Inlooples musicalklas en meer Nieuwerkerkers onderzoeken animo Schaatsclub Hitland Porseleinklei en kristalglazuur Knutsel Kidz versieren kussens PCOB ontvangt 2000e cursist Hogendorf vertrekt bij CKV Nieuwerkerk HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 20 JANUARI 2010 17 Korfbal 06-39665588. Hatha Yoga Mandala tekenen Kerk in Gideonschool Aanmelden excursie Bergen-Belsen Stuur eens een kaartje Nieuwerkerk aan den IJssel - In de laatste week van januari starten er cursussen bij de Stichting Nieuwer- kerkse Muziekschool. Vrijdag 22 ja nuari van 19.30 tot 20.30 uur is er een inlooples musical voor jongeren die de korte cursus 'musical' willen gaan doen. De allerkleinsten, vanaf één jaar, kunnen met een ouder of opa of oma terecht bij 'muziek op schoot' of 'muziek met peuters', voor de jongeren die van klassiek ballet houden start 'dansen voor tieners'. Volwassenen die graag willen zingen kunnen terecht bij de korte cursus 'zin in zingen' (stemvorming) voor volwassenen. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens openingsuren van de Openbare Bi bliotheek aan het Raadhuisplein is tot vrijdag 29 januari een expositie te bezichtigen van werk van pot tenbakker Martien Schoonus. Deze 'selfmade' pottenbakker begon 17 jaar geleden bij het Open Atelier. La ter volgde hij lessen bij de Stichting Nieuwerkerk aan den IJssel - Een mooie ruime ijsbaan, waar vrijwel niet op te schaatsen valt. Dat kan zo niet langer vinden Nick Rockx, Ralph de Kreij en Arend Termorshuizen. Het drietal stak de koppen bij elkaar om de komst van Schaatsclub Hitland te onderzoeken. Allereerst willen de heren weten of er voldoende animo is voor een schaatsclub. Hiervoor is een website gelanceerd waar bezoekers wordt ge vraagd een poll in te vullen en waar meer informatie over de plannen wordt gepresenteerd. Een tweede doel is te onderzoeken hoe de huidige baan verbeterd kan worden, zodat er bij vorst snel een goede ijsvloer mogelijk is. Ondanks meerdere fikse investeringen vanuit het recreatieschap is de ijsbaan al Kunstzinnige Vorming Rotterdam. De werkstukken die in de biblio theek te zien zijn, getuigen van zijn nieuwste uitdaging: het gebruik van porseleinklei en van zelf ontwikkelde kristalglazuren. Het is mogelijk bij Schoonus instructielessen te volgen voor het draaien op een elektrische pottenbakkerschijf. Op woensdag 10 februari staat de Knutselclub in het teken van Valen- tijn. De kinderen kunnen dan een spiegel versieren voor Valentijn. De knutselmiddag vindt plaats in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. Vooraf aanmel- jarenlang een probleemkind, consta teren initiatiefnemers. Bij voldoende animo voor de ver eniging, zou de club een goede ge sprekspartner kunnen zijn van het recreatieschap om mee te denken over de toekomst van het gebied. Het trio staat open voor meer ideeën en enthousiaste mensen. Voor meer informatie: http://www.sc-hitland.nl/ Docent Max van de Griek overhandigt een bos bloemen aan de 2000e cursist, mevrouw Corrie van de Pol. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een mijlpaal voor het PCOB Computerlescen trum; nadat mevrouw Corrie van de Pol een basis computercursus had gevolgd, schreef zij zich in voor de vervolgcursus. Hierdoor bereikte de PCOB het record aantal van 2000 inschrijvingen. Om dit te vieren ontving mevrouw Van de Pol tot haar verrassing uit handen van docent Max van de Griek een fleurig voor jaarsboeket. In samenwerking met Seniorweb worden in het Computerlescentrum cursussen aangeboden die zowel informatief en leerzaam als gezellig zijn. De computer brengt ouderen in contact met anderen via e-mail, zorgt voor informatie via internet, ondersteunt bij financiële zaken door middel van internetbankieren en geeft plezier en afleiding middels al lerhande spelletjes en creatieve sites. Belangstellenden kunnen zich aan melden voor een cursus 'Kennisma ken met de computer'van dinsdag 13 april tot en met 18 mei of voor een 'vervolgcursus' in geval men al enige computerkennis bezit. Deze cursus start op dinsdag 16 februari en loopt door tot 23 maart. De cursussen vin den plaats op de dinsdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-312783 of ans.joopverhave@ telfort.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van een aantal vrijwilligers van Vedj hebben de kinderen bij de Kidz Knutselclub vorige week allemaal een kussen versierd. den, maximaal tot een week van te voren, is gewenst in verband met de aanschaf van materialen. Aanmelden kan via barbera.vedj@gmail.com of Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - De christelijke korfbalvereniging Nieu werkerk moet op zoek naar een nieuwe trainer. Edwin Hogendorf zal aan het eind van het lopende seizoen afscheid nemen. Hij heeft te kennen gegeven volgend seizoen, in verband met veranderde werkomstandig heden, onvoldoende tijd te hebben om aan te blijven. De vereniging had graag nog een jaar doorgegaan met het duo Hogendorf- Verbeek. Ronald Verbeek heeft aangegeven zijn functie binnen de technische staf, het verzorgen van technische analyses voor Nieuwerkerk 1, te blij ven vervullen. Martijn Reijm zal ook volgende sei zoen Nieuwerkerk 2 trainen/coachen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Denkwijzer aan het Raadhuisplein 31 vinden, onder leiding van ge diplomeerd docent Ginie Renon, lessen in Hatha Yoga plaats. Plaat sen zijn nog vrij in de cursussen op woensdagavond van 20.30 tot 21.30 uur en op donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. De eerste (proefles) is gratis. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-324842 of www. denkwijzer.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Emmy Verkerke verzorgt op zaterdag 23 januari van 10.00 tot 12.00 uur een demonstratie 'Mandala tekenen'. Deze vindt plaats in De Work-Shop aan het Raadhuisplein 33. De toe gang bedraagt 2,50 euro. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-324842 of www.dework- shop.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Gideonschool aan het Kroonkruid vindt op zondag 24 januari een bij eenkomst plaats over 'de kerk'. Doel van de samenkomst is, dat bezoekers een idee krijgen wat de kerk voor hen kan betekenen in 2010. Bidden, zingen, luisteren, mensen helpen die het moeilijk hebben: iedereen denkt aan iets anders bij het woord 'kerk'. Boeiend, bijzonder, saai of vreemd: ook kerkdiensten worden heel ver schillend beleefd. Wie is de kerk, wat is de kerk en waarom is er een kerk? Deze vragen komen aan bod tijdens de bijeenkomst, die om 11.30 uur begint in de Gideonschool. Deur open om 11.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor 2010, 65 jaar na de bevrijding, excursies naar de concentratiekampen Bergen- Belsen en Auschwitz. Beide excur sies zijn bestemd voor zowel jon geren als voor volwassenen uit de gemeente Zuidpias. De tocht naar Bergen-Belsen vindt plaats op zondag 14 februari. De bus vertrekt om 6.00 uur uit Nieu werkerk en de verwachting is dat men rond 17.00 uur weer terug is. In Bergen-Belsen zijn geen barak-' ken te zien. Deze werden in 1945 door de Engelsen platgebrand. Wel te zien zijn de grafheuvels waar de 100.000 gevangenen begraven lig gen. De route voert tevens langs het graf van Anne en Margot Frank. De kosten bedragen 25,- euro. Aan melden kan tot en met vrijdag 29 januari via info.vedj@gmail.com of op 06-14606126. De excursie naar Auschwitz vindt later in het jaar plaats. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Work-Shop, gevestigd aan het Raadhuisplein 33, kunnen belang stellenden op de dinsdag van 14.00 tot 16.30 uur en op vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur een workshop 'Kaarten maken' volgen. Voor meer informa tie en aanmelden: 0180-324842 of www.dework-shop.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17