Foto of schilderij? Opnames Kids Top 20 op Elim en Wingerd Lezing over steenovens in bibliotheek Dierencentrale Rehobothkinderen rennen ruim 9000 euro bijeen voor Haïti Voorronde Nationale Voorleeswedstrijd HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJS5EL 10 FEBRUARI 2010 15 Er werd gebridged Vleermuizen in de stad Nieuwerkerk aan den IJssel - In de tot studio omgebouwde gymzaal aan de Van Beethovenlaan vonden vorige week dinsdag de opnames plaats van het televisieprogramma 'Kids Top 20'. In de ochtend werd de carnavalsuitzending opgenomen met de kinderen van groep 6 en 7 van De Wingerd en 's-middags waren er opnames met groep 6 en 7 van de Elimschool. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Ga lerie Atelier Gielen is van zondag 14 februari tot en met zaterdag 1 mei een expositie te bezichtigen van werk van de Engelse fotograaf Patrick Richmond Nicholas. Nicholas studeerde kunst in Oxford en Londen en specialiseerde zich in fotografische kunst. Hij woont al ruim twintig jaar in Italië, waar hij een eigen fotogalerie heeft. Ook geeft hij les op de Kunstacademie in Rome. Uit de brede collectie van deze fotograaf is voor de expositie bij Gielen gekozen voor de remake van oude meesters en metamorfoses. Nicholas exposeert voor het eerst in Nederland. Elke foto van Nicholas is als een schil derij; iets bekends, maar dan in een nieuw jasje. Bij de remakes is het de shock van de oude herkenning in een onverwachte context. Centraal staat de vrouw: puur, mooi en in gracieuze houding geposeerd met moderne ob jecten. De metamorfoses zijn veelal modern en in zwart-wit. Ook hier staat de vrouw centraal, maar dan in combinatie met de natuur. Op de openingsdag is de galérie ge opend van 12.00 tot 16.0S' u'ur. Nor male openingstijden zijn op donder dag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur Actiefoto van Klein-Hitland uit 1942 de steenplaats werd in 1964 gesloten. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de openbare bibliotheek wordt dinsdag 16 februari een lezing gehouden over de in restauratie zijnde steenovens Klein-Hitland. De presentatie wordt gegeven door drs Johan Knoester, historicus en voorzitter van de His torische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel. De toegang is vrij en er is volop gelegenheid voor historische vragen en/of discussie. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Metamorfose en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Bij Atelier Gielen vindt men ook werk van andere kunstenaars, zoals schilderijen, brons, keramiek en sie raden. Voor meer informatie: 0180-311135. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was dinsdag 2 februari een regenachtige dag, maar dat hield de kinderen van de Rehobothschool niet tegen om te rennen voor het goede doel: Haïti. De kinderen van groep 1 tot 3 renden hun rondjes op het schoolplein en de kinderen van groep 4 tot 8 renden een rondje om de school. De ouders waren in groten getale aanwezig, om hun kinderen aan te moedigen. In de school stond een kraampje, waarin allerlei lekkere en gezonde dingen werden verkocht, veelal gebakken en geschonken door ouders. Deze sponsorloop had een bijzondere bijkomstigheid. De Rehobothschool heeft een meisje uit Haïti 'geadop teerd' via de organisatie Woord en Daad. Op het moment van de spon- Schoolkampioenen Jeremy Frieser van de Prins Willem Alexanderschool, Jolijn Hooiring van De Wingerd, Han nah van Vlaardingen van de Gideon- school, Daphne de Vos van de Mon tessorischool en Fleur de Wit van de Elimschool gaan deze dag uitmaken wie naar de kwartfinale door mag. Dit wordt bepaald door een deskundige jury, die bestaat uit logopedist Mar jolein Herwijnen, Emmy van Rens- Monique Smit, de presentatrice van het programma, liep, gevolgd door een cameraman, door het gebouw om filmpjes op te nemen en om de kinderen te 'overvallen' in de klas. De Gebroeders Ko en Patty Brard waren de artiesten die bij de Wingerd langs kwamen tijdens de opnames van de carnavalsuitzending. Het werd een dolle boel, want deze artiesten hou- woude, voormalig presentator bij de LON en Manou Ruisch, werkzaam bij boekhandel van Delft. Op woensdag 14 april vindt de pro vinciale finale van Zuid-Holland plaats in het Bibliotheektheater te Rotterdam, waarna op woensdag 14 mei de landelijke finale plaatsvindt in Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht. den wel van een feestje. Wesley, de winnaar van Popstars, en Yes-R kwamen in de middag op bezoek tijdens de uitzending met de Elimschool. Deze uitzending was afgelopen weekend te zien; de car navalsuitzending met de Wingerd is zaterdag 13 februari te zien om 8.15 uur en op zondag 14 februari om 15.00 uur. Vermist Kater, rood, met veel wit, rood op rug, kop en staart, vlooien band om, Ha- vikhoek Waddinxveen;Kater, zwart, witte bef, sokken en snuit, is gechipt, Tesselschadelaan Waddinxveen; Poes, cypers, wit op buik en in snuit, Cro- cusstraat Moordrecht;Kater, rood, wit op bef, Poolsezoom Nieuwerkerk; Kater, rood, licht van kleur, witte kou sen, borst en neus, op schouder wit vlekje, jong, is gechipt, Kon. Wilhel- minastraat Nieuwerkerk. Gevonden Reu, Rodesian Ridgeback, halsband koker, Weegje Waddinxveen; Reu jachthond, wit-bruin, jong, hals- Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van maandag 1 februari van de Nieuwerkerkse Bridgeclub is in de A-groep als volgt. I.Cor Lageman-Gerda Goedhart 63,89%; 2.Rentate Tournier-Lucy Wijnen 60,07; 3.lneke van de Heuvel-Lenie de Kreek 55,56, 4.Guus Ham-Hen- ny Hense 53,82, 5.Martha Boers- Joan Sipman 51,74, 6.Michiel de Korver-Rita Krouwel 51,04, 7.An- neke Jansen-Marianne Verhoef 50,00, 8.Greet Gallagher-Ada van de Linde 49,65, 9,Peter Bijsterveld- Maarten Goedhart 48,96, 10.Ron van Domburg-Wim Verhoeven 47,92, 11.Selma van de Berg-Thea Michels 47,22, 12,Wim Schreuder- Ton Vissers 44,10, 13.Freddy en Rob van Leeuwen 41,67 en 14,Mike Gallagher-Arie van de Linde 34,38%. De uitslag in de B-groep luidde: I.EIIy Timmerman-Wil Noteboom 58,33%; 2.Wil Blok-Wil Valk 57,29, 3.Rina Koolhaas-Mart ha Verhoeven 54,69, 4.Anneke en Ruud Rijks 54,17, 5.Betty Geurts- Karen Schuddeboom én Alice van de Heuvel-Marja Catsburg 53,65, 7John Jansen-Ad Verhoef 50,52, 8.Hans van de Heuvel-Elisabeth Tump 42,19, 9.To Schreuder-Bep Vissers 41,15 en 10.lrma en Ab Sonneveldt 34,38%. Gouda/Regio - De KNNV, Vereni ging voor Veldbiologie in Gouda en omgeving, houdt woensdag 10 februari een lezing over na tuur in de stad. De lezing vindt plaats in het natuurcentrum aan het Heempad in Gouda en begint om 20.00 uur. De lezing wordt ge geven door Niels de Zwarte. Hij is hoofd van het bureau stadsnatuur van de Gemeente Rotterdam. In die hoedanigheid doet hij onder zoek naar dieren in de stad, met name Rotterdam, maar ook in Leiden en Zoetermeer. Vorig jaar heeft hij meegewerkt aan een on derzoek naar verspreiding van de meervleermuis, onder andere bij de kolonies in Reeuwijk en Wad dinxveen. Het natuurcentrum is gelegen achter de Prinses Sophie- flat aan de Ridder van Catsweg ter hoogte van de bloemenkiosk. Belangstellenden zijn welkom, de toegang is gratis. Voor meer infor matie: 0182-618037. band om, Tollenslaan Waddinxveen; Kat, cypers, met veel wit, loopt mank, Mendelweg Boskoop; Kat, zwart, ge vlekt met wit, halsband groen bel, Mendelweg Boskoop; Kat, cypers, wit op bef, Burg. Nederveenlaan Zeven huizen; Kater, grijs, Abr. Kroeseweg Waddinxveen; Kat, zwart, witte bef, buik en sokken, Lindengaarde Wad dinxveen; Kat, zwart, met witte af tekeningen, kitten, Bierhoogtweg Zevenhuizen; Kat, rood, met witte aftekeningen, kitten, Bierhoogtweg Zevenhuizen; Reu, duitse herder, halsband rood, is gechipt, Kortenoord Nieuwerkerk; Kat, zwart, witte bef, voeten en streep over neus, slank, Linge Nieuwerkerk. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl sorloop was nog niet duidelijk hoe verwoest was. De opbrengst van de het met haar ging, maar duidelijk sponsorloop, 9.500 euro, gaat dan was wel dat haar school compleet ook naar stichting Woord en Daad. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein vindt op donderdag 18 februari tussen 16.15 en 17.00 uur de plaatselijke voor ronde plaats van de Nationale Voorleeswedstrijd. De Gebroeders Ko maakten er bij de Wingerd een dolle boel van.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15