CDA Ondanks sneeuw toch lampionnenoptocht Van de Morgenster naar de Zevenster MEFIT-DEALER CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. §P 0180-332222 In de ban van onzichtbaar beest Zara Zuidplasheks verjaagd Oud-wethouder stookt vuurtje Vezels, vitaminen en Zuidplassenaren Owen grossiert in Goud UW DROOMHUIS! 10% winterkorting Tekenen en schilderen Sootjevisch Thuisdag Burgemeester slaat eerste paal Wulpendaal www.glasbeek.nl OVERAL EN ALTIJD: WWW.HARTVANHOLLAND-ONLINE.NL HART VAN HOLLAND Vraagprijs 320.000, www.vdpanne.nl Ganzeneiland 22 te Moordrecht Hoogwaardig afgewerkte hoekwoning aan het water met opvallende architectuur. ast; 0180-631206 Zevenhuizen zoek onze showroom op afspraak. ABS Steekt de handen uit de mouwen voor: - de samenleving - de kwetsbaren - bouwen en werken - duurzaamheid ...daarom CDA, lijst 3! http://waddinxveen.cda.nl Versprille Schildersbedrijf 6% BTW voor al uw schilder- behangwerk en ook nog i 0180-631377 - Dorpsstraat 166 Zevenhuizen Door Marlonneke Willemsen Nieu werkerk aan den IJssel - Er is de afgelopen jaren niet zoveel sneeuw gevallen als deze winter. Ook voor zaterdagavond was er volop sneeuw voorspeld en de jaarlijkse lampionnen- optocht, ter ere van de verjaardag van koningin Beatrix, liep dan ook door een geheel wit Nieuwerkerk. Ondanks dat het bij de start erg hard sneeuwde wa ren er toch tientallen deelnemers naar het Raadhuisplein gekomen. Moerkapelle - In atelier 'Artistique' kunnen kinderen en volwassenen een teken- of schildercursus vol gen. De lessen zijn bedoeld voor zowel beginners als gevorderden. Naast gezamenlijke opdrachten is er ruimte voor het uitwerken van een eigen onderwerp. De opdrach ten omvatten lessen met houts kool en met inkt, alsmede 'buiten schilderen'. De cursussen worden afgesloten met een expositie in de bibliotheek. Voor meer informatie en aanmel den: info@atelierartistique.nl of 06-23405252. Zevenhuizen - Viswijvenkoor Soo tjevisch houdt zondag 7 februari haar jaarlijkse 'Thuis Dag'. De dag vindt, voor de 13e keer, plaats in dorpshuis Swanla. De dames bren gen tussen 14.00 en 17.00 uur zo wel oud als nieuw repertoire ten gehore. Zaal open 13.30 uur, de toegang bedraagt 5,- euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bur gemeester André Bonthuis slaat vrijdag 5 februari om 14.00 uur de eerste paal voor het project Wul pendaal in Nieuwerkerk aan den IJssel. Hiermee start de bouw van 44 nieuwbouwwoningen op deze lo catie die ongeveer vijftien maanden gaat duren. Het is de eerste paal die de grond in gaat sinds de vorming van de nieuwe gemeente Zuidpias. Naast starterappartementen bevat het plan Wulpendaal maisonnettes, tuinappartementen en eengezins woningen. Door Marianne Fortuin Zevenhuizen - Burgemeester André Bonthuis kwam woensdag 27 janu ari op bezoek bij de heer en mevrouw Ooms-van Vliet; zij waren op 25 ja nuari vijfenzestig jaar getrouwd. Het bloemstuk van het gemeentebestuur was van tevoren bezorgd en bij zijn bezoek overhandigde de burgemees ter het onlangs verschenen boek 'Ons verleden 25 maal', van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. De lampionnenoptocht werd, zoals elk jaar, georganiseerd door Stichting Evenement. Voorafgaand aan de start konden de kinderen op het Raadhuis plein desgewenst een lampion halen. Het was de bedoeling dat de tocht begeleid zou worden door een drum band, maar door de hevige sneeuwval durfden de muzikanten het niet aan om mee te lopen. Dat was een kleine domper voor de organisatie, maar de kinderen leek het niet te deren; ook zonder muzikale begeleiding hadden ze de grootste lol. Na een tocht van ruim drie kwartier kwamen de deelnemers terug op het Raadhuisplein, waar voor de kinderen een lekker glaasje oranje limonade klaarstond. Aan de ouders en begeleiders was ook gedacht; voor hen was er koffie of thee. lager onderwijs volgden. Meneer is ruim negentig jaar geleden in Zevenhuizen geboren, maar ver huisde als baby naar Streefkerk. Daar woonde hij tot zijn tiende jaar. Zijn vrouw, die 85 jaar is, komt uit Nieu werkerk, waar haar vader een boerde rij had aan de Plasweg. Meneer heeft heel lang als boerenknecht op boer derij Morgenster in Oud Verlaat ge werkt. Dat was een gemengd bedrijf. Daarna is hij is de bouw gaan werken, als knipper van betonijzer. Ooms: "Ja, want dan hoefde ik geen zeven da gen per week meer te werken. Maar het werk in de bouw was ook zwaar. Ik heb meegeholpen aan de flats in Ommoord en ik heb in Hilversum, Gouda en Zoetermeer gewerkt. Van wege rugklachten moest ik op mijn zestigste stoppen met werken." De schoonzoon vult aan: "Hij heeft ook aan de bouw van ons huis in Zoeter meer meegeholpen." Mevrouw heeft voor de kinderen en het huishouden gezorgd. Ze heeft heel veel kleding voor het hele gezin ge maakt. Haar dochter heeft haar stalen naaimachine gekregen, en die doet het nog steeds goed. Toen ze meer tijd kreeg, ging mevrouw handwerken: "Ik ben gaan borduren en knopen. Voor de welfare heb ik ook heel wat gebor duurd. Nu lees en puzzel ik veel." Sinds ongeveer 22 jaar woont het echtpaar in Zevenhuizen. Eerst aan de Kratonlaan en nu aan de Leliestraat, waar men zorg en ondersteuning van De Zevenster kan krijgen. Mevrouw: "Ik was heel graag in Oud Verlaat ge bleven, maar er waren geen kleinere huizen. We woonden toen voor ons samen veel te groot." Het feest is met de twee kinderen en vier kleinkinderen op 23 januari ge vierd. Dat viel zeker in de smaak, want in dit boek stond ook Oud Verlaat ver meld, waar het echtpaar vele jaren heeft gewoond en gewerkt. Eerst op de Wollefoppenweg, daarna vlakbij de school, waar de dochter en de zoon Bekijk onze virtuele tour op Noordkade 24 Waddinxveen - Tel. 0182 61 25 88 WIJ MAKEN HET GOED

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 1