NEELEMAN 3EFIT-DEALER Eerste burger slaat allereerste eerste paal Zevenhuizen hoe het was en hoe het is CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. ïINNENmiT «ERWIICHT IN ZEVENHUISN editie: zuidpias 33e jaargang numme r 1373 10 februari 2010 Zand in Zuidpias? Pagina 7 Trouwdebuut wethouder Pagina 9 Schaatser ondersteboven Pagina 19 De houdbaarheid van een bossie rooie rozen Pagina 26 Rollen naar erepodium Pagina 35 UW DROOMHUIS! Zevenhuizen Barracuda 40 jaar Vrouw beroofd van tas Nieuwe trainer WM 10% winterkorting HART VAN HOLLAND Wulpendaal 16 Nieuwerkerk aan den IJssel Zeer verzorgde uitgebouwde eengezinswoning met 5 slaapkamers Vraagprijs 234.000,= k.k. ZIE onze advertentie in deze krant el: 0180-631206 Zevenhuizen ïzoak onze showroom op afspraak. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Zwem en Waterpolovereniging Van Vliet Barracuda bestaat vrijdag 26 fe bruari veertig jaar. In deze periode zijn door de leden grote prestaties geleverd en vele vrijwilligers heb ben zich met hart en ziel ingezet om deze leden tot hun prestaties te laten komen. Ter gelegenheid van het jubileum wordt zaterdag 27 februari van 19.00 tot 20.30 uur een receptie gehouden. Aanmelden via: jubi- leum@vanvlietbarracuda.nl. Voor meer informatie: 0180-312332. Zevenhuizen - Een 74-jarige vrouw uit Zevenhuizen is vrijdag 5 febru ari rond 11.50 uur beroofd van haar tas. De vrouw liep door het tunnel tje onder de Burgemeester Klink- hamerweg in de richting van de Rozenstraat. Net voor de trap kreeg de vrouw een duw waardoor ze viel. Vervolgens zag ze dat een man haar tas van haar schouder trok en wegrende. De politie stelt een onderzoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Moordrecht - Rens Binken is met ingang van het voetbalseizoen 2010-2011 hoofdtrainer van voet balvereniging Moordrecht (WM). Binken (48) is afkomstig van het Goudse Olympia, waar hij de afge lopen jaren assistent-trainer was en tevens verantwoordelijk voor het tweede elftal. Voorts is tussen WM en assistent trainer Simoes Lekatompessy als mede keeperstrainer Ton Redegeld overeenstemming bereikt om hun contract voor volgend seizoen te verlengen. Ook elftalleider Sjaak Binken en grensrechter Ronald de Joode hebben toegezegd door te gaan. ersprille Schildersbedrijf 6% BTW voor al uw schilder- behangwerk en ook nog ^8180-631377 - Dorpsstraat 166 Zevenhuizen veel woonplezier." Aan het Wulpendaal komen voorna melijk starterswoningen. Bonthuis wees op de noodzaak van dergelijke projecten. "Hier zal wethouder Bos man mee aan de slag moeten, want starterswoningen zijn hard nodig in onze nieuwe gemeente. Bij de ont- bijtbijeenkomsten hebben we het hier regelmatig over gehad. Jongeren wil len graag in de gemeente blijven wo nen, maar dan moet er wel geschikte huisvesting komen, die niet al te duur is." Een andere bijzonderheid is dat het project gebouwd wordt door het Moordrechtse familiebedrijf Vink Ontwikkeling BV. Zevenhuizen - "Dit is niet alleen een afscheidscadeau voor Zevenhuizen, maar ook een welkomstcadeau voor Zuid plas." Met deze woorden ont hulde wethouder Arjen Hazelebach de eerste van de drie uitvergrote oude ansichtkaarten die op de plaats van Zevenhuizen nu, hetZevenhuizen van toen verbeelden. Eigenlijk had het bord aan de andere kant van de Hotel Vos brug moeten staan, want de oude prent biedt zicht op de Noordelijke Dwarsweg, terwijl de bezoeker de kant van de Dorps straat en de Wethouder Kreftlaan opkijkt. Aan de kant van de aanleg steiger kan de voorbijganger echter rustig staan en mijmeren zonder dat de vouwen uit de broek worden ge reden. De herinneringsborden zijn een idee van Arlette van Vliet in antwoord op een oproep die toenmalig wethouder Frank Helsoot deed aan Zevenhuize- ZVethouder Hazelebach en streekhistoricusAdri den Boer onthullen een van de drie borden. naren om ideeën aan te dragen voor een blijvende herinnering aan het dorp. Drie oude dorpsgezichten prij ken nu op de laad- en losplaats naast de Hotel Vosbrug, aan het begin van de Dorpsstraat voor de smederij Heij en in de Dorpsstraat naast reisbureau De Zwaluw. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik ben blij dat ik vandaag voor het eerst een eerste paal mag slaan in de gemeente Zuidpias." Burgemeester André Bont huis had vrijdag 5 februari de eer om het officiële startsein te geven voor de bouw van de woningen aan het Wulpendaal. Na een lange periode van planning, met de nodige strub belingen, kan er eindelijk begonnen worden met de bouw van het project. Aan het Wulpendaal komen starters- appartementen, boven- en beneden woningen en eengezinswoningen. In zijn toespraak refereerde Bont huis nog eens aan de geschiedenis van het project. "Dit project heeft een bijzondere start gehad. Ik ben blij dat oud-wethouder Jan Slagt hier vandaag aanwezig is, want hij heeft een nadrukkelijke hand gehad in de totstandkoming van dit project. De plannen zijn gemaakt in overleg met de omwonenden en daar werd in het begin met achterdocht naar gekeken. De mensen stelden de vraag of ze echt zelf een keuze mochten maken voor één van de drie gepresenteerde plannen. Uiteindelijk is gekozen voor dit ontwerp. Vervolgens trok de woningbouwco- operatie zich terug, maar door het doorzettingsvermogen van Jan Slagt is het toch tot stand gekomen. Ik wil iedereen die bij de voorbereiding be trokken is geweest hartelijk bedanken en wens de toekomstige bewoners

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 1