Opbrengst Sinterklaascentrale voor Nepal Lampionnenoptocht Winterwandeling in Lage Bergse Bos Mannenkoor bij Sing In Explosion Streetdance start vierde dansgroep Familievoorstelling Theaterschool L GENDIJK HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 20 JANUARI 2010 7 ZONDAG 24 JANUARI Paranormale avond Collecte hersen- stichting Oecumenische viering Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. P. Vermaat en 18.45 uur ds. G. Lustig. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. G.Lustig en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. ProtGem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw. Ds. M. Verschoor (Heilig Avondmaal). Prot.Gem. De Bron 10.00 uur ds. G.J. Robbemond (Heilig Avond maal en Chrysanthemum) en 16.00 uur ds. GJ. Robbemond (Heilig Avondmaal). Nieuwerkerk aan den IJssel - De heer Twilt van de Stichting Langtong Childrenhome mocht vorige week woensdag een cheque ter waarde van 3000 euro in ontvangst nemen uit handen van medewerkers van de Sinterklaascommissie. Marloes Twilt, dochter van de heer Twilt, startte in 2005 in Nepal met de opvang van 20 kinderen in een kin dertehuis. Inmiddels wonen er nu 24 kinderen in de leeftijd van 4-12 jaar in het huis, dat gerund wordt door het schoolhoofd en zijn echtgenote. Daarnaast zijn er nog drie vaste me dewerkers die de huishoudelijke ta ken en het klaarmaken van de maal tijden verzorgen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Paragnost Frangoise Wesselius brengt woensdag 27 januari om 20.00 uur een bezoek aan Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. Thema van de avond is 'Helder ziende waarnemingen via foto of voorwerp'. Aanmelden, verplicht, kan via info.vedj@gmail.com of 06-14606126. De toegang be draagt 5,- euro. Deur open om 19.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De collecte van de Hersenstichting vindt plaats in de week van 1 tot en met 6 februari. In deze week gaat een groot aantal collectan ten langs de deuren om geld in te zamelen voor dit goede doel. De Hersenstichting ondersteunt onder meer wetenschappelijk onderzoek naar diverse hersen- aandoeningen, zoals dementie, de ziekte van Parkinson en autis me. Eén op de vier mensen krijgt ooit in zijn of haar leven met een hersenaandoening te maken. Voor meer informatie: www.her- senstichting.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de 'Week van gebed voor de eenheid van de christenen', van zondag 17 tot en met zondag 24 januari, vindt vanavond, woensdag 20 ja nuari, om 19.30 uur een avond gebed plaats. Deze zogenaamde vesper is voorbereid door de werkgroep Avondgebeden, met leden uit zowel de katholieke St-Josephparochie als de Pro testante Gemeente in Nieuwer kerk. Thema van deze avond, die plaatsvindt in de Josephkerk aan de Kerklaan 20, is 'Jij bent mijn getuige'. Muzikale medewerking wordt verleend door de cantorij van de Bron. ledereen is welkom. Voor meer informatie: 0180-321363. De kinderen gaan naar school en er wordt gespaard voor de kinde ren, zodat zij later, bij het verlaten van het kindertehuis, een eigen be drijfje kunnen opstarten. Op deze wijze investeert Langtang ook in de toekomst van de kinderen. Het huis is voor 100 procent afhankelijk van vrijwilligers. Giften zijn welkom op rekening 1259.42.656 ten name van Stichting Langtang Children Home te Kaatsheuvel. De Sinterklaascentrale hoopt, dat Medewerkers van de Sinterklaas- commissie overhandigen een sym bolische cheque aan de heer Twilt van Stichting Langtang. eind 2010 weer veel bezoeken van Sint en Piet gereserveerd worden, zodat dan wederom een goed doel gesteund kan worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Evenement organiseert voor za terdag 30 januari om 19.00 uur een lampionnenoptocht ter ere van de verjaardag van Koningin Beatrix, die op zondag de 31 e jarig is. De optocht, vooraf gegaan door een drumband, start om 19.00 uur vanaf het Raad huisplein. Vanaf 18.45 uur zijn lampi- onnen te koop, voor het geval men er zelf geen een heeft. De optocht wordt begeleid door verkeersregelaars van Stichting Evenement. In geval van regen, wind of strenge vorst wordt de lampionnenoptocht afgelast. Voor meer informatie: www.stichtingevenement.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de Sing In, welke plaatsvindt op zondag 31 januari om 17.00 uur in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10, zal het Christelijk Mannenkoor 'Scheveningen' een optre den verzorgen. Het koor is opgericht in 1952, telt ongeveer 90 le den en verzorgt door het jaar heen diverse optredens, onder meer in De Doelen in Rotterdam en in het Con certgebouw te Amsterdam. In de bijeenkomst, met als thema 'Hij kwam bij ons heel gewoon', zal domi nee Gert Jan Robbemond voorgaan. Het orgel wordt bespeeld door Cor de Haan. Vanaf 16.50 uur kunnen de stemmen alvast losgemaakt worden tijdens de samen zang. Jimco Zijlstra, dirigent van het Mannenkoor uit Scheveningen. op de Berkenzwam-P-plaats langs de Hoeksekade. Warme kleding en goede wandelschoenen worden aan bevolen, alsmede het meenemen van een verrekijker. De wandeling wordt afgesloten met koffie of thee op het verzamelpunt. Voor meer informatie: 06-41043562. Nieuwerkerk aan den IJssel - Omdat aanmeldingen blijven binnenstromen, gaat bij Explosion Streetdance van Stichting Vedj op maandag 25 janua ri een vierde dansgroep van start on der leiding van Linda Cramer en Lisa van Lent. De les duurt van 21.30 tot 22.30 uur. Eerder op de avond zijn er lessen voor kinderen in diverse leef tijdsgroepen en voor iedereen vanaf 16 jaar. De streetdancelessen worden gegeven in Con Musica, tweede ge bouw op de velden van w Nieuwer kerk. Een eerste proefles is gratis. Voor meer informatie en aanmelden: www.vedj.info thema 'jezelf durven zijn', is geregis seerd door Anouk Beugels en Cormac Burmania. Kaarten reserveren kan op 010-2435050. Voor meer informatie: www.jeugdtheaterhofplein.nl. Regio - Onder leiding van gidsen van Natuur- en Vogelwacht Rotta kunnen belangstellenden op zater dag 23 januari een winterwandeling maken door het Lage Bergse Bos. Ge start wordt om 10.00 uur vanaf het Rotta-trefpunt aan de Hoeksekade 164 in Bergschenhoek. Parkeren kan MAKELAAR Rotterdam - De voorstelling 'de Rode Prinses', gemaakt en gespeeld door stagiaires uit het derde leerjaar van de mbo Theaterschool is de ko mende tijd te zien in De Verdieping, gevestigd in de Theaterschool van Rotterdam. De voorstelling, met als

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7