Geef om vrijheid Hoogheemraadschap legt natuurvriendelijke oevers aan Voorlichting mantelzorgers Workshop Opruimen in bibliotheek Veelkleurige domina's in gesprek GHZ ontvangt lintje van BorstkankerVereniging advocaten de Haij £yVan cl er Wen de 3 7-13 februari collecteweek Amnesty International Inloopochtend patiënten met chronische pijn Van Berkel Thuis in de regio. Regio - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International houdt van 7 tot en met 13 februari voor de achtste keer een landelijke collecte. Na de eerste suc cesvolle jaren, waarbij in 2009 zo'n 19.000 vrijwilligers langs de deuren gingen en bijna 1,7 miljoen euro werd opgehaald, zullen dit jaar zo'n 22.000 collectan ten steun vragen voor het werk van Amnesty. Met de slogan 'Geef om vrijheid' wil Amnesty International duidelijk ma ken dat vrijheid niet in alle landen vanzelfsprekend is en dat er geld nodig is om aan de naleving van de mensenrechten te werken. Amne sty International voert actie voor de vrijlating van gewetensgevangenen, afschaffing van de doodstraf, be ëindiging van martelingen en 'ver dwijningen'. Ook zet ze zich in voor het recht op eten, schoon water, onderwijs, een schone leefomgeving, een dak boven je hoofd en medische zorg. Waarom collecteren? Amnesty International doet onder zoek naar mensenrechtenschendin gen, brengt rapporten uit, voert actie, praat met politici en beleidsmakers, steunt mensenrechtenactivisten en creeërt bewustzijn in eigen land over onderwerpen die iedereen aangaan. Amnesty doorbreekt de stilte, geeft slachtoffers een stem en roept op tot wereldwijde naleving van de men senrechten. Amnesty International is een onaf hankelijke en onpartijdige organi satie. De organisatie ontvangt geen geld van de overheid of van politieke groeperingen. Amnesty secties ac cepteren alleen geld van overheden voor mensenrechteneducatie buiten hun eigen land. Bijdragen van leden en giften, zoals tijdens de collecte, maken het werk van Amnesty mo gelijk. Regio - Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard legt natuurvriendelijke oevers aan in het beheersgebied om de waterkwaliteit te verbeteren. Deze oevers bieden namelijk een geschikte leefomgeving voor planten en dieren in en om het water, zoals insecten, vissen, amfibieën, vogels en zoogdieren. De aanleg van natuurvriendelijke oevers past binnen de doel stellingen uit het ZVaterbeheerplan. Het hoogheemraadschap is deze week begonnen met de aanleg van ruim twee kilometer natuurvrien delijke oever, die wordt aangelegd langs twee hoofdwatergangen in het recreatiegebied Hitland. Dit gebied ligt ten zuiden van de 's Gravenweg tussen de Hitlandselaan en de Klaas Klinkertkade in Nieuwerkerk aan den IJssel in de polder Esse, Gans- en Blaardorp. Naast de aanleg van deze oever wordt daar ook nog 1,2 kilome ter natuurvriendelijke oever ontwik keld door het beheer en onderhoud aan te passen. Dit houdt bijvoorbeeld in dat er minder wordt gemaaid waardoor de oever de kans krijgt zich te ontwikkelen. Eind februari wordt nog eens twee kilometer natuurvriendelijke oevers in de Krimpenerwaard aangelegd. Deze oevers worden aangelegd langs de Stolwijksevaart en de Schoonou- wensevliet in de gemeente Vlist. Alle werkzaamheden worden uitgevoerd onder toezicht van een ecoloog, die erop toeziet dat de Flora- en fauna wet wordt nageleefd. Boskoop/Nieuwerkerk adh den IJssel/Regio - GGZ Midden-Holland organi seert, in samenwerking met Informele Zorg Midden-Holland en met een aantal plaatselijke organisaties, diverse voorlichtingsbijeenkomsten voor mantelzor gers die de zorg hebben voor een patiënt met psychische problemen. Regio - Bibliotheek De Groene Venen organiseert in samenwerking met2Catch Life in alle vestigingen een workshop 'Opruimen'. Velen zullen het herkennen: die stapel papieren die nog opgeruimd moet worden; ergens op die stapel lig gen nog facturen die gedeclareerd kunnen worden bij de zorgverzekeraar en rekeningen die al lang betaald hadden moeten zijn. De dagelijkse zorg voor een ziek fa milielid, vriend(in), of naaste buur met een psychisch probleem is vaak heel intensief. Het verloop van ern stig psychische problemen kan heel grillig of explosief zijn. Bovendien ligt er ook nog steeds een taboe op psychische ziekten. De mantelzorger kan dan ook te maken krijgen met spanningen, conflicten en onbegrip vanuit de eigen omgeving. Voorlichtingsbijeenkomsten vinden plaats in Nieuwerkerk aan den IJssel op donderdag 11 februari van 14.45 tot 16.45 in De Batavier aan de Ba tavierlaan 4, zaal open om 14.30 uur en in Boskoop op donderdag 4 maart van 14.00 tot 16.00 uur in De Loods aan De Zijde 11, deur open om 13.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie, op maandag en woensdag vanaf 3 februari0182- 563600 of via j.dolk@ggzmidden- holland.nl. 'Opruimen' is een korte, praktische workshop van drie uur. De deelne mers nemen hun eigen stapel(s) papieren mee, alsmede een ordner, wat tabbladen en plastic mappen. In kleine groepjes gaat men vervolgens, onder leiding van professional orga nizer Catalina Peeters, aan de slag. De workshop wordt op maandag 1 februari gegeven in Moordrecht, op vrijdag 12 februari in Reeuwijk, op maandag 15 februari in Zevenhuizen, op woensdag 10 maart in Boskoop, op woensdag 24 maart in Waddinx- veen en op woensdag 21 april in Bodegraven. In alle gevallen duurt de workshop van 9.00 tot 12.00 uur. De kosten bedragen 3,50 euro voor leden van de bibliotheek en 5,- euro voor niet-leden. Voor meer informatie en aanmelden: aan de balie in de bibliotheek of via www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx- veen en Zevenhuizen-Moer- kapelle: voor spoedeisende hui sartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleu- land-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, week einde en feestagen): Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8.00-17.00 uur: 010-8903321. Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJs selland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kan tooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen- praktijkMoerkapelleWeideplantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel0900-1202150 0182-594710. Moordrecht - De Protestantse Kerk in Nederland is een veelkleurige kerk; dit geldt ook voor de protestantse gemeente in Moordrecht. Op maan dag 1 februari komen twee predikan ten uit de breedte van de kerk naar De Stee aan de Boerderijlaan 2, om aan de hand van een aantal stellin gen met elkaar en met belangstellen den in gesprek te gaan. Ds. Arenda Haasnoot is gereformeerd predikant in Geldermalsen en vice-preses van de Generale Synode; zij staat deze avond voor een gereformeerd-evan gelisch kleurtje, terwijl ds. Myrthe Le- ijdens, protestants predikant te Wad- dinxveen, de oecumenische traditie vertegenwoordigt. De avond begint om 20.00 uur. Gouda - Patiëntenvereniging Stich ting Pijn/Hoop houdt woensdag 3 februari van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend in het patiëntenser vicebureau op de Jozeflocatie van het Groene Hartziekenhuis aan de Jan van Beaumontstraat. Pijn is niet te zien en niet te meten, maar door dat de pijn 24 uur per dag aanwezig is, is men ook altijd moe. Dit zorgt in het dagelijks leven voor problemen en onbegrip. Hierover praten met lotgenoten tijdens de inloopochtend kan helpen. Voor meer informatie: 0348-502259 of 0182-538017. Schilderwerken Gespecialiseerd in onderhoud, schilderwerk, nieuwbouw en wandafwerking Nu betaalt u geen 19% btw, maar 6% btw mits uw woning ouder is dan 2 jaar. Tevens ontvangt u een leuke korting deze winter! ds. Arenda Haasnoot. ds. M. Leijdens. Bel voor een vrijblijvende offerte en advies. Weidezoom 49 - 2742 EZ Waddinxveen 0182 - 63 13 29 - 06 - 53 962 244 Gouda - Het Groene Hart Ziekenhuis, GHZ, heeft van de BorstkankerVereni ging Nederland het roze lintje ontvan gen voor de goede kwaliteit van zorg aan borstkankerpatiënten. Hiermee geeft de BorstkankerVereniging aan, dat het GHZ voldoet aan de door hen gestelde 18 criteria op het gebied van borstkankerzorg. Deze criteria worden ook wel monitor genoemd. Hiermee kunnen borstkan kerpatiënten inzien hoe de borstkan kerzorg in het GHZ is georganiseerd, welke zorg er geboden wordt en wat de ervaringen van andere patiënten met het GHZ zijn. De monitor geldt als ondersteuning voor patiënten bij hun keuze voor een ziekenhuis. Het GHZ scoort vooral goed op pun ten als hoogwaardige voorzieningen voor screening en diagnostiek, snelle toegangstijd tot de polikliniek, snelle uitslag van onderzoeken, multidis ciplinair overleg en optimale onder steuning aan de patiënten. Zo kun nen bijvoorbeeld alle diagnostische borstkankeronderzoeken op één dag plaatsvinden en is de uitslag vaak op diezelfde dag bekend. Verder worden de vaste afspraken van het GHZ, die met andere disciplines rondom borstkankerzorg zijn gemaakt, als zeer goed beoordeeld. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3