üMnajra Parklaan wordt parel Boskoop hoeft niet te betalen voor vervoer hoogbegaafde leerling Rolf Uitenbogaard wint ballonwedstrijd Geloof, Politiek en Milieu Kindertheater in bibliotheek Activiteiten Multicultureel Vrouwenproject HART VAN HOLLAND BOSKOOP 20 JANUARI 2010 21 D66(0) looft prijs uit Lampionnenoptocht en kidspraise Cursussen Boskoop Creatief van start ZONDAG 24 JANUARI Boskoop Boskoop - D66 Boskoop organiseert een prijsvraag voor alle Boskopers. Het thema is de verbetering van de directe leefomgeving. De beschikbare prijs is 660 euro. "Dit onderwerp sluit precies aan bij de titel en inhoud van ons verkiezingsprogramma 'Kwaliteit van leven'. Veel mensen hebben goede ideeën over mogelijke verbeteringen in de buurt, maar die komen niet al tijd bij het gemeentebestuur terecht. Wij koppelen aan deze prijsvraag de belofte dat wij de beste ideeën tot uitvoering proberen te brengen," zegt D66-lijsttrekker Thea de Langen. Alle innovatieve, slimme, praktische of andere suggesties voor verbete ring van de buurt zijn welkom. Dat kan variëren van de vervanging van een speeltoestel, keuze voor een be paalde soort groenvoorziening, de vorm en kleur van de lantaarnpalen tot een advies voor de inrichting van een fietspad of weg. Inzenders kunnen hun idee, vergezeld van een motivatie, insturen via prijsvraag@ d66boskoop.nl. Uiterste inzendda- tum is 15 februari. De prijs kan gaan naar één briljant idee of ook naar twee uitstekende suggesties. Boskoop - Bij de Loods achter de Zijdekerk gaat op vrijdag 29 januari om 18.30 uur een lampionnenop tocht van start. De optocht wordt georganiseerd door de Protestantse Gemeente Boskoop en wordt mu zikaal begeleid. Na afloop start om 19.15 uur een Kidspraise welke duurt tot 20.00 uur. Voor meer informatie: p.van.rijn 11 @kpnplanet.nl. Boskoop - Bij Boskoop Creatief gaan vanaf vrijdag 22 januari in MFC de Plataan diverse cursussen en work shops van start. Voor diverse cur sussen kan nog worden ingeschre ven. Dit kan bijvoorbeeld voor een schildergroep voor beginners op de woensdagavond en voor een begin- nersgroep aquarel op de maandag ochtend. Ook bij mandalatekenen op maandagavond en bij de cursus edelsmeden zijn nog plaatsen vrij. Voor meer informatie en aanmelden: www.boskoopcreatief.nl of 0172- 212274. Boskoop - Half november vond de officiële opening plaats van de Burgemees ter Colijnstraat en het Gouweplein. Onderdeel van de opening was een feeste lijke ballonnenwedstrijd die door de gemeente en de Dorpskernwinkeliers werd georganiseerd. De prijswinnaars werden woensdag 13 januari in het zonnetje gezet door wethouder Gert-Jan Schotanus en Gerrrit Koetsier van de Dorps kernwinkeliers. Rolf Uitenbogaard - ook nog eens de jongste deelnemer - won de eerste prijs. Zijn ballon heeft 118 kilometer afgelegd en kwam in Angeren, voor bij Arnhem, terecht. De tweede prijs ging naar Finn Jonker (102 kjjpmeter) en de derde prijs was voor Kayal van Gemeren (85,5 kilometer). Tien kin deren ontvingen een prijs. De Dorps kernwinkeliers hadden de prijzen, die bestaan uit cadeaubonnen oplopend van tien tot zestig euro, ter beschik king gesteld. De overige prijzen zijn gewonnen door: Amber van Drunen, 85 kilome ter, Louise van Ingen, 84 kilometer, Djin Pellekooren, 82 kilometer, Flo Tetteroo, 74 kilometer, Pieter van Heesch, 73 kilometer, Linda Kerse boom, 68 kilometer en Imra Nobel, 67 kilometer. Ook al lijkt de opwarming van de aarde deze winter ver weg, toch is er op ecologisch gebied wel wat aan de hand. Naast de opwarming is er vervuiling en worden diersoorten bedreigd. De natuur lijkt zich tegen de mens te keren door afbrokkeling van de ijskappen, verwoestijning van grote gebieden rond de evenaar en een stijging van de zeespiegel. Via milieuwetgeving en wereldom vattende afspraken (Kopenhagen) probeert de politiek ingrijpende af spraken te maken. Maar leeft de aan dacht voor het milieu ook bij plaatse lijke politieke partijen? Doet Boskoop daar iets aan? Kan Boskoop er iets aan doen? Na een begripsbepalende gedachte gang door Baljet krijgt de politiek het woord. Iedere spreker krijgt vijf mi nuten de tijd om aan te geven vanuit welke ideeën hij of zij handelt. Put men hierbij uit het geloof of uit een ander gedachtegoed, bijvoorbeeld uit de eigen politieke traditie? De aan wezigen mogen op de ideeën van de politici reageren. Na de pauze wordt er gediscussieerd aan de hand van enkele stellingen, waaronder 'Plaatselijke politici, maar ook boomkwekers hebben geen oog voor de natuur, want ze willen wegen en kassen' en 'Kan de economische groei van Boskoop samengaan met aandacht voor het milieu?' Er wordt van de politici verwacht dat ze met praktische ideeën en oplossingen ko men. Het initiatief van Geloof, Politiek en Milieu is genomen door de Protes tantse Gemeente Boskoop. Maar er is een nauwe samenwerking met de RK Parochie van de Heilige Joannes de Doper en de Vrijzinnig Protestantse Gemeente Boskoop. De avond begint om 20.00 uur. De zaal in De Plataan is al open om 19.30 uur. De toegang is gratis. Boskoop - Zes Boskoopse politici gaan dinsdag 2 februari in de Plataan met elkaar in discussie over 'Geloof, Politiek en Milieu". Eugène Baljet zorgt deze avond voor een inleiding en de discussie staat onder leiding van Sjaak Blaazer. Alle Boskoopse lijsttrekkers hebben toegezegd aanwezig te zijn. Den Haag/Boskoop - De ouders van een hoogbegaafd meisje uit Boskoop moe ten zelf opdraaien voor de vervoerskosten van hun dochter naar een school in Gouda. Dat heeft de Raad van State afgelopen week beslist in een hoger beroep dat was aangespannen door het gemeentebestuur. Het was voor de gemeente een prin cipekwestie, die dus met goed ge volg is afgesloten. Eerder besliste de rechtbank in Den Haag nog dat het gemeentebestuur beter moest moti veren waarom een verzoek voor ver goeding van de vervoerskosten werd afgewezen. De Raad van State zegt nu dat het gemeentebestuur grote vrijheid heeft om te beslissen of er wel of geen ver goeding wordt betaald. In dit geval heeft het gemeentebestuur wel vol doende duidelijk gemaakt waarom niet wordt betaald. Volgens het ge meentebestuur is er in Boskoop ook een school die geschikt onderwijs biedt aan hoogbegaafde kinderen. De ouders van het meisje vinden dat de school in Gouda meer geschikt is. Het meisje zou daar goed passen. Boskoop - Het is nu nog desolaat, maar er staat iets moois te gebeuren aan de Parklaan. Het Floragebouw uit de dertiger jaren - waar het Floratheater zich vestigt - wordt herbouwd in zakelijke stijl. Als de steigers straks verdwenen zijn verandert de Parklaan in de 'Parel van Boskoop'. Boskoop - De Nationale Voorleesdagen vinden dit jaar plaats van woensdag 20 tot en met zaterdag 30 januari. Tijdens deze dagen staat het voorlezen aan 0 tot 6-jarigen centraal. Boskoop - In het kader van het Multicultureel Vrouwenproject vinden er op dinsdag- en donderdagochtend tussen 9.00 en 11.00 uur diverse activiteiten plaats in de Plataan aan de Snijdelwijklaan 2. Iedere dinsdagmorgen is er om 9.00 uur 'Beter bewegen voor vrouwen' onder leiding van Astrid Bos. Voorts is er dan een taalles, collectief dan wel individueel, waarbij vrijwilligers, de zogenaamde 'Taaimaatjes', de vrou wen op weg helpen bij het schrijven en lezen van de Nederlandse taal. Op creatief gebied gaat men komend seizoen onder meer aan de slag met patchwork, sieraden en fotolijstjes. Op de donderdagmorgen wordt om 900 uur naailes gegeven door Trudy Kraay. Stof, schaar en spelden dient men zelf mee te nemen. De kosten bedragen 10,- euro per maand. Lezing Op dinsdag 26 januari spreekt Win- nyfred Kraayenstein van J.S.O. uit Gouda over het thema 'Ouders en kinderen en de media'. Mensen die overwegen vrijwilliger dan wel Taaimaatje te worden zijn op de ochtenden welkom voor het krij gen van informatie. In de plaatselijke vestiging van bi bliotheek de Groene Venen vindt op vrijdag 22 januari om 10.00 uur een theatervoorstelling voor peuters en kleuters plaats. Poppentheater Dub bele Jan speelt deze ochtend 'Oli fantje in het bos', gebaseerd op het bekroonde boek 'Wiebelbillenboogie' van Guido van Genechten. De voor stelling duurt een half uur. De toe gang bedraagt, in de voorverkoop, 3,50 euro; op de dag zelf 5,- euro. Vol is vol. Voor meer informatie en reserveren: aan de balie van de bibliotheek of via www.bibliotheekdegroenevenen. nl. Kinderen tot 6 jaar die tijdens de Nationale Voorleesdagen lid worden van de bibliotheek krijgen een vin gerpopje cadeau. Chr.Geref.kerk n.n.b. De Stek 9.30 en 18.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Dorpskerk 9.30 uur ds. W.H.B. ten Voorde (voorber. HA). Chr.gem.Bethel n.n.b. Ger.Gem. 9.30 en 16.30 uur lees- dienst. Evang. Gem. n.n.b. H. Joannes de Doper n.n.b.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21