ËftïïMlTEïlTI Milko Kruijsse nieuwe trainer Groeneweg iJswedstrijden op de Rotte Er werd gebridged... Zonnebloemgasten even terug iiilttiu: I ZONDAG 24 JANUARI HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 20 JANUARI 2010 Hoofdcollecte Concert Hervormde Kerk Live uitzending over Kinderhulp Roemenië Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. M.de Boer en 19.00 uur ds. C.Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. G.J. van Beek. Geref. Kerk 9.30 uur mw.ds. M.A. Doolaard-van Verseveld (viering Heilig Avondmaal). Ver.v.Vrijz.Protest. geen dienst. R.K. Gem. Moe./Zev. 11.00 uur Eucharistieviering met pastor D. van Klaveren in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur ds. J. Driessen. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. L. Groenenberg en 18.30 uur ds. J. Joppe. Herv. Gem. n.n.b. Zevenhuizen - De opbrengst van de Hoofdcollecte, de jaarlijkse collecte van de Hersenstichting, wordt onder meer besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar het ontstaan van bepaalde hersen- aandoeningen. De collecte vindt plaats in de week van maandag 1 tot en met 6 februari. Giften zijn welkom op giro 860 ten name van de Hersenstichting te Den Haag. Zevenhuizen - Ralph van Manen verzorgt zaterdag 30 januari in samenwerking met muziekgroep Lento een optreden in de Her vormde kerk. Van Manen is af komstig uit het reliekpopcircuit. Muziekgroep Lento bestaat uit een aantal zangers en muzikanten en heeft een divers repertoire. Het concert begint om 20.00 uur; zaal open om 19.15 uur. Voor meer in formatie en reserveren: www.evangelisatie-events.nl. Moerkapelle - In een bijzondere uitzending op 23 januari besteedt Omroep Zuidpias tussen 20.00 en 23.00 uur aandacht aan de Stich ting Kinderhulp Roemenië, SKR. Tijdens deze live uitzending komen diverse vrijwilligers aan het woord die vertellen over de organisatie van de hulp, over het vele werk dat verzet wordt en over de belevenis sen en de emoties tijdens het jaar lijkse hulpkonvooi naar Roemenië. Voor de zomer organiseert de SKR vakantiekampen voor de Roe meense kinderen uit de dorpen die geholpen worden. De uitzending is live te volgen vanuit het gebouw van voetbalvereniging Moerkapel le. Omroep Zuidpias is te beluiste ren via de kabel in Zevenhuizen- Moerkapelle en in Nieuwerkerk op fm 102.4, via de ether op fm 107.3 en via www.omroepzuidplas.nl Zevenhuizen - Groeneweg heeft in Milko Kruijsse een nieuwe trainer gevon den. Volgend seizoen zal hij de plek van de huidige trainer Leen Swanenburg innemen, die nog wel het seizoen afmaakt bij de voetbalvereniging uit Zeven huizen. Door Elias van der Plicht Vorige week werd naar buiten ge bracht dat de selectie van Groene weg niet door wil met trainer Swa- tf nenburg. Na de zomerstop zal trainer Milko Kruijsse uit Gouda de selectie gaan leiden. In het verleden heeft de nieuwe coach als jeugdtrainer bij onder meer ADO Den Haag en Sparta I gewerkt. Op dit moment heeft hij het eerste team van VEP uit Woerden onder zijn hoede. Kruijsse: "Ik ben op zoek geweest naar een vereniging die op VEP lijkt. In Groeneweg heb ik die I club gevonden. Ik wil er iets moois opbouwen." In februari 2008 werd Kruijsse hoofd trainer van VEP, nadat de toenmalige coach Henny de Jong om gezond- I heidsredenen een stap terug deed en J een verbindingsschakel werd tussen de spelers en de technische commis sie. De Jong heeft een verleden bij I Groeneweg en had al te kennen ge geven dat hij zijn gezicht weer meer bij zijn oude club wilde laten zien. Volgend seizoen zal hij daar Kruijsse dus weer aantreffen. Kruijsse: "Het is meegenomen dat ik naar een club ga, waar ik al iemand ken en goed mee op kan schieten, maar het is nog on duidelijk wat de rol van De Jong gaat worden. Er moet een modus worden gevonden waar niemand elkaar in het vaarwater zit, want Groeneweg heeft nu al een goede begeleiding." Het seizoen 2008-2009 leverde VEP het kampioenschap op, waardoor promotie naar de derde klasse werd gemaakt. In december maakte Kruijs se bekend dat hij de club uit Woer den na dit seizoen zal verlaten. "Ik ben nu bezig met mijn derde seizoen bij VEP. Mijn verstand zegt dat ik nog vijf of zes jaar door kan gaan, maar voor mijn gevoel moet ik stoppen. Er zijn veel voorbeelden van trainers die te lang zijn doorgegaan. Dat wil ik voorkomen. Ik denk dat het een mooi Zevenhuizen - Bij bridgeclub Zeven huizen werd vorige week de laatste zitting van de tweede ronde ge speeld. De zitting werd gewonnen door Guisy Hatenboer en Truus van Leeuwen in de-A lijn. Tweede wer den Joop en Tineke Huurman en derde Erna van Boheemen en Ronny Schepers. In de B-lijn werden Truus Caré en Erica Kluiver eerste, gevolgd door Seia van den Berg en Frank Niewold. Als derde eindigden Gerard van Bo heemen en Mieke van der Linden. In de C-lijn werden Burgonda Heer schap en Anette van der Wel eerste, Cees Kool en Theo Rovers tweede en Annie de Vlaming en Hermien van Zalk derde. De tweede competitie is gewonnen door Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden met 58.57°/o; 2. Patri cia Niewold en Marijke Stolker met 54.07%; 3. Ruud Bantje en Mark de Wall met 53.89%; 4. Didi van Vliet en Betty Zuiderwijk met 52.79%. Seia van der Berg en Frank Nie wold met 57.47%, George Moonen en Adrie Perdijk met 54.75%, Cecile Lelieveld en Ria van Wensem met 54.59% en Gerard van Boheemen en Mieke van der Linden met 54.43%, promoveren van de B- naar de A- lijn. Van de C- naar de B-lijn promove ren: Wil en Arie Blok met 60.07%, Rieneke en Ed Keizer met 57.53%, Bep Meijer en Riet Overgaag met 57.21% en Burgonda Heerschap en Anette van der Wel met 57.19%. Zevenhuizen - De Zevenhuizensche IJsclub greep vorige week tijdens de vorst- fi 3 3 T V T O Q C f periode haar kans en organiseerde diverse wedstrijden op het ijs van De Rotte. Op woensdag was er een koppel wedstrijd 'sleetje duwen'. Bij de ju nioren werden Reinier en Mandy Clazing eerste, op een tweede plaats gevolgd door Tim en Bas Bakke ren. Derde werden Jordy Mager en Dwight Verweij. Bij de senioren ging de overwinning naar het koppel Je roen Bakkeren en Frank Olieman. Op de tweede plaats eindigden Yke de Graaf en Peter Verweij en derde werden Martijn van Wingerden en Erwin Hof. Lange baan wedstrijden Op donderdag werden lange baan wedstrijden verreden. Bij de junioren werd Robert Paul winnaar. Tweede werd Ruben Hengel en op de derde plaats eindigde Timo van Dam. Bij de senioren ging Edwin Reijm met de eer strijken, op een tweede plaats gevolgd door Jos Paul, terwijl Jos van Zuylen derde werd. Priksleewedstrijd Voor vrijdag stond een priksleewed strijd op het programma. Bij de ju nioren werd gewonnen door Sara Hoogendoorn. Niels Plaizier werd tweede en Sanne Bregman ver overde de derde plaats. Bij de heren senioren eindigde Rien van der Wel op de eerste plaats en werd Wicher Renier tweede. Ed Plaizier legde be slag op de derde plaats en Leen Jan van Dorp werd vierde. Bij de dames senioren ging de overwinning naar Mireille Boode. Saskia van Winger den werd tweede, Carola Plaizier eindigde op de derde plaats en Mi randa van Bergen werd vierde. Zevenhuizen - ledereen had het naar zijn zin zaterdag 16 januari tijdens de nieuwsjaarsreceptie voor Zonne- bloemgasten in het verenigingsge bouw van Zang en Kleur. Arie Dekker vertelde over de historie van Zeven huizen, de molenviergang in het bij zonder. Zijn verhaal ging vergezeld van mooie plaatjes; even terug naar vroeger... Priksleeën in het donker. moment is om een andere uitdaging aan te gaan," aldus Kruijsse. Bij VEP wil Kruijsse er alles aan doen om het seizoen goed af te sluiten, maar de trainer kijkt al reikhalzend uit naar zijn nieuwe taak. "Groene weg moet in de derde klasse blijven spelen. Ik ga ervan uit dat dat ge beurt. Het doel is om volgend jaar in de competitie met de eerste vier ploegen mee te draaien. Als we naar de tweede klasse zouden kunnen promoveren, zou dat erg mooi zijn. Dat ga ik alleen niet van de daken schreeuwen. Ik wil niet te hoog van de toren blazen, maar de selectie van Groeneweg bestaat uit spelers met een leeftijd waarop ze kunnen oogsten." De hoogste prioriteit geeft Kruijsse echter aan iets anders: "Het moet klikken met de groep. Het is belangrijk dat je als trainer de juiste snaar weet te raken. Het belangrijkste is dat de spelers en ikzelf er plezier in hebben." Leon van Vliet, teamleider van het eerste elftal van Groeneweg, ziet in Kruijsse een trainer die bovenop de spelersgroep zit. "Dat is nodig om er meer discipline in te krijgen. Die prik- Kruijsse: "Iets moois opbouwen bij Groeneweg." kei heeft deze groep nodig," aldus Van Vliet. Henny de Jong zal volgens hem een rol op de achtergrond gaan spelen. Hij zal niet meer op het veld staan, maar de selectie op de ach tergrond wel van dienst zijn met zijn kennis en adviezen. Van Vliet beschrijft het doel dat Groeneweg met Kruijsse heeft. "We willen een stabiele derde klasser worden om vervolgens te proberen een stapje hogerop te komen, want stilstaan is achteruitgang. Eerst moeten we ons dit seizoen zien te handhaven. Dat zal nog een hele kluif worden."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9