netsklaar.nl <r 'Levenservaring komt goed van pas bij opvang vakantiekind' Nieuwjaarsconcert voor gemeente Zuidpias Zonnebloem zoekt bestuurders Spitsstroken A12 geopend deHaij £yvan derVVendc advocaten www.open-maatwerk.nl I NAAR». vO* HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 JANUARI 2010 3 Europa Kinderhulp zoekt 50-plussers Politie waarschuwt voor spooknota's Fietsenkijkdagen bouwen om te wonen zoals dat wilt Thuis in de regio. Dé mobiele fietsenmaker OPEN Maatwerk - Rotterdam Nesselande Waddinxveen Regio - leder jaar wordt het moeilijker om nieuwe gastgezinnen te werven voor de vakantiekinderen van Europa Kinderhulp. Steeds meervrouwen met school gaande kinderen hebben een baan buitenshuis, of gezinnen gaan zelf weg in de schoolvakanties. Mede daarom werft Europa Kinderhulp dit keer actief on der 50-plussers. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op initiatief van de plaatselijke Protestants Chris telijke Ouderenbond PCOB verzorgt het Nederlands Concertmannenkoor, NCM, onder leiding van dirigent Jimco Zijlstra op zaterdag 23 januari twee Nieuw jaarsconcerten voor de nieuwe gemeente Zuidpias. "Deze mensen zijn voor het plannen van een vakantie buitenshuis vaak niet afhankelijk van de schoolvakan tieperiode," geeft Joost Dortwegt, voorzitter van regio Zuid-Holland als reden aan. Dortwegt heeft nog een andere reden waarom hij denkt dat deze groep geschikt is voor de opvang van een vakantiekind. Dit zijn mensen met levenservaring. Een eigenschap die goed van pas komt bij de opvang van een vakantiekind. Het gaat hier namelijk om kwetsbare kinderen die dikwijls veel hebben meegemaakt. Vaak denken nieuwe gastouders dat een vakantiekind voortdurend mee op sleeptouw genomen moet wor den. Dortwegt maakt graag van de gelegenheid gebruik om dit misver stand uit de wereld te helpen. "Tijdens het huisbezoek aan nieuwe gastou ders beklemtonen onze medewer kers altijd dat ze de kinderen vooral niet naar allerlei pretparken moeten meenemen. Voor deze kinderen zijn de ouderwetse drie 'R's', en aandacht en liefde niet vanzelfsprekend. Als gastouders die zaken kunnen bieden dan heeft het kind een fantastische vakantie. Gezellig een bordspelletje doen vindt zo'n kind al geweldig." De kinderen komen uit Duitsland, Frankrijk en Nederland en worden geselecteerd door instanties als de sociale dienst, jeugdzorg, het Leger des Heils en het Rode Kruis. Bij de selectie wordt niet gekeken naar et niciteit, religie of nationaliteit. De kinderen zijn tussen de 5 en de 12 jaar oud. De vakantiereizen voor Zuid-Holland vinden plaats tussen 3 juli en 13 augustus. Voor de data, verdere in formatie en aanmelding: www.eu- ropakinderhulp.nl. Voor telefonische informatie: Petra van der Kaaden, 0180-844652 of Connie Nieuwen- daal, tel. 010-5927176.. De concerten vinden plaats in het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 te Nieuwerkerk en beginnen om 15.30 en om 19.30 uur. De concerten worden door de PCOB aangeboden aan alle inwoners van de nieuwe gemeente Zuidpias. Het avondconcert is voor iedereen toe gankelijk; het middagconcert is voor al bedoeld voor gasten van de drie plaatselijke afdelingen van de Natio nale Vereniging De Zonnebloem. Aan de concerten wordt meegewerkt door sopraan Judith Sportel. De muzikale begeleiding is in handen van André van Vliet op orgel en Jan Lenselink op piano. De toegang voor het middagcon cert bedraagt 7,50 euro en voor het avondconcert 12,50 euro. Kaarten zijn in Zevenhuizen-Moerkapelle ver krijgbaar bij Reisbureau De Zwaluw, Dorpsstraat 149; in Moordrecht bij Boekhandel Moordrecht, Kerkplein 13 en in Nieuwerkerk aan den IJssel bij Cultureel Centrum De Batavier, bij Boekhandel L'Écrit aan de Kerklaan, bij Bloembinders Eureka in winkel centrum Dorrestein en bij Groen Schoenen in winkelcentrum de Rei gerhof. Een eventueel batig saldo zal wor den geschonken aan de in aanbouw zijnde Woon- annex Zorgboerderij 'Nooitgedacht' aan de 's-Gravenweg te Nieuwerkerk. De minister van Verkeer en Waterstaat Camiel Eurlings heeft maandag 18 ja nuari de spitsstroken A12 officieel in gebruik genomen. Tussen het knooppunt Gouwe en de aansluiting Zoetermeerzijn in beide richtingen spitsstroken aan gelegd. De spitsstroken zijn ongeveer elf kilometer lang. Met de spitsstroken krijgt het verkeer op de A12 in de spits en op drukke momenten een derde rij strook om de doorstroming te verbeteren. De verkeersdruk op dit traject is erg hoog. In de ochtendspits met name richting Den Haag en in de avond- spits richting Gouda. De spitsstroken bevinden zich aan de linkerkant van de weg. Groene pijlen op de matrixborden boven de weg en borden langs de kant van de weg ge ven aan dat de spitsstrook open is. Is de spitsstrook gesloten, dan geeft het matrixbord boven deze rijstrook een Regio - Aan het begin van het jaar komt het voor dat er via de post spooknota's binnenkomen: rekenin gen die niet betaald hoeven te wor den. Vaak komt het voor dat een bewoner de mogelijkheid krijgt een abonne ment te verlengen voor bijvoorbeeld een vermelding in een gids. Een melder liet aan de politie weten dat hij een brief kreeg waarin stond dat hij zijn abonnement op een ver melding in een bepaalde gids met twee jaar kon verlengen voor 374,- euro per jaar. De man kende het be drijf niet en wist zeker dat hij nooit een abonnement bij dat bedrijf heeft gehad. De politie adviseert bij dit soort aanbiedingen, altijd na te gaan of u daadwerkelijk een abonnement bij dit bedrijf heeft. rood kruis aan. De spitsstroken maken deel uit van een grootschalige reconstructie van de A12 tussen Zoetermeer en Gouda, waarbij ook de aansluiting Bleiswijk is omgebouwd en een nieuwe aan sluiting Zevenhuizen/Waddinxveen wordt gebouwd. Ook zijn er nieuwe fietsvoorzieningen gemaakt en on veilige spoorwegovergangen worden opgeheven. Regio - De Zonnebloem is voor het overkoepelende provinciebestuur op zoek naar vier bestuurders met visie. De Zonnebloem is landelijk bekend en één van de grootste vrijwilligersorga nisaties van Nederland, met in totaal 40.000 vrijwilligers. Zij zetten zich met aangepaste zorgvakanties, huis bezoeken en aansprekende activitei ten in voor mensen die lichamelijke beperkingen hebben, als gevolg van ziekte, leeftijd of handicap. Binnen Zuid-Holland zijn ruim 5500 vrijwil ligers actief, die vertegenwoordigd worden door 22 regionale besturen. Het provinciebestuur werkt naar hen Waddinxveen - De politie houdt 23 januari van 10.00 tot 13.00 uur een fietsenkijkdag op het bureau aan de Limaweg 35. Deze fietsenkijkdag is ook voor de bewoners van Boskoop en voor iedereen die in de omtrek zijn of haar fiets is kwijtgeraakt. Kijkers wordt gevraagd hun aangifte van vermissing mee te nemen. Er kunnen geen fietsen bij het bureau gekocht worden. overkoepelend, faciliteert, draagt nieuw beleid uit en organiseert provinciale activiteiten. Een aantal functies komt beschikbaar: secre taris, een bestuurslid met affiniteit met communicatie en een bestuurs lid dat zich wil inzetten om nieuwe doelgroepen aan de Zonnebloem te verbinden. Voor meer informatie: Lidwien Luiten, 0174-292430 of l.luiten@kabelfoon. Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx veen en Zevenhuizen-Moer kapelle: voor spoedeisende hui sartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestagen): Hui sartsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010- 2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8.00-17.00 uur: 010-8903321. Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJs selland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kan tooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen praktijk Moerkapelle Weideplant- soen 20, Moerkapelle, do. 9.00- 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 - fax 010-2204499 Het juiste adres voor: Reparatie en onderhoud van fietsen, ATB én Race Verkoop nieuwe fietsen - volwassen en kinder In- en verkoop tweedehand? fietsen M Voor bij u thuis of op het werk06-307272 12 www.fietsk/aor.nl MAATWONINGEN (OIO) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl MAATWERK Frank Kien 06 46 102 334 Jeroen van Ameijde 06 53 584 355 CBW-erbend

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3