klikken m 5ÏÏW5|31 J Autocross: vrouw achter het stuur... Jazz in La Baraque Op zoek naar voorouders Er werd gebridged... Natuurwandeling langs Zevenhuizerplas Schaatsfamilie gehavend terug van Weissensee ill HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 10 FEBRUARI 2010 11 ZONDAG 14 FEBRUARI WMgpPSHg Uitvaartwensen Rode Kruis vergadering Twijfel en hoop BAKKER KOSTER Ambachtstraat 1 2751 GP Moerkapelle Tel: 079 593 30 01 info@bakkerkoster.nl www. ba kke r koste r. n 1 Zevenhuizen - In het kader van de serie 'Jazz in La Baraque'staat voor zondag 14 februari een optreden gepland van de groep 'Quote Five'. De concertserie trekt steeds meer jazzliefhebbers, die de weg weten te vinden naar La Ba raque, waar elke tweede zondag van de maand live jazz te beluisteren is. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. Z. de Graaf en 19.00 uur ds. E. Bou- man. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. W.G. van den Top. Geref. Kerk 9.30 uur drs. A.F. de Oude. Ver.v.Vrijz.Protest. 10.30 uur ds. R.P. van Dijk. R.K. Gem. Moe./Zev. 10.15 uur Woord- en Communieviering in Dorpshuis Swanla. mbÏm *m:. fr —i Spetterend spektakel, (archieffoto) Zevenhuizen - "En nu maar hopen dat er voldoende aanmeldingen binnen ko men", moet de organisatie van de jaarlijkse Autocross in Zevenhuizen gedacht hebben, toen ze hun noviteit wereldkundig maakten: de Ladies Cup. De poging vrouwelijke coureurs in de cross arena te krijgen is één van de nieuwe elemen ten van het jaarlijkse spektakel. Henk Wooning van de Eerste Zuid- Hollandse Autocross Organisatie (EZHACO): "De Ladies Cup is uitslui tend bedoeld voor dames uit de re gio. Ze rijden in standaard crosswa gens en zullen in twee manches en een finale strijden om de podium plaatsen." Een ander nieuw element is de 'nostalgische klasse' voor regionale Quote Five staat onder leiding van de bekende Maarssense pianist Dick Vink. De groep werd circa driejaar ge leden opgericht en heeft intussen een gevarieerd jazzrepertoire opgebouwd met stukken in de bebopstijl, funk, modaljazz en latin. De band bestaat uit Marnix Bakker op trompet, Gerard de Waal op saxofoon, Dick Vink op pi ano, George van Deijl op bas en Kees Gebuis op drums. Dick Vink. coureurs:de RODEO V6-V8. Woon ing: "In deze klasse komen voorna melijk oude Amerikaanse bakken aan de start met minimaal zes cilinders. In deze wagens dient een 'stempel' of rolkooi te worden gebouwd. Ver der mag er geen enkele versteviging worden aangebracht." Voor meer informatie en aanmeldin gen: www.autocross7huizen.nl Zevenhuizen - Voor wie zich wel eens afgevraagd heeft wie zijn of haar voorouders zijn of hoe te beginnen bij het maken van een stamboom, vindt in de plaatselijke vestiging van biblio theek de Groene Venen een workshop 'genealogie' plaats. Jac. Piepenbroek van het Streekarchief Midden-Hol land begeleidt de cursisten bij de eerste stappen van het stamboom onderzoek. Tijdens deze workshop leert men onder meer gebruik te ma ken van diverse internetsites en men leert hoe een stamboom opgebouwd moet worden. De workshop vindt plaats op woensdag 3 maart 10.00 tot 11.30 uur in de bibliotheek in de Dorpsstraat 87. Er zijn geen kosten aan verbonden en men behoeft ook geen lid van de bibliotheek te zijn. Voor meer informatie en aanmelden: aan de balie van de bibliotheek, via 0180-638388 of www.bibliotheekde- groenevenen.nl. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 19.00 uur ds. G. Clements; dins dag 16 februari 19.30 uur ds. J. Schipper. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur kand. M. Diepeveen en 18.30 uur ds. J.W. van Estrik. Herv. Gem. n.n.b. Moerkapelle - De jaarvergade ring van Vrouwen van Nu, afde ling Moerkapelle, vindt plaats op woensdag 17 februari om 20.00 uur in Dorpshuis Op Moer. Na afloop van deze vergadering geven Marian van den Bogerd en Jeanne Matze een overzicht van wat er allemaal mogelijk is tijdens een uitvaart. Na de pauze kan men schriftelijk vra gen stellen. mag Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla speelden de leden van bridgeclub Zeven huizen de tweede zitting van de derde ronde. Een gedeelde eerste plaats in de A-lijn voor Ruud Bantje en Mark van de Wall en Cecile Lelieveld en Ria van V/ensembeide koppels behaalden 57.4%. Op de derde plaats eindigden Gert en Ria Janssen met 54.76%. In de B-lijn werd gewonnen door Tiny Knijnenburg en Nelleke van Zwieten met 65.89°/o. Tweede werden Fenna en Pieter van der Lely met 60.42% en derde Marie Josée en Peter Smits met 56.25%. In de C-lijn gingen Joop en Nelly van der Knaap met de eer strijken met 60.42%. Als tweede eindigden Cees Kool en Theo Rovers met 59.68% ge volgd door Frank en Detty Mol met 57.430/0. Patricia Niewold en Marijke Stolker staan in de tussenstand eerste in de Moerkapelle - De afdeling Zevenhui- zen-Moerkapelle van het Rode Kruis houdt dinsdag 16 februari de alge mene ledevergadering in het Rode- Kruisgebouw aan het Moerveen 1. Aanvang 19.30 uur. Zevenhuizen - Onder leiding van oen gids van Natuur- en Vogelwacht Rotta kan men op zaterdag 13 febru ari een wandeling maken langs de Zevenhuizerplas terwijl men uitleg krijgt over de aanwezige winter- en watervogels. De wandeling duurt an derhalf tot twee uur. De start vindt 0lla 10.00 uur plaats bij restaurant A-lijn, op twee staan Cecile Lelieveld en Ria van Wensen en op drie Didi van Vliet en Betty Zuiderwijk met 55,65%. In de B-lijn wordt de lijst aange voerd door Fenna en Pieter van der Lely, gevolgd door Marie Josée en Peter Smits op de tweede plaats en op plaats drie staan Riet Boef en Jan- neke Gerrets. In de C-lijn staan Ger Ger Spanjaard en Els Zwanenburg bovenaan, tweede staan Nelly en Joop van der Knaap en op drie Cees Kool en Theo Rovers. Denkt zij nog steeds aan mij? Is de liefde voor mij voorbij? Op de dag van Valentijn? Zou ik graag bij haar zijn. Harry de Jong de Strandgaper. Warme kleding en wandelschoenen worden aanbevo len, alsmede het meenemen van een verrekijker. Vooraf aanmelden is niet nodig. De locatie is goed te bereiken per auto en per fiets. Er is geen open baar vervoer. Voor meer informatie: 06-41043562. Opa Ike reed de geplande 100 km, terwijl dochter Liana en Peter Ver- weij ieder 200 km op de schaats vol brachten. Bij een temperatuur van -18 graden reden de 7-jarige Dwight, de 8-jarige Luna en de 12-jarige Ri ca rdo hun eigen tocht van 75 km, begeleid door diverse familieleden. Dwight werd na 12 km van het ijs gehaald met onderkoelingsverschijn- selen, maar keerde na een uur weer terug op het ijs. Ricardo moest na 25 km het ijs verlaten met bevriezings verschijnselen. Uiteindelijk wisten Dwight, Luna, Peter, Liana en Karin de tocht tot een goed einde te bren gen. Ondanks twee bevroren ogen, bevrie- zings- en onderkoelingsverschijnse- len en een gehavende kin is de fa milie al weer plannen aan het maken voor de tocht van volgende jaar. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Bouwbec dé spe en verbou be rijf Bakker-Koster is cialist in het aan wen van woningen en drijfspanden! BOUW GARANT Toen iedereen nog heel en blij was. Weissensee/Zevenhuizen - De familie De Graaf reisde voor de 13e keer naar de Oostenrijkse Weissensee om deel te nemen aan de Alternatieve Elfstedentocht. In hun kielzog volgde een cameraploeg van SBS, die twee weken daarvoor al opnames gemaakt had van de training op de Uithof in Den Haag.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11