uw topSlijter 13 JANUARI 2010 HART VAN HOLLAND $QOCK€, f JJ 1 JlfiUM ,Xfc Het Wapen van Moerkapelle Moerkapeise zijde w MOERKAPELLE - Johan Schalk Brederoiaan a WADDINXVEEN Vergunningen topVoordeel APOLE Gouda - (K.09.699,6 januari 2010) Provincie Zuid-Holland, uivoeren van een bodemsanering, Zuider IJsseldijk 8. Tijdens een nieuwjaarsreceptie hield dijkgraaf Hans Oosters een toespraak voor het bestuur en het personeel. Hij refereerde daarin aan het vijfjarig bestaan van het huidige hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en ging in op de veranderde rol van de waterschappen. "Aan het eind van het eerste decennium van het millennium is het goed om terug te blikken op de afgelopen jaren. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.09.376, 5 januari 2010) Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, graven en dempen van een watergang en het verplaatsen van een dam met duiker en een brug, Groenendijk 123 en 127. Aanbiedingen geldig van 11-01-10 t/m 24-01-10 Lek persleiding langs Algeraweg Een lek in een persleiding bij de Algeraweg in Capelle aan den IJssel heeft vorige week onverwachts voor werkzaam heden op en langs deze weg gezorgd. Ook kon rioolwater niet meer worden afgevoerd naar de zuivering en is dit door tankauto's vervoerd. Kijk op onze website voor de meest actuele informatie. Bemaling tijdens vorstperiode Tijdens deze vorstperiode moeten we de polders in het Schielandse deel van het gebied blijven bemalen. Naast normale neerslag is er met name in dat gebied, dat ver onder de zeespiegel ligt (bijna 7 meter), veel kwelwater. In december is veel regen gevallen, dat nasijpelt in de sloten. Zonder bemaling is er een peilstijging van 10 cm per dag. Teveel om droge voeten te kunnen garanderen. Blijf dus voorzichtig bij het schaatsten nabij gemalen, zeker op water als de Rotte. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW). www.uwtopslijter.nl Geniet, maar drink met mate Alcohol onder de 16, natuurlijk niet Na bewustwording en transformatie gaan waterschappen nu een decennium van profilering tegemoet waarbij veiligheid, kwaliteit en duurzaamheid hoog in het vaandel staan. Ik wens iedereen een heel goed, gezond en voorspoedig 2010." Waddinxveen Ontwerpvergunning - (K.09.687) Gemeente Waddinxveen, aanbrengen van verhard oppervlak, dempen en graven van watergan gen, aanbrengen van een duikerverbinding, verplaat sen van een stuw en het aanbrengen van drie stuwen t.b.v. het realiseren van de nieuwbouwwijk"Plasweg". Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.09.649,6 januari 2010) NV Nederlandse Gasunie, tijdelijk aanbrengen van een brug, Middelweg. Diverse gemeenten langs de Hollandsche IJssel - (K.09.679, 30 december 2009) Martens en Van Oord Aannemingsbedrijf, uitvoeren van saneringswerkzaam heden en het maken van oeverinrichtingen in de zones van de primaire waterkeringen gelegen langs de Hollandsche IJssel in diverse gemeenten. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheem raadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, telefoonnummer 010 45 37 335.Tegen de ontwerpkeurvergunning kunnen belanghebbenden hun zienswijzen over het ontwerp van de vergunning schrif telijk of mondeling t/m 24 februari 2010 naar voren brengen. Tegen de definitieve keurvergunningen kunt u schriftelijk tot 6 weken na de bij de vergunning genoemde besluitdatum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard TOPkwaliteit uit Argentinië. In korte tijd heeft Bodegas Callia een naam gemaakt met een serie smaakvolle wijnen. Gulle rode, frisse witte en rosé. Stuk voor stuk vol van smaak en lekker fruitig. Ik ben aan het begin van 2010 geneigd om hierbij in tientallen te denken. De jaren negentig waren de jaren van bewustwording. Wateroverlast op ver schillende plaatsen in het land gaven het belang van een goede waterhuishouding aan en brachten de waterschappen bij de les. De jaren 2000 tot 2010 gingen met name in de waterschapswereld om hoe we reageren op de problemen en hoe we ons kunnen transformeren naar een slagvaardige overheid die adequaat een oplossing biedt voor de nieuwe uitdagingen waarvoor het waterbeheer zich gesteld ziet. We hebben de lessen uit het voorgaande decennium vertaald in een gerichte aanpak en een bestuur dat de belangen in ons gebied goed representeert. Najaren van bewust wording en transformatie breken de nu de jaren van strakker voorwaarden scheppen, grenzen aangeven en ruimte bieden aan. De rol van het waterschap moet die van de ondernemende overheid worden. Het nieuwe decennium wordt een bijzondere uitdaging. Er zijn bezuinigingen aangekondigd en klimaatverandering vraagt een aangepaste werkwijze. Er moet dus meer met minder. Dijkgraaf Hans Oosters iéh

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 8