Van der Zwan beste Zuidplassenaar op de korte baan Jeugdtoernooien W Moordrecht Noodhulp Haïti Jubileumconcerten Pokomotions Op zoek naar voorouders Orde in administratieve chaos HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 20 JANUARI 2010 Voetbal ZONDAG 24 JANUARI Rijden onder invloed Verdachten woning inbraak aangehouden Hennepkwekerijen ontmanteld BARTLEHIEM Moordrecht - Het ijs was donderdag 14 januari goed genoeg voor de eerste gemeentelijke kortebaanwedstrijden van Zuidpias. Nieuwerkerk was sterk ver tegenwoordigd en uit die kern komt dan ook winnaar Björn van der Zwan. Zijn coach Hans Kol (ook uit Nieuwerkerk) werd tweede. André Kleiwegt, die dinsdag kampioen op de korte baan van Moordrecht werd, eindigde als derde. Door Joke Heikens "Op natuurijs is het toch anders", zegt Van der Zwan tussen de wedstrijden door. "Ik train dagelijks in Utrecht en ik doe mee aan het NK allround voor junioren. Kortgeleden was ik nog op trainingskamp in Erfurt, daar trainde Marianne Timmer ook en dat zag er goed uit. Ik denk dat ze wel mee kan doen aan de Olympische Spelen en dan maakt ze zeker een kans." Voor Hans Kol was het een geintje. "Ik doe voor de lol mee." Maar na de laatste wedstrijd tegen zijn pupil was hij kapot: "Ik heb alles gegeven", gaf hij toe. André Kleijwegt had de verwachting en hoop dat hij bij de laatste vier zou eindigen: "Dan ben ik tevreden", gaf hij vooraf aan. Bij de prijsuitreiking zei hij: "Toch derde, hè." Van der Zwan en Kol. Moordrecht - De toernooicommissie van W Moordrecht, bestaande uit Ramon Lovink en Sjef van Berkel, is gereed met de indeling van de diverse jeugdtoernooien. Het eerste toernooi, voor de F-jeugd, vindt plaats op za terdag 3 april. Op deze dag maken 28 teams hun opwachting op Sportpark Het Lage. In verband met het 90-jarig bestaan van vv Moordrecht wil de Jong geleerd. Olympische gedachten Voor de meeste deelnemers, waaron der slechts enkele vrouwen, was het geen serieuze wedstrijd. De Olympi sche gedachte leefde erg, verwoordt Cees-Jan Bos uit Moordrecht: "Mee doen is belangrijker dan winnen". Hij werd in de tweede ronde uitge schakeld, maar hij had dan ook de Veiuwemeertocht bij de veteranen gereden. Elfstedentocht De organisatie lag in handen van de Moordrechtse IJsclub. "We zijn tevre den over deze avond", aldus Jan Vink. club graag iets extra's doen. Daarom zal het toernooi in het teken staan van de inzameling voor een goed doel. Sponsoren, die deze dag willen ondersteunen, zijn welkom. Zij kun nen daartoe contact opnemen met de toernooicommissie. Voor meer informatie: www.vvmoordrecht.nl. Moordrecht - Haïti is vorige week ge troffen door een zware aardbeving. Er zijn vele duizenden slachtoffers en de schade is enorm. Hulp is daarom hard nodig. Komende zondag, 24 januari, wordt in diverse kerken van Moordrecht ge- En nu richting Dokkum. "We hadden op deelnemers deelne mers gerekend, het waren er acht tien, dat is prima. Woensdag hebben we de Elfstedentocht voor kinderen gehouden, met toestellen en klunen, dat was ontzettend leuk. Sommige kinderen liepen meer naast dan op hun schaatsen. Na afloop kregen ze allemaal een medaille en mochten ze op een arrenslee. Het is belangrijk dat we deze oud-Hollandse sport in ere houden. Sommige kinderen hebben niet eens schaatsen, in Nieuwerkerk is zelfs geen ijsclub, dat is toch zon de. Dan leeft het ook minder onder de mensen." Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. Dorpskerk 10.00 uur ds. J. van der Meent. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. Quist en 18.30 uur ds. Simons. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 3e zondag door het jaar; Eucharistieviering met Wim Bakker. De kerk is elke donder dagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het mid daggebed plaatsvinden. collecteerd voor Haïti. Giften zijn ui teraard ook welkom en kunnen wor den overgemaakt op girorekening 456 van Kerk in Actie of op giro 555 van de Samenwerkende Hulporga nisaties, SHO, onder vermelding van 'Noodhulp Haïti'. Moordrecht - De politie heeft vrij dagavond 15 januari een 43-jarige automobilist uit Bergambacht aan gehouden na een alcoholcontrole. De bestuurder werd op de Middel weg staande gehouden waarna er een blaastest werd afgenomen. Op het bureau blies de bestuurder 400 ug/l, terwijl de limiet 220 ug/l is. De bestuurder kreeg een rijverbod van drie uren. Tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt. Moordrecht - De politie heeft woensdagavond 13 januari vier jongens van 16 en 17 jaar uit Moor drecht aangehouden op verdenking van het plegen van een woningin braak. De politie kreeg omstreeks 21.30 uur een melding dat vier jongens probeerden in te breken in een woning aan de Crocusstraat. Meerdere agenten zijn naar de wo ning gereden en hebben zich bij de woning opgesplitst. Alle vier ver dachten werden nabij de woning aangehouden. De politie doet verder onderzoek naar de inbraak. Moordecht - Het district Gouwe IJssel van Politie Hollands Midden heeft dinsdag 12 januari aan de Ambachtweg een hennepkwekerij met ongeveer driehonderd planten opgerold. De stroom die voor de hennepkwekerij werd gebruikt, was gestolen. De politie heeft twee ver dachten van 20 en 23 uit Moordrecht aangehouden. De politie heeft alle planten in beslag genomen en deza zullen vernietigd worden. De politie vraagt vermoedens over de aanwezigheid van hennepkwe kerijen altijd uit te spreken. Omdat hennepkwekerijen vaak provisorisch zijn ingericht is de kans op bran den en waterlekkages aanwezig. Daarnaast verbruikt een in werking zijnde hennepkwekerij veel stroom en vaak wordt de stroom dan ook illegaal afgetapt. Dit kost de ener giebedrijven veel geld, en daarmee dus ook de maatschappij. Moordrecht - In de plaatselijke ves tiging van bibliotheek de Groene Venen vindt op maandag 1 februari varï 9.00 tot 12.00 uur een workshop 'Opruimen' plaats. Hierin wordt aan dacht besteed aan het op orde krijgen van de eigen administratie. Cursisten kunnen hiertoe de onoverzichtelijke stapels papieren van thuis meenemen naar de bibliotheek. Onder leiding van cursusleider Catalina Peeters wordt men geholpen om de spullen over zichtelijk op te bergen in, eveneens van huis meegenomen, ordners en mappen. Er wordt gewerkt in kleine groepjes, zodat er voor iedere cursist voldoende individuele aandacht is. De kosten bedragen 3,50 euro voor leden van de bibliotheek en 5,- euro voor niet-leden. Voor meer informatie en aanmelden: aan de balie van de bibliotheek of via www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Uniek is dat ieder koorlid een eigen 'Close Mie' heeft, waardoor iedere stem goed te horen is. Pokomotions, dat onder leiding staat van dirigent Loek van Kersbergen, is het eerste koor in Europa dat van dit systeem gebruik maakt. Aan het concert op zaterdagavond, dat begint om 20.00 uur, wordt meegewerkt door Mihai Et Friends, bekend uit het televisie programma 'Holland's got talent'. In het concert op zondag worden de highlights van de zaterdag nog eens overgedaan en zal er na de pauze een 'Sing along concert' gegeven worden. Bovendien is er op zondag, vooraf gaand aan het concert, een 'koren markt', waar verschillende koren en bedrijven die iets met muziek doen, zich presenteren. Op deze dag is pu bliek welkom vanaf 12.00 uur. Voor meer informatie en reserveren: 06-23083194 of www.pokomotions. nl. Moordrecht - Wie graag meer te weten zou willen komen over zijn of haar voorouders kan hiervoor terecht in de plaatselijke vestiging van biblio theek de Groene Venen aan de Sport- laan 3b, waar op woensdag 3 februari van 10.00 tot 11.30 uur een workshop 'genealogie' plaatsvindt. Een mede werker van het Streekarchief Mid den-Holland begeleidt de cursisten bij het stamboomonderzoek en geeft tips over het zoeken van informatie op bepaalde internetsites en over het opbouwen en documenteren van een stamboom. Er zijn geen kosten aan verbonden en men hoeft ook geen lid van de bibliotheek te zijn. Voor meer informatie en aanmel den: aan de balie van de bibliotheek, op 0182-373014 of via www.biblio- theekdegroenevenen.nl. Popkoor Pokomotions. Moordrecht - Popkoor Pokomotions zal tijdens de jubileumconcerten op zater dag 17 en zondag 18 april een nieuw repertoire ten gehore brengen. De con certen, met als titel 'Here Again', vinden plaats in de Goudse Schouwburg ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het koor.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19