gaan uitmaken wie plek nummer I in de poule zou gaan bezetten. Petra de Groot werd de beste van de kring op de 100 meter vlinderslag. Zij won met nipt verschil van clubge note Denise Boereboom. Petra werd daarnaast derde op de 100 meter wisselslag. Merel Barendregt werd kringkampioen op de 100 meter vrij slag. Evenals Petra voegde ook Merel er een derde plek aan toe via de 100 meter rugslag. Het succesvolle duo werd zondag met Iris Barendrecht en Denise Boereboom tweede op esta fette wisselslag. Zaterdag werden Iris en Merel Barendrecht, Amber Reijm en Denise Boereboom ook al tweede op de estafette vrije slag. Denise Boe reboom hield gemengde gevoelens over aan het kampioenschap. Naast de twee zilveren medailles in de esta fette haalde zij ook nog vier zilveren medailles op achtereenvolgens de 100 meter schoolslag, vlinderslag, rugslag en wisselslag. Met al deze tweede plaatsen werd zij grootverdiener, maar zij realiseerde zich tegelijkertijd dat zij drie keer het kringkampioenschap op een fractie had gemist. Iris Barendregt completeerde de medailleoogst bij de dames met een derde plaats op de 100 meter vrije slag. Voorschoten/Zevenhuizen - In zwem bad Het Wedde in Voorschoten von den afgelopen weekend de Kringkam pioenschappen Synchroonzwemmen van de kringen Rotterdam en Haag landen plaats. Op zaterdag werden de figuren en de technische uitvoeringen gezwommen en op zondag de vrije uitvoeringen. Voor Watersport Vereniging Zoeter- meer kwam onder meer de Zevenhui- zense Sharon van Veelen in het water. Zij wist met haar groep, waarin ook diverse meisjes uit Zoetermeer zitten, een gouden medaille te veroveren. Zus Bianca is momenteel geblesseerd, maar hoopt op tijd hersteld te zijn om mee te kunnen doen aan het NK in Amsterdam. Nesselande coach Willem Jan van Yperen kan niettemin tevreden te rugkijken op de wedstrijd en zag dat zijn team weer een stuk gegroeid is. Voor zondag 17 januari staat de Bij de jeugd was er succes voor Jorian Aantjes en Floyd van Hoof. Jorian was het meest succesvol met 2 zilveren en een bronzen medaille. Floyd werd een Waddinxveen - Meisjes in de leeftijd van vijf tot en met negen jaar die graag willen turnen, kunnen op zater dag 16januariom 15.30 uur meedoer, aan een selectietest welke plaatsvindt in Toos Plaza aan de Staringlaan 18. Tijdens de test wordt vooral gelet op kracht, lenigheid en coördinatie. De meisjes die uitgekozen worden, kun nen vervolgens meetrainen op dins dag- of woensdagmiddag, dan wel op zaterdagochtend. In overleg met de ouders zal het aantal trainingen langzaam worden opgevoerd, afhan kelijk van leeftijd en niveau van de turnster. Voor meer informatie en aanmel den: 06-16012348 of daniellenelk@ me.com. wedstrijd tegen Summa Peelpush in Meijel op het programma en dan moeten de dames bewijzen dat zij ook in een heksenketel de druk aan kunnen. Diverse zwemmers slaagden er in hun persoonlijke tijd te verbeteren. Anne Petersen, Fenna de Pater, Mar- tijn Houweling, lan Minnigh, Emiel van Beusekom, Guillia Rolloos, Saskia Kommers en Pascal en Romee Rikkert scherpten op een of meer afstanden hun tijd aan. Waddinxveen/Dalfsen - Wind stil was het op de natuurijsbaan in Dalfsen tijdens de NK korte- baanwedstrijd. De ijsbaan lag er prachtig bij. Het afscheid van een groot sprinter, Erben Wennemars, kon zich geen mooier podium wensen. Vanuit de regio Zuid Holland waren zes deelnemers uitgenodigd, waaronder Wad- dinxvener Bauke Wiersma. Wiersma, lid van schaatsvereni ging de Gouwe Streek in Wad dinxveen, veroverde aanvankelijk een prachtige zesde plaats. In de derde omloop startte Wiersma tegen Michel Mulder van de APPM ploeg, maar kwam hal verwege de 160 meter ten val en maakte een mooie buikschuiver. De tweede rit was wel succesvol en Wiersma eindigde uiteinde lijk als zevende. Winnaar werd Jesper Hospes uit Heerenveen, Michael Poot werd tweede, het brons ging naar Michel Mulder uit Zwolle en het kleine brons was voor Cees Vink (Langerak). De afscheidnemende sprinter Erben Wennemars eindigde op een 18e plaats, zijn jongere broer Freddy werd na twee valse starts gediskwalificeerd. In de eerste helft was aan beide ploegen te merken dat er veel op het spel stond. Korbis opende de score. Weidevogels kwam snel langszij en gaandeweg de eerste helft trok deze ploeg de eerste helft naar zich toe. Bij rust was het 4-2. Na de rust waren de zenuwen weg bij Korbis. Er werd beter gespeeld en langzaam wist Korbis op voorsprong te komen. Rond tien minuten voor tijd leek het er dan ook op dat Korbis deze belangrijke wedstrijd naar zich toe ging trekken. Niets bleek minder waar, Weidevogels wist een achter stand van 8-6 om te buigen naar 8-8. In een zeer spannende slotfase was Waddinxveen - De Waddinxveense Reddingsbrigade organiseert voor vrijdag 26 februari haar jaarlijkse Jeugdmarathon, welke plaatsvindt in Gouwebad de Sniep. De bedoeling van deze marathon is dat teams van in totaal vijf zwemmers in de leeftijd van 9 tot en met 14 jaar, begeleid door een teamleider van minimaal 18 jaar, zoveel mogelijk banen zwem men. Elke deelnemer zwemt 10 mi nuten en komt dan weer op de kant. Waddinxveen - Voor de interne schaakcompetitie van WSV speelde koploper Arno Luinenburg tegen oud clubkampioen Hans van Woudenberg. Luinenburg wist de koningsstelling van zijn tegenstander te verzwak ken. Van Woudenberg wist met grote moeite de juiste verdediging te vin den, zodat de partij remise werd. De nummer twee van de ranglijst, Ronald Dannis, profiteerde van deze uitslag dankzij een overwinning op Patrick Groenendijk. Groenendijk schotelde zijn tegenstander een originele aan pak van het Blackmar-Diemer gambiet voor, waardoor hij een mooie stelling in handen kreeg. Op het moment dat Groenendijk's pionnen gevaarlijk wer den, liet hij zich ongelukkigerwijs mat zetten. Wim Hennink, de nummer drie van de ranglijst, nam het met zwart op tegen Teun van der Linden. Het werd een Hollandse partij waarin beide spelers geen kansen weggaven, zodat IJsseldames speelde 5-5 gelijk te gen Zoetermeer en verloor met 3-7 van Spirit. Tegen Zoetermeer ging de wedstrijd redelijk gelijk op, wel kwam IJssel tot twee keer toe op achterstand, dat werd echter steeds ingelopen. IJssel speelde erg goed, Melanie Pothof maakte vier doelpun- Weidevogels de gelukkige en moest Korbis genoegen nemen met een zure 8-9 nederlaag. Korbis 2 trad aan tegen het tweede team van Weidevogels. In een goede eerste helft, waarin veel doelpunten werden gescoord en weinig werd doorgelaten wist Korbis 2 een rust stand neer te zetten van 10-2. De tweede helft verliep minder soepel, er werden genoeg kansen gecreëerd maar in de afronding was niet ge noeg scherpte. De marge opgebouwd in de eerste helft bleek voldoende om de wedstrijd te winnen: 16.10. Korbis 2 blijft kanshebber voor het kampi oenschap. Vervolgens gaat de volgende zwem mer het water in. De teams worden opgedeeld in wedstrijd- en recreatie teams. De marathon duurt van 19.00 tot circa 21.30 uur. Aanmelden, en eventueel nog inschrijven, kan vanaf 18.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats rond 22.00 uur. Inschrijven kan via het inschrijf formulier dat te vinden is www.red- dingsbrigade.net/waddinxveen. de partij eindigde in een puntende- ling. Eduard Philipse won van Ton van Nieukerke en regerend clubkampioen Arjan Hennink pakte de winst tegen Tjarda Boekholt. Barthold Jansen won van Luit Bloem en Laurens Ellers en Wim Mulder kwamen remise over een. Marco de Bruijn nam het in een verlate bekerpartij op tegen Herman Smitskamp. Nadat de reguliere partij was geëindigd in een puntendeling, won De Bruijn het snelschaakduel en plaatste zich hiermee voor de derde ronde. Nico Dannis verloor van Erke- lens, terwijl Jan van der Born won van Gerhard van Grinkel. Jaap van der Hei den behaalde een punt tegen Aat van der Spek, terwijl Albert Prins de mooi ste overwinning van de avond boekte tegen Ton Kuiper. Henk van Erk won van Jan Kraijesteijn en René Kleiweg deed dit van Jan Muit. Mark Baten wist in prachtige stijl zijn partij tegen Gerard Torenbeek te winnen. ten, Marloes van Bekum maakte de vijfde. Het was een spannend duel. In de tweede wedstrijd werd IJssel overklast door Spirit. Jorien Houbrich scoorde alle drie de doelpunten van IJssel. De vorige keer tegen Spirit verloor IJssel nipt, dat was deze keer helemaal anders. Barracuda-dames presteren goed. levenhuizen - De dames van Cofely-Nesselande speelden in Swanla de return- wedstrijd tegen SliedrechtSport. Wist Nesselande in Sliedrech t het de bezoekers daar lastig te maken, nu waren er winstkansen voor de Zevenhuizense dames. Ala een 2-0 voorsprong moest Nesselande toch de winst aan Sliedrecht laten 125-23,25-23,22-25, 19-25 en 10-15)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 39