Hitland heeft een ijsclub nodig Zó sportief is Nieuwerkerk in de winter, maar wel overdekt L GENDIJK HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 13 JANUARI 2010 7 Verdachten mishandeling aangehouden Nieuwerkerk aan den IJssel -Schaatsen op de ijsbaan in het Nieuwerkerkse re creatiegebied Hitland gaat niet van een leien dakje. Vanaf het moment dat de baan open is, wordt er gemopperd over de ijskwaliteit. Er ligt een dikke laag sneeuw en de baan zou ook lek zijn. Waarom heeft Nieuwerkerk geen ijsclub, die de baan onderhoudt? Deze vraag werd de afgelopen dagen door veel men sen gesteld. Door Marlonneke Willemsen Er wordt, ondanks de slechte ijskwa liteit, toch veel gebruik van de baan gemaakt. Zo ook afgelopen vrijdag door Lois Brandsema (14) en Lisa op de Beek (14). Zij brachten meer dan een uur op de ijsbaan door. "Som mige stukken zijn heel bobbelig, maar over het algemeen is het wel te doen. Er ligt ook veel sneeuw op de baan. Dat zouden ze eigenlijk moeten wegruimen, want hierdoor wordt het schaatsen heel zwaar." Een particu lier initiatief om de baan schoon te maken, zouden ze een goed idee vin den. "Wij zouden best een uurtje mee willen helpen." Dit idee leeft bij meer inwoners van Nieuwerkerk. Daarom is afgelopen vrijdag een oproep geplaatst op de lokale site www.zuidplasactief.nl. Een van de leden schreef: "Gisteravond voor 't eerst op de ijzers gestaan in het Hitland. Kwaliteit ijsbaan: slecht. Mede natuurlijk door de sneeuw, maar wat jammer dat er geen ijsclub of groep vrijwilligers is die de baan zou kunnen onderhouden en prepa reren. Volgens mij zouden we met 20 man/vrouw jeugd in een avond de baan kunnen vegen en scheuren her stellen etc. Wie doet er mee???" Hier zijn al een aantal reacties opgeko men. Er worden nu plannen gemaakt om op korte termijn bij elkaar te ko men voor overleg. Maar hoe komt het dat Nieuwerkerk, in tegenstelling tot Zevenhuizen en Moordrecht, geen ijsclub heeft? Vol gens Jan de Jong heeft Nieuwerkerk in de jaren tachtig een florerende ijsclub gehad. Tijdens een interview met omroep Zuidpias vertelde hij dat hij destijds bij deze vereniging betrokken is geweest. "In de jaren tachtig was er een ijsbaan langs de 's Gravenweg. De baan lag op parti culier terrein, maar op een bepaald moment heeft de eigenaar zijn huis verkocht en de nieuwe eigenaar wil de de baan niet meer. De club had op toen zo'n achthonderd leden en we hadden een eigen kantine en allerlei apparaten en machines. Er is naar een andere locatie gezocht, maar dat is niet gelukt en sindsdien is de ver eniging slapende. Tijdens de aanleg van de baan in Hitland, is er ook met een aantal van ons gesproken, maar dat heeft niets opgeleverd." De ijsbaan wordt op dit moment be heerd door het recreatieschap Hit land en volgens Omroep Zuidpias is er het afgelopen jaar 60.000 euro in de baan geïnvesteerd. De Jong vindt Wie veegt de sneeuw van de baan? dit erg veel. "Daar kan een ijsclub vijf jaar mee vooruit. Als we het budget, dat nu uitgegeven wordt, op een plek krijgen bij mensen die zeggen, we nemen de verantwoordelijkheid om te zorgen dat de baan niet lek raakt, dan zou het goed moeten komen." Zuidpias - "Als je gevraagd wordt voor een actie voor het Sofia Kinderzieken huis, doe je natuurlijk mee." Wethouder Jan Verbeek liet zich afgelopen zater dag weer eens van zijn sportieve kant zien. In Sportcentrum Parkzoom gaf hij het startschot voor 'Hoe sportief is Nieuwerkerk in de winter?', dat werd ge organiseerd door Stichting Evenement en het Achmea Health center. De deel nemers moesten twee of vier uur lang fietsen, waarbij de opbrengst van ruim tweeduizend euro bestemd is voor het Sofia Kinderziekenhuis. Door Marlonneke Willemsen Het spinnen, zoals in een zaal met z'n allen fietsen op een hometrainer heet, zou eigenlijk buiten op de par keerplaats plaatsvinden, maar door de winterse omstandigheden en de waarschuwingen van het KNMI, heeft de organisatie besloten om toch maar naar binnen te verhuizen. Wel moest iedereen nog even in sportkle- ding naar buiten voor een teamfoto en dat vonden de meesten al koud genoeg. Onder leiding van vier in structeurs werd vervolgens twee of vier uur gefietst. Ook Verbeek moest eraan geloven. Voordat hij zelf op de fiets stapte, gaf hij het officiële start sein. "Als je gevraagd wordt voor een actie voor het Sofia Kinderziekenhuis, doe je natuurlijk mee. Ik vind het een geweldig initiatief en ik hoop dat jul lie het lang volhouden, zodat het veel oplevert. Ik ben er trots op dat ik, al in de eerste week als wethouder van Zuidpias, zo'n mooi sportevenement mag openen. Ik denk dat dit de ge schiedenis in kan gaan als het eerste sportieve evenement in Zuidpias." In totaal is er met de actie meer dan tweeduizend euro opgehaald en alle deelnemers hebben het tot het eind volgehouden. Zelfs de oudste deel nemer van 82 jaar. Volgens een van de organisatoren, Sandra Ondaan, was de actie een groot succes. "Het was reuze gezellig. Veel deelnemers willen volgend jaar mee doen en er werd zelfs gesproken over een extra evenement in het komende voorjaar. Na afloop hebben we met z'n allen lekkere erwtensoep gegeten en er was ook nog warme chocolademelk voor de deelnemers. We kunnen dus terugkijken op een zeer geslaagde Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie heeft zondag 10 januari even voor 3.00 uur een 16-jarige Hage naar en een 16-jarige Nieuwerkerker aangehouden op verdenking van be roving met geweld. Twee vrienden, Rotterdammers van 19 en 20 jaar, fietsten over de Hoofdweg toen hen ter hoogte van de rotonde een groep van tien personen tegemoet kwam lopen. Na een opmerking van één van de Rotterdammers naar de an der reageerde een aantal personen uit de groep. De jongens sloegen de twee Rotterdammers meerdere keren onder andere met een slag- voorwerp en gingen er even later vandoor met de fietsen en een gsm. Agenten van het korps Rotterdam- Rijnmond wisten korte tijd later de twee verdachten aan te houden. De politie doet nader onderzoek. Porseleinklei en kristalglazuur Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens openingsuren van de Openbare Bi bliotheek aan het Raadhuisplein is tot vrijdag 29 januari een expositie te bezichtigen van werk van pot tenbakker Martien Schoonus. Deze 'selfmade' pottenbakker begon 17 jaar geleden bij het Open Atelier. La ter volgde hij lessen bij de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam. De werkstukken die in de biblio theek te zien zijn, getuigen van zijn nieuwste uitdaging: het gebruik van porseleinklei en van zelf ontwikkelde kristalglazuren. Het is mogelijk bij Schoonus instructielessen te volgen voor het draaien op een elektrische pottenbakkerschijf. Een dubbelrol voor Jan Verbeek: de aftrap geven én doortrappen. MAKELAAR

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7