w Verbeek leest wiebelbillenboogie Witgoed specialist NEELEMAN Jeugdbrandweer zet zich in voor Haïti EFIT-DEALER CV-KETEL NODIG? VISSER EN ZN. te Catharina wereldkampioen Verbeek eet bammetje mee Vos gesignaleerd in Stiltetuin Scoren tegen kinderkanker 27 januari 2010 I Hoogvliegers in Nesselande 10% winterkorting UW DROOMHUIS! 'V*> .O 0180-332222 OVERAL EN ALTIJD: WWW.HARTVANHOLLAND-ONLINE.NL -HART HOLLAND Zevenhuizen - Van 20 tot 30 januari worden De Nationale Voorleesdagen gehouden. Op kinderopvang, peuter speelzalen en basisscholen en natuur lijk in de bibliotheken wordt extra aan dacht aan het voorlezen geschonken. Door Geertrude Verweij De vestiging Zevenhuizen van bibli otheek De Groene Venen hield don derdag 21 januari een voorleesontbijt voor twaalf kinderen van kinderdag verblijf 't Kwartelnest. Wethouder Jan Verbeek las met verve voor uit het populaire prentenboek De wiebelbillenboogie van Guido van Genechten. De kinderen luisterden ademloos hoe papa olifant op zijn kinderen past en een enorme puin hoop in huis maakt. Gelukkig wordt ook mama olifant blij als papa en de kleine olifantjes de wiebelbillenboo gie voor haar zingen. Na afloop van het verhaal werden de beentjes en dansten de luisteraars de wiebelbillenboogie; de wethouder wiebelde enthousiast mee. En dan is het tijd voor een ontbijt met krentenbollen, crackers en ha gelslag. Verbeek: "Ik maak een rondje Moordrecht haalt op voor Haïti Moordrecht - Ruim zeventig Moor drechtenaren waren donderdaga vond 21 januari op pad voor Haïti. Een oproep om aan een huis-aan- huis collecte mee te doen vond veel gehoor. De spontane actie le verde ruim 5500 euro op voor giro 555. Organisator Ron Gast van de samenwerkende kerken typeerde de actie als echt Moordrechts: Samen bereik je meer. ZIE ONZE ADVERTENTIE IN DEZE KRANT Versprille Schildersbedrijf 6% BTW voor al uw schilder- behangwerk en ook nog 3180-631377 - Dorpsstraat 166 Zevenhuizen langs alle kernen van de gemeente Zuidpias en overal lees ik dit boek voor. Ik vind het belangrijk niet alleen op kantoor te zitten, ik wil onder de mensen zijn." Ook in de overige vestigingen van De Groene Venen werd tijdens de voor leesdagen voorgelezen door wethou ders van de betreffende gemeentes. Bovendien is er een speciale actie die Kijk- en luisterpubliek. tot 30 januari duurt. Peuters en kleuters die in deze pe riode (gratis) lid van de bibliotheek worden, ontvangen een welkomst cadeautje. Door Geertrude Verweij Nieuwerkerk aan den IJssel - "Het is een stukje terugdoen voor de maat schappij. De jongeren bewustmaken van wat er speelt." Leonard van 't Hoff en Marcel de Man zijn coördinatoren van de Jeugd brandweer Zuidpias, post Nieuwer kerk aan den IJssel waarvan jongeren van twaalf tot achttien jaar lid kun nen worden. "We proberen ze en thousiast te maken voor het vak. Ze leren de theoretische en praktische grondbeginselen, zoals lopen, tasten en de ladder neer zetten. Daarnaast leren ze technisch en tactisch hoe ze branden moeten blussen. Er zijn regi onale en nationale wedstrijden waar we aan mee doen en daarnaast doen we ook leuke dingen als bowlen en organiseren we uitjes naar bijvoor beeld de alarmcentrale en vliegveld Zestienhoven." Donderdag 21 januari gebruikten de dertien leden van de jongerengroep hun vaste oefenavond om te collec teren voor Haïti. "We waren bezig met het voorbereiden van de avond en bedachten toen dat we konden proberen geld in te zamelen voor Ha- 0180-631206 Zevenhuizen oek onze showroom op afspraak. Bredeweg 23 te Moerkapelle Ideale combinatie voor wonen en werken iti. Het sloot mooi aan bij de nationa le actie." In amper twee uur haalden de jongeren 1080 euro op. Dit bedrag werd op zaterdagochtend symbo lisch overhandigd aan burgemeester André Bonthuis. Bonthuis: "Ik vind dit heel goed van jullie. Ik heb mensen gesproken waar jullie langs zijn geweest en die waren erg enthousiast over deze spontane actie. Als officiële werkgever van de brandweer heeft de gemeente beslo ten het bedrag dat jullie opgehaald hebben te verdubbelen. Jullie mogen dus een bedrag van 2160 euro over maken naar Haïti." Vraagprijs 729.000,= k.k. www.vdpanne.nl Molukse-ouderendag Zespunt Moordrecht - Op zaterdag 30 janu ari 2010 houden de Molukse ou derenadviseurs voor de Molukse doelgroep in de leeftijd van 50 jaar tot 70 jaar een middag- en avond vullend programma in zalencen trum 'De Zespunt' te Moordrecht. Tijdens het programma met onder meer muziek, diverse activiteiten een warme maaltijd en zal aan wethouder Jan Verbeek de han dleiding van het project Ouderen- huis 2006 - 2008 worden aange boden. Aanvang 15.00 uur, sluiting om 24.00 uur. Club Creatief voor kids Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Work-Shop aan het Raadhuis plein 33 wordt vrijdag 29 januari een creatieve kinderworkshop ge houden. Het thema is Valentijn. Dit keer staat de Club Creatief in het teken van het houten hart. De workshop begint om 15.30 uur en duurt twee uur. De kosten voor deelname bedragen 7,50 euro. Voor meer informatie en aanmel ding :0180-324842. EHBO bij kinderen Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 gaat op dinsdag 9 fe bruari een EHBO-training voor eerste hulp aan kinderen van start. De training omvat drie avonden en wordt verzorgd door een be voegd instructeur van het Oranje Kruis. Omdat professionele hulp tegenwoordig niet meer zo snel ter plaatse is, is het van belang voor ouders om te weten hoe zij moeten handelen als hun kind iets over komt. De cursisten leren zoal over levensreddend handelen bij verstik king en verdrinking en krijgen een reanimatretraining. Hierbij wordt gebruik gemaakt van speciale ae- fenpoppen in verschillende leef tijdscategorieën. Voor meer infor matie en aanmelden: 0180-310180 of info@zorgiseenkeuze.nl. Bonthuis belooft het bedrag te verdubbelen: ruim tweeduizend euro voor Haïti.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 1