V/i ■iwmk c iSiïï *111371 klikken Debutant Verbree 'helemaal ondersteboven' na winst NK Houten schaatsen en winterfoto's Moet heel Moordrecht het weten? a v j mt NieMo kan geen vuist maken K Er 'A? HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 10 FEBRUARI 2010 19 •v Mail redactie@hart-van-holland.nl Waterpolo ZONDAG 14 FEBRUARI Bridgende vrouwen Terugkommiddag Witte Tent Goed Gevoel Workshop Moordrecht - Het is pas een jaar ge leden dat Niek Verbree (71) begon met trainen en nu is hij al Nederlands kampioen schoonrijden in de A- klasse. ledereen staat versteld van de progressie die hij in het afgelopen jaar gemaakt heeft. Verbree, die al sinds zijn jonge jaren regelmatig op het ijs staat en in het verleden ook veel toer tochten gereden heeft, had absoluut niet verwacht dat hij op het NK in Hin- deloopen de eerste prijs zou behalen. "Ik was helemaal ondersteboven. Door Marlonneke Willemsen Een jaar geleden is Verbree ontdekt op de schaatsbaan in Moordrecht. "Ik was daar lekker aan het springen en over de baan aan het zwieren, toen ik werd aangesproken door Elly van Gelderen, met de vraag of ik het niet leuk zou vinden om in Zoetermeer te komen schoonrijden. Daarna ben ik, samen met mijn vrouw, begonnen in het Silverdome. Inmiddels train ik zo'n drie keer in de week en rijd ik wedstrijden door heel het land." Ver bree vond schoonrijden in het begin best moeilijk. "Fysiek is het niet heel zwaar, omdat het rustig is, maar je moet vooral heel sierlijk zijn. Als je kunt kunstrijden of zwieren is het wat makkelijker te leren. Ik stond al heel vroeg op de schaatsen en ben bijna zestig jaar lid van de Moor- drechtse ijsclub. Ik heb twee oudere broers en die namen me al heel snel mee. Eerst ging ik nog tussen hen in, maar al snel gaven ze me een zet en lieten mij los. Ik moest het maar zelf zien te redden en dat ging eigenlijk verrassend goed. Toen ik vijf of zes jaar oud was, kon ik al zwieren en ook Nederlands kampioen Niek Verbree: "Veel mensen vinden het uniek.' goed kunstschaatsen. Ik was echt een dolle op het ijs en deed met gemak allerlei sprongen en pirouettes. Toch vinden veel mensen het uniek dat ik na één jaar al Nederlands kampioen ben geworden." Beoordeling Schoonrijden is een jurysport waarbij vijf deskundigen de prestatie van de deelnemer op een aantal elementen beoordelen. Vooral de houding is hierbij heel belangrijk, volgens Ver bree. "Als je naar oude schilderijen kijkt, zie je die houding al terugko men. Toen hadden ze nog van die krulschaatsen, maar die gebruiken De IJsboom van Leon Hermans. Moordrecht - De exposities in februari in de bibliotheek in Moordrecht staan in het teken van de winter. In de vitrinekasten exposeert Arie Duran uit Goude- ak zijn verzameling houten schaatsen en aan de muur hangen winterfoto's van natuurfotograaf Leon Hermans. Voor meer informatie: www.bibliotheekgroenevenen.nl we nu niet meer. We rijden op een speciale schaats, die bestaat uit een kunstrijschoen met speciale ijzers, zonder tandjes aan de voorkant. Het is de bedoeling dat je met je schaat sen een bepaald figuur maakt, met een kromming erin. Het zijn eigenlijk twee grote bochten. Daarbij moet je je schaats kantelen van de binnen kant naar de buitenkant. Tijdens een wedstrijd moetje twee keer een baan rijden en daarbij worden een aantal elementen beoordeeld, zoals je afzet, de streek, dat wil zeggen de baan die je schaats maakt, de helling en je houding." Naast zijn eerste plaats bij de mannen is Verbree ook nog De startcombinatie van het Nieu- werkerkse Van Vliet/Barracuda en Orka'97 uit Moordrecht bleek in zwembad De Kulk niet opgewas sen tegen de fysieke kracht van de thuisploeg. "Het waren elf beren", zei Sander Boer over de tegenstan der. "We kwamen tekort in de lijf- aan-lijf gevechten. Daardoor kon den we nauwelijks druk op het doel van Vlaardingen ontwikkelen." In verdedigend opzicht haalde Nie- Mo wel lange tijd een voldoende. Pas in de tweede periode moest doelman Erik van Leeuwen voor het eerst capituleren. Drie ongelukkige treffers op rij - eerst een schot dat de lijn niet was gepasseerd, ver- derde geworden bij het paarrijden. "Daar was ik best blij mee, aangezien ik nog nooit met mijn partner gere den of getraind had. De eerste ronde ging het dan ook niet zo goed, maar daarna ging het veel beteren uitein delijk zijn we nog derde geworden." Verbree hoopt volgend jaar samen met zijn vrouw te rijden. "Ook hoop ik dit seizoen nog goed te scoren, waar door ik volgend jaar kan promoveren naar de hoofdklasse." Het afgelopen weekend heeft Verbree wederom een wedstrijd gereden. Bij het open gewestelijk kampioenschap van Friesland in Heerenveen behaal de hij de derde plaats. volgens een fout van de jurytafel, waardoor de gestrafte Andy Miran da vijf tellen te lang moest wach ten in de hoek en tenslotte een van richting veranderd schot - maakte de brigade van Sander Boer in de derde periode kansloos. "7-1 was vertekend", sprak Boer, die Gerrit van de Kamp het enige doelpunt zag maken. De NieMo-vrouwen begroetten za terdag het eerste punt na de win terstop. Bij Vlaardingen 2 werd met 5-5 gelijkgespeeld. Coach Sander Boer was echter niet blij. "We had den hier moeten winnen. We heb ben verzuimd om de genadeslag aan Vlaardingen.toe te dienen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Aan de zegereeks van H/5G NieMo-Van Vliet, dat de afgelopen weken Hieronymus en Kempvis versloeg, is zaterdag een einde gekomen. Vlaardingen was in eigen bad met 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Sander Boer. Moordrecht Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur ds. H. Schipper (scholendienst). Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. De Jong en 18.30 uur ds. R.R. Eisinga. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 6e zondag door het jaar; Woord- en Communievie ring WoCo Moordrecht. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvin- I den. Moordrecht - Bij vrouwenbridge club Troef Vrouw werd vorige week woensdag de 9e speelronde gespeeld in de competitie. Bo venaan eindigde deze avond het koppel Ramaker-Rook met 61%. Tweede werd het koppel Van Adri- chem-Dirkzwager met 59% en op de derde plaats eindigde het kop pel Datema-IJsselstein met 57%. Na negen speelronden gaat het koppel Ramaker-Rook aan de leiding met 57%, op de tweede plaats gevolgd door het koppel Van der Panne-Pieterse met 54%; derde staat het koppel Datema- IJsselstein met eveneens 54%. Moordrecht - In de bovenzaal van de Bethelkerk aan de Kerklaan 2 vindt op donderdag 25 februari een terugkommiddag plaats van de Witte Tent. De middag duurt van 13.30 tot 15.30 uur en is be stemd voor kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar. Thema van de middag is 'Kom maar op'. De kinderen kunnen deze middag luisteren naar een Bijbelverhaal en er zal worden gezongen en ge knutseld. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Locotfe: Soucia www.gevo©tsttMttapi&-je<jnni>-teiKtters.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19