klikken Wisselend succes voor Flyers VCN verliest met duidelijke cijfers Eindelijk winst voor Invictus Podiumplaatsen voor Koster, Hijman en Brand Nesselande met winst uit Meijel Be Fair heren niet opgewassen tegen Kratos Revanche voor Dames 1 a Atletiek HART VAN HOLLAND SPORT 20 JANUARI 2010 27 Basketbal mil Volleybal Badminton Volleybal Volleybal Waterpolo Waddinxveen - De diverse teams van Waddinxveen Flyers zijn afgelopen weekend met wisselend succes be gonnen aan de tweede helft van de competitie. Jongens Under 14 won met 69-32 van Forwodians en Jon gens Under 16 pakte in de uitwed strijd bij Grasshoppers 2 een 68-49 overwinning. Jongens Under 18 wist met 73-34 te winnen van The Jum pers. Meisjes Under 14 moesteen ne derlaag incasseren. Zij verloren met 44-56 van Oegstgeest. De jeugd Un der 10 speelde met 40-40 gelijk tegen Dunkinn. Voor Heren 3 was de competitie al een week eerder begonnen bij Quick Run ners in Huizen. Na verlenging pakten de heren de eerste overwinning met 55-59. Vrijdagavond thuis tegen BS Leiden 9 geloofde niemand na het eerste kwart nog in een goed resul taat. Verdedigend klopte het niet en aanvallend werden veel kansen ge mist. De Leidenaren pakten dan ook zonder problemen het eerste kwart met 9-23. In het tweede kwart miste Flyers wederom de nodige kansen, maar verdedigend ging het een stuk beter. Rust 18-34. In het derde kwart kwam Flyers steeds beter in haar spel Nieuwerkerk aan den IJssel - VCN King Software speelde afgelopen zaterdag thuis tegen Cito uit Zeist. De vorige wedstrijd tegen Cito werd met 3-2 verloren. In de eerste set ging VCN sterk van start en binnen korte tijd stond het 6-1. Halverwege de set werd de voorsprong echter in één serie van Cito weer teniet gedaan en nam Cito zelfs de leiding over; 23-25. en kwam het team terug naar 40-51. In het vierde kwart kwam Flyers in de negende minuut voor het eerst op een 59-58 voorsprong. Ongelukkig Flyers Heren 3 in de aanval. balverlies van Flyers bracht BS Leiden echter weer op voorsprong, waarna de Leidenaren vanaf de vrije worplijn de wedstrijd beslisten, 59-63. Waddinxveen - Invictus 1 wist afgelopen weekend in de eredivisie voor het eerst een wedstrijd winnend af te sluiten door een 5-3 overwinning op TFS Barendrecht. Barendrecht verscheen met vier invallers; bij Invictus vervingen Simone Snel en Kim Willemsen uit het 3e team de geblesseerden. Snel en Willemsen speelden tegen het koppel Bommeleijn en Van der Werff niet onverdienstelijk, maar dit was niet genoeg voor een overwin ning. Hazebroek en Aantjes zorgden voor de eerste herendubbel overwin ning van het seizoen door te winnen van Sabar Lapre en Joris Brouns. Bij de damessingles wisten Tak-Ling Lam en Marloes van Heteren beiden een overwinning te behalen tegen respectievelijk de invallers Sandy Bommeleijn en Salida Lapre. De he ren enkelpartijen leverden iets meer spanning op. Marcel Hazebroek ver loor van Michiel Kruijt, maar Bouke van Bergen-Bravenboer wist te win nen van invaller Joris Brouns. Bij een 4-2 tussenstand was het tijd voor de mixen. Aantjes en Van Hete ren speelden tegen Bommeleijn en Lapre een wisselvallige wedstrijd die In de tweede set startte VCN wederom sterk. Er werd een voorsprong opge bouwd die wederom als sneeuw voor de zon verdween, door een hape rende pass, voorspelbaar aanvalsspel en niet scorende aanvallers. Ook de servicedruk viel steeds meer weg bij VCN, waar die bij Cito de gehele wed strijd redelijk stabiel bleef. Bij een 24- 24 stand in de tweede set ontstond een vreemde situatie aan het net, die door de arbitrage afgedaan werd als netfout voor VCN. In het volgende spelmoment werd een scherpe pass, volgens de scheidsrechter, té ver over het net gepakt door spelverdeler Jan sen die de bal daarmee 'gestolen' zou hebben. Aldus eindigde de set in 24- 26 verlies, wat resulteerde in een 0-2 achterstand in sets voor VCN. De volgende twee sets hadden een redelijk identiek verloop. VCN bleef redelijk in het spoor van Cito, maar kon geen vuist maken om terug te komen in de wedstrijd. Er werd te weinig verdedigd en te makkelijke geserveerd. Beiden sets eindigden in een 20-25 verlies voor VCN. Meijel- De dames van Cofely-Nesselande wisten zondag 17 januari de kater van het verloren bekerduel tegen Taurus weg te werken. Tegen Summa Peel- push werd in een bomvolle zaal eem zwaar bevpcjtem 3-2 overwinning be haald (19-25, 25-10, 22-25, 26-24, 11-15). eindigde in een verlies: 4-3. Tak-Ling en Van Bergen-Bravenboer speelden tegen Kruijt en Van der Werff. Na winst in de eerste set, verloor het koppel de tweede set. De derde set was spannend en met enkele spec taculaire duikpartijen met 21-17 gewonnen door Invictus. Dit leverde een 5-3 overwinning voor de ploeg uit Waddinxveen op. Team 2 van Invictus won van directe concurrent Zijderveld en maakte hiermee, als koploper, het gat met de nummer twee nog wat groter. Het kampioenschap lonkt de ploeg tege moet. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Trainer/coach Willem Jan van Yperen startte met Elena Neve, Antoinette Posthuma, Lizzy Koole, Anouk Schou ten, Dineke van Dijken, Esther van Berkel en libero Kimberley Hoger- vorst. Vanaf het eerste fluitsignaal was het duidelijk dat de dames van Nesselande in het veld stonden om te winnen. Nesselande oefende druk uit op de verdediging van Peelpush en dat had effect. Een 3-2 overwinning j, was het resultaat. Zaterdag 30 januari spelen de dames in Amstelveen tegen JVC Amstelveen de laatste reguliere competitiewed strijd, daarna wordt een nieuwe in deling gemaakt. Waddinxveen - In de volleybalcom petitie 1e klasse speelde Flam Haar den Be Fair zaterdag 16 januari de returnwedstrijd in eigen huis tegen Kratos uit Den Haag. In het begin van de competitie hadden de man nen uit Waddinxveen in een knappe wedstrijd met 2-3 gewonnen. Kratos staat op dit moment op de derde plaats. Be Fair (achtste) was de un derdog en had niets te verliezen. Ho pend op een stunt werd enthousiast gestart. Met Marc van Kooten van Breda/Boskoop - Acht AV'47-atleten reisden zondag 17 januari af naar Brda voor de 41e Mastbosscross. Ze ven deden er mee aan de 1K Runaway (1000 meter). Een unieke wedstrijd, de eerste in Nederland waar de IK een cross is en geen run op de weg. Op de 1000 meter behaalde AV'47 twee podiumplaatsen. Marije Hijman werd tweede bij de meisjes negen jaar en Bart Brand werd tweede bij de jon gens 10/11 jaar. Maureen Koster kwam uit op de 5610 meter en liep al snel op kop. Deze po sitie behield ze tot aan de finish en werd zo eerste bij de meisjes junioren A. Waddinxveen - Tegenstander ZPB HEtL Productions was thuis in Wad dinxveen én in de Bekerwedstrijd duidelijker sterker gebleken, maar zaterdagavond in Barendrecht wa ren de rollen omgedraaid. Vanaf de 1e periode pakte Dames 1 het initi atief. De verdediging liep goed en de schoten van de tegenstander werden prima tegen gehouden door Astrid Hijink, de nieuwe keepster van De Gouwe. Aanvallend werden er goede kansen gecreëerd, waarvan er twee raak waren. In de 2e periode bleef De Gouwe de bovenliggende partij. De 2-0 voorsprong werd vlot uitgebreid tot 4-0. De rest van deze periode hielden beide ploegen elkaar in even wicht en trad de rust in met een 2-5 voorsprong voor De Gouwe. Na rust bleek, dat ZPB de zone verdediging had verruild voor een mandekking over het gehele veld. Aanvankelijk kon De Gouwe daarvan nog profiteren door te scoren uit een overtalsituatie, daarna kwamen de aanvallen toch beduidend moei zamer tot stand. Er werd aan beide het tweede als liberospeler hoopte Be Fair op een stabielere passing. Dit pakte goed uit maar een aantal pas- sfouten op rij koste toch de eerste set (21-25). De tweede set zat het vooral in de service passing niet goed, de set eindigde in 15-25. In de derde set lukte alles bij Kratos, wat resulteerde in 10-25. De vierde set liet Be Fair zien dat het vooral tegen zichzelf aan - het knokken was en ook daardoor de set niet naar zich toe kon trekken: 22-25. kanten veel fysiek werk toegestaan hetgeen de opbouw van vlotte aan vallen verhinderde. Twee doelpunten van ZPB kort na elkaar brachten de spanning weer terug in de wedstrijd. De Gouwe slaagde er in zich aan te passen en kreeg weer meer vat op het spel van de tegenstander. Aan het begin van de 4e periode kon ZPB nog tot 1 punt naderen, maar verder liet De Gouwe het niet komen. Deze knappe overwinning op de nummer 2 van de B-poule leverde De Gouwe 3 punten op. Dames 2 speelde thuis tegen mede opponent HoogenboomTours/BZEtPC 1 en won met 12-3 van deze tegen stander uit Bodegraven.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27