j: - *- Floor Vermeulen fractie voorzitter WD Zuid-Holland Bevolking trekt weg uit Groene Hart Open dag Jitae Communiceren met kankerpatiënten Winterpret voor gevorderden "amilievoorstelling Theaterschool Bouwmeester maakt het verschil HART VAN HOLLAND REGIO 20 JANUARI 2010 25 Taekwondo Wegafsluiting Boekenmarkt Is er genoeg cultuur in Boskoop? Gouwe Rijders kaarten Nederlands voor anderstaligen C JITAE Sjoelen Regio - De natuurlijke groei van de bevolking in het Zuid-Hollandse deel van het Groene Hart is de afgelopen jaren teniet gedaan doordat meer mensen ver trokken dan zich er vestigden. Belangrijke oorzaken zijn onvoldoende aanbod van goedkope woningen voor starters en van geschikte woningen voor senio ren, en onvoldoende aanbod van werk en voorzieningen. Regio - De WD fractie in de Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft Bosko per Floor Vermeulen unaniem gekozen als de nieuwe fractievoorzitter. Omgaan met mensen met kanker is voor velen moeilijk. Wat kan je wel en niet zeggen; wat moet je doen en wat mag je zeker nooit doen? Het blijkt mogelijk te zijn uit verhalen van patiënten, partners, vrienden, artsen Rotterdam - De voorstelling 'de Rode Prinses', gemaakt en gespeeld door stagiaires uit het derde leerjaar van de mbo Theaterschool is de ko mende tijd te zien in De Verdieping, gevestigd in de Theaterschool van Waddinxveen/Gouda - Taekwondo Club Jitae was gevraagd om afge lopen zaterdag, op de open dag van Studio Da Danza in Waddinxveen, een demonstratie te geven. Trainer Dico Hoogeveen had hiertoe een veelzijdig programma samengesteld. Na een introductie volgde een demonstratie van diverse zelfverdedigingsmoge lijkheden, zoals de één-stap sparring en de zogenaamde 'hosinsul', een be paalde aanvalstechniek. en verpleegkundigen bepaalde richt lijnen te distilleren. De lezing vindt plaats in de Vrijzinnig Protestantse Kerk Boskoop aan de Burgemeester Colijnstraat 24. De toegang bedraagt 5,- euro. Rotterdam. De voorstelling, met als thema 'jezelf durven zijn', is geregis seerd door Anouk Beugels en Cormac Burmania. Kaarten reserveren kan op 010-2435050. Voor meer informatie: www.jeugdtheaterhofplein.nl. Lennard Ernst, Lindi Korpelshoek, Do minique Rijsbergen en Caitlin Steen winkel van het Flamco wedstrijdteam stonden in hun pantser klaar om een paar rondes te sparren. Vervolgens lieten de Taekwondoka's zien weinig moeite te hebben met een breek- test, waarbij een plankje doormidden wordt gestoten of getrapt. Jitae ver zorgt lessen in Gouda, Waddinxveen en Nesselande. Voor meer informatie: 0182-636462 ofJitae@tiscali.nl. Dit blijkt uit het onderzoek Tussen groei en krimp in het Groene Hart, waarin de demografische situatie per gemeente en per kern wordt geana lyseerd. In discussiebijeenkomsten met gemeenten, woningcorporaties en makelaars is gezocht naar verkla ringen voor de ontwikkelingen. Om meer inzicht te krijgen in de verhuis- redenen is een schriftelijke enquête gehouden onder 1400 bewoners in het Groene Hart. Het ministerie van VROM heeft in samenwerking met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de provincies een landelijk actieplan gelanceerd. Uit ervaring met krimp- Waddinxveen - De zevende ronde van de sjoelcompetitie van de Wad- dinxveense Sjoelers verliep anders dan verwacht. Vanwege het slechte weer was er een matige opkomst. Frans Bouwmeester, tweede in het algemeen klassement, scoorde 1310 punten. Op grote afstand volgde Teu- nie Roos met 1249 punten. C-klasser Johan Garlich kwam niet verder dan 1187 punten. Het algemeen klassement is nu als volgt. In klasse A gaat Kees Kuipers aan de leiding met 135.660 punten, op een tweede plaats gevolgd door Frans Bouwmeester met 131.333 punten. Klasse B wordt aangevoerd door Tine Lutgendorff met 128.660 regio's Parkstad Limburg, Noord-Oost Groningen en Zeeuws-Vlaanderen, is gebleken dat er vroegtijdig geanti cipeerd moet worden op een terug lopend inwonertal. Het Groene Hart is aangewezen als pilotregio om ge meentebesturen, inwoners en andere betrokkenen bewust te maken van de gevolgen van bevolkingsdaling. In het rapport wordt gewaarschuwd voor overspannen verwachtingen: "Factoren die zorgen voor een afne mende bevolking zijn slechts gedeel telijk te beïnvloeden. Bevolkingsafna me zal daarom voornamelijk als een gegeven moeten worden beschouwd en aanvaard." punten; tweede is Teunie Roos met 127.850 punten. Bas Koppenaal is leider in klasse C met 119.267 pun ten en wordt op de tweede plaats gevolgd door Arie Roos met 119.150 punten. Klasse D wordt aangevoerd door Gerrie Koppenaal met 107.057 punten; Jeanne Bos is tweede met 106.340 punten. In klasse E heeft Da nielle van Dorp 84.100 punten. Het gemiddelde van de avond lag op 112.05 punten. De eerstvolgende sjoelavond vindt plaats op woensdag 27 januari om 19.30 uur. Dit is een half uur later dan tot nog toe gebrui kelijk was. ledereen is welkom. Voor meer informatie: 0182-618623 of 010-2849546. Waddinxveen/Regio - In verband met de reconstructie van de A12 is de afrit Waddinxveen (10) van de A12 (rechts) richting Utrecht tij delijk voor alle verkeer te worden afgesloten van maandag 25 janu ari 21.30 uur tot dinsdag 26 januari 5.00 uur en van dinsdag 26 januari 21.30 uur tot woensdag 27 januari 5.00 uur. Het verkeer komende van Den Haag en gaande in de richting van Waddinxveen, wordt omgeleid via de af- en toerit Gouda (11) Waddinxveen - In de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan wordt zater dag 30 januari van 10.00 tot 14.00 uur een boekenmarkt gehouden. De hervormde gemeente nodigt een ie der 'onder het genot van een kopje koffie of thee' te komen snuffelen in het gevarieerde aanbod. Boskoop - Waar schort het nog aan op cultuurgebied in Boskoop? Dat wil de gemeente graag van haar inwoners weten en is daarom een enquête gestart op www.Boskoop- Actief.nl De enquête bevat vragen als: Vindt u dat er in Boskoop genoeg te doen is op cultureel gebied? Of: Wat kan de gemeente doen om verenigingen en initiatiefnemers van culturele evenementen te ondersteunen? Ook is er ruimte om ideeën voor cultu rele activiteiten onder de aandacht te brengen. Onder de deelnemers worden vier Iris cheques van 25 euro verloot. Waddinxveen - Autoclub de Gouwe Rijders houdt donderdag 21 januari een kaartavond in eetcafé Zinne aan de Nesse 20 in Waddinxveen. Aan vang 20.00 uur, inschrijven vanaf 19.30 uur. Er worden vier ronden gespeeld. Ook niet-leden zijn wel kom. Voor meer informatie: 079- 3315205/06-23671549. Boskoop - Bij Uitzendorganisatie Volga-Volga gaat in maart een cur sus Nederlands voor anderstaligen van start. De cursus kan vooral in teressant zijn voor mensen uit de Europese Unie, omdat zij niet in aanmerking komen voor een door de overheid aangeboden integratie cursus. In Boskoop verblijven jaar lijks bijvoorbeeld veel Duitsers in verband met seizoenswerk. Ook zij zijn welkom om op een eenvoudige wijze de beginselen van de Neder landse taal tot zich te nemen Cliën ten van Vluchtelingenwerk kunnen eveneens gebruik maken van de taallessen dankzij een samenwer kingsverband tussen deze organisa tie en het uitzendbureau. De cursus omvat 10 dinsdagavon den en vindt plaats in het Wellant College aan de Zijde. Er wordt les gegeven door gecertificeerde on derwijzers. Voor meer informatie en aanmel den: 088-5252525 of www.Volga-Volga.nl. De 25-jarige student politieke weten schappen is in 2007 aangetreden als statenlid. Daarvoor was hij bestuur lijk actief binnen de WD op lokaal, regionaal en landelijk niveau, onder andere als lid van de Partijraad. De vacature voor het fractievoorzit terschap ontstond doordat Frederik van der Dussen half december te kennen gaf dat hij zijn statenlid maatschap na vijftien jaar, waarvan de laatste zeven jaar als fractievoor zitter, neerlegt. De WD is in Zuid-Holland vertegen woordigd door twee gedeputeerden en elf statenleden. Boskoop - De Vrijzinnig Protestantse Gemeente in Boskoop organiseert in sa menwerking met Inloophuis de Gele Linde voor woensdag 20 januari een le zing, welke gegeven wordt door dominee Christiane Berkvens-Stevelinck. Zij spreekt deze avond over haar boek 'Wat ik je nog zeggen wilde'. r jgSiL - Sk <-'■ Waddinxveen - Dooi, regen en sneeuw konden de pret niet drukken zaterdag 16 januari bij Het Paardendal. Op het ondergelopen weiland kon nog net ge schaatst worden. Verlichting, muziek, koek Ft zopie: winterpret bij de manege. De winterse activiteiten werden voortgezet in de rijbaan, waar fjord Olivier een zelfgemaakte slee op sleeptouw nam. Lindi Korpelshoek en Lennard Ernst in actie tijdens de demonstratie bij Studio Da Danza.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25