Zuidpias Afscheidsreceptie wethouders Van Loon en Slagt Bekendmaking vaststelling beleidsregels en aanwijzingsbesluiten Geitjes geboren Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht gemeente WEEK Burgers betrokken bij schetsen profiel KR00NBEN0EMDE BURGEMEESTER HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS 20 JANUARI 2010 Op donderdag 28 januari nemen twee wethouders afscheid van de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. Siem van Loon als wethouder Civiele Werken, Verkeer en Vervoer, Milieu, Economische Zaken, Onderhoud en beheer van openbare ruimte, en Jan Slagt als wethouder Ruimtelijke Ordening, Bouw- en Woningtoezicht, Monumentenzorg, Stads en Dorpsvernieuwing, Grondbedrijf en Volkshuisvesting Deze receptie vindt plaats op donderdag 28 januari van 16.00 tot 18.00 uur in het raadhuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. U bent van harte welkom. Een werkgroep bestaande uit een vertegenwoordiging raadsleden van de gemeente Zuidpias houdt zich bezig met de werving van een kroonbenoemde burgemeester. Welke "eerste burger gaat Zuidpias na de zomer van 2010 besturen? Wat voor persoon moet dat zijn? Welke ervaring moet hij/zij hebben opgedaan? Voor het werven van de nieuwe burgemeester moet een profielschets worden opgesteld. Ad beleidsregels: De raad besluit tot het invoeren, wijzigen of afschaffen van een belasting door het vaststellen van een belastingverordening. De belastingverordening geeft aan wie bevoegd is een aanslag op te leggen c.q. een beschikking te geven, tot welk bedrag c.q. met welke inhoud en binnen welke periode, binnen welke termijnen het belastingbedrag moet worden betaald en welke maatregelen mogelijk zijn betaling af te dwingen. De belastingadministratie is daarbij gehouden aan de algemene beginselen van behoorlijk bestuur. Er kunnen zich gevallen voordoen, waarin een belastingverordening niet voorziet, althans die in de belastingverordening niet specifiek zijn geregeld. Dan is het nodig en wenselijk dat beleidsregels worden gesteld die een uniforme uitleg en een praktische en doelmatige uitvoering mogelijk maken. Het college van B&W Zuidpias maakt bekend dat in de vergadering van 19 januari 2010 de volgende beleidsregels heeft vastgesteld: Reglement voor automatische incasso 2010; Beleidsregels voor kwijtschelding van de afvalstoffenheffing; Beleidsregels voor hoorzittingen met betrekking tot fiscale beschikkingen; Beleidsregels voor het toepassen van artikel 26a van de Wet waardering onroerende zaken; Beleidsregels voor ambtshalve vermindering gemeentelijke belastingen; Beleidsregels voor het aanwijzen van een belastingplichtige in een keuzesituatie; Beleidsregels voor het aanwijzen van een WOZ-belanghebbende in een keuze situatie; Beleidsregels inzake de toepassing van de wegingsfactoren proceskosten in een belastingzaken. Ad aanwijzingsbesluiten: De Gemeentewet (artikel 231) zegt dat de uitvoering van belastingverordeningen, de heffing en (dwang)invordering van belastingen, het verzenden van aanslagbiljetten en de uitvoering van de Wet waardering onroerende zaken is toebedeeld aan één of meerdere ambtenaren. Het college van B&W Zuidpias moet deze ambtenaren aanwijzen. Het college van B&W Zuidpias maakt bekend dat in de vergadering van 19 januari 2010 een heffingsambtenaar, een invorderingsambtenaar en belastingdeurwaarders heeft aangewezen. Inwerkingtreding: De genoemde beleidsregels en aanwijzingsbesluiten treden in werking op de eerste dag na die van de bekendmaking. Ter inzage legging en verkrijging van afschriften: De beleidsregels en aanwijzingsbesluiten liggen kosteloos ter inzage bij het cluster belastingen van de afdeling Financiën, gehuisvest in Locatie De Saffier, Kleinpolderlaan 4 in Nieuwerkerk aan den IJssel. ledereen kan op verzoek, tegen betaling, een afschrift krijgen van de genoemde besluiten. De werkgroep wil inwoners van de gemeente Zuidpias bij het opstellen van het gewenste profiel betrekken. Hou de komende tijd deze pagina, onze website en krant in de gaten! U zal worden uitgenodigd voor het leveren van uw bijdrage. Op zaterdag 9 januari zijn twee geitjes geboren in het dierenpark aan de Bospolderstraat in Nieuwerkerk aan den IJssel. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Sportlaan 72, Moordrecht 2- kamer etagewoning 11e etage, zonder lift) Beschikbaar per 2-3-2010 Huur€ 326,88 Voorwaarden: Maximum bruto jaarinkomen 21.450,- Maximaal 1 persoon tot 23 jaar Westeinde 65, Moordrecht 2- kamer etagewoning (2e etage, met lift) Beschikbaar per 3-3-2010 Huur 362,97 (inclusief 50,34 voorschot verwarmingskosten) Voorwaarden: Maximum bruto jaarinkomen 29.125,- Maximaal 1 persoon tot 27 jaar Ooievaarsdreef 4, Moordrecht 4-kamer eengezinswoning (tussen) Beschikbaar per 16-3-2010 (onder voorbehoud) Huur €479,07 Voorwaarden: Maximum bruto jaarinkomen 42.966,- Minimaal 2 personen Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Burgemeester Brandtstraat 72, Moordrecht (2e publicatie) 3-kamer etagewoning (2e verdieping met lift) Beschikbaar per direct Huur 556,50 Voorwaarden: Minimum bruto jaarinkomen voor 1 persoon 20.200,- Minimum bruto jaarinkomen voor 2 personen 27.575,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Leeftijd vanaf 65 jaar Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telnr.: (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 27 januari vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenverklaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5