Dames Be Fair pakken wederom winst A Dames Nesselande bezwijken onder servicedruk Korbis doet goede zaken Boskoopse bedrijven vrijgegeven voor groenbeurzen op ITC Gulle giften enthousiast ontvangen Heren Under 22 pakken winst in verlenging HART VAN HOLLAND I REGIO I 10 FEBRUARI 2010 23 volleybal Volleybal Korfbal Basketbal Waddinxveen - In de zeer belangrijke thuiswedstrijd tegen Volley2Be heeft het eerste damesteam van volleybalvereniging Flam Haarden Be Fair laten zien goed op dreef te zijn. De tegenstander werd met 4-0 geklopt en alleen in de laatste set boden de dames uit Bergschenhoek enige tegenstand. Met een venijnige service, een prima pass en scorende aanvallers op alle posities wist het team uit Waddinx veen de tegenstander in de eerste set continue op afstand te houden. Het enige minpunt in deze set was het uitvallen van diagonaalspeelster Li- anne Lagrouw met een enkelblessure. De uit Zweden teruggekeerde Inge Ganeff viel in en de set werd met 25- 11 gewonnen. De tweede set werd er wat stroefjes gestart, maar toen het spel van Be Fair eenmaal op gang kwam was er geen stoppen meer aan. De service van Aranka Hetyey was onhoudbaar en de 3-meter aanvallen van Ma- rit van der Louw werden door haar dusdanig in de hoeken geplaatst dat geen verdedigster van Volley2Be er aan te pas kwam: 25-19. Ook in de derde set had spelverdeel- Zevenhuizen - De dames van Cofely-Nesselande verloren zaterdag in eigen huis via de cijfers 14-25, 12-25 en 21-25 van het Apeldoornse Dros Alterno. Het waren vooral de servicedruk en sterke blokkering die voor de winst van de bezoekers zorgde. Trainer/coach Willem Jan van Yperen trad aan met in de basis Julliette Mol, Elena Neve, Antoinette Posthuma, Lizzy Koole, Esther van Berkel, Dineke van Dijken en libero Kimberley Ho- gervorst. De Zevenhuizense dames werden vanaf het begin onder druk gezet door de opslag van Alterno en kwa men niet onder die druk vandaan. Naast de sterke opslag wist Alterno ook de Nesselande-aanvallen met haar blok te keren en al snel liepen de Apeldoornse dames uit. In de tweede set ging Dros onverminderd door en liet Nesselande niet in hun spel ko men. In de derde set hield Cofely-Nesselan- Waddinxveen - Korbis I heeft afgelopen zaterdag goede zaken gedaan door van Gemini I te winnen. Korbis was duidelijk een maatje te groot voor de geel zwarte tegenstander. Vooraf was duidelijk dat dit niet een van de moeilijkste wedstrijden zou moeten worden voor Korbis. Gemini strijdt tegen degradatie, terwijl Kor bis strijdt om het kampioenschap. De gehele eerste helft deelde Korbis de lakens uit, vooral verdedigend werd tegenstander Gemini helemaal vastgezet. Aanvallend creëerde Korbis veel kansen, maar schortte het soms aan de afwerking. Toch werd de rust ingegaan met een 10-4 voorsprong voor de Waddinxveners. In de tweede helft was het wederom Korbis dat de dienst uit maakte, Ge- mini was moe gespeeld en kon niet veel meer in brengen. Het resultaat: Korbis keerde huiswaarts met een overwinning van 18-8 op zak. Korbis 2 trad zaterdag aan tegen Merwede 3 en won met 13-6. Korbis 2 staat fier bovenaan in de competi tie en stevent dan ook recht op het kampioenschap af. JÊt Boskoop - Alle bedrijven die zich hadden aangemeld voor een van de drie grote beurzen, afgelopen dinsdag 9 februari op het ITC-terrein, zijn op het laatste moment vrijgegeven. "Daarmee is een ramp afgewend", reageerde de burge meester van Boskoop, Coos Rijsdijk, op dinsdag. "Moet je je voorstellen dat er vandaag niet gehandeld zou mogen worden." Het gaat om de beurzen GROEN- Direkt, Plant Port en FloraHolland. De betreffende kwekers hebben een plantenpaspoort en kunnen dus ge woon zaken doen. Toch is niet alles weer bij het oude. De kaalslag bij de boktorhaard is niet over het hoofd te zien en de quaran tainezone van twee kilometer om de haard is nog niet helemaal geïnspec teerd, laat Rijsdijk weten. "Het groene hart van Boskoop is eruit geslagen. Maar als het goed is, worden de laat ste bedrijven (van de 615 in totaal) in de zogenaamde buitenste ring vol gende week gecontroleerd." Toekomst De Boskoopse burgemeester meldt dat het dorp zich voor de toekomst moet voorbereiden op de komst van exoten, zoals de boktor. "De komst van de exoten naar Europa komt door de globalisering van de handel; je kj^nt het niet altijd tegenhouden en het zal ons dus vaker gaan overkomen." De dames in het nieuwe tenue. ster Yvonne van Tol de aanvallers voor het uitkiezen. Buitenaanvaller Femke Mathot wist vanuit iedere positie te scoren en samen met middenspeel ster Chantal Verbeek zorgde zij ervoor dat het blok potdicht zat: 25-17. In de vierde set liet Be Fair zich even verrassen door een harde en diepe service van de tegenstander. Maar de set werd na hard knokken alsnog bin nengehaald met 26-24. Donderdag 11 februari spelen de da mes thuis tegen Kalinko D2, die met een punt meer vierde op de ranglijst staat. Aanvang 20.00 uur in sportzaal De Groenswaard. Zevenhuizen/Regio - Het Koningin Wilhelmina Fonds, de Stichting Kinderhulp Roemenië en het hospice IJsselthuis kregen vorige week, ten kantore van het Hart van Holland, een cheque uitgereikt. Het geld werd bijeen gebracht door de adverteerders in de kersteditie, die hun gelukwensen voor het nieuwe jaar vergezeld lieten gaan van een gift voor het goede doel. de de schade beperkt en kwam zelfs op voorsprong. Anouk Schouten wist goed te scoren en de blokkering van Nesselande wist nu wel een aantal maal de aanvallen van Alterno te ke ren. Alterno wist de kalmte te behou den en zorgde door weer een sterke servicebeurt van Sanne Brandsma voor meer afstand en haalde ook de derde set binnen. De volgende wedstrijd van de da mes van Nesseland is 6 maart tegen Summa Peelpush in het dorpshuis Swanla, aanvang 19.30 uur. De gulheid van Veerman Adviseurs, aannemingsbedrijf John de Vos, Ga rage Schmidt, Vakgarage Boode, restaurant Akkeroord, Van der Bas woninginrichting, Van Delft Books Et Gifts, Stukadoorsbedrijf Van den Berg, Reclamestudio Baasimmedia, Voorbrood Meubelen, Visser Tech niek, Autoschade M. van den Heuvel, Bastiaan Optiek en restaurant De Gouden Wok resulteerde in 1250,- euro voor het hospice IJsselthuis in Nieuwerkerk aan den IJssel. Het Koningin Wilhelminafonds kan dankzij notariskantoor Van der Hammen, Verwey bouw- en han delsbedrijf, Betimmerings- en meu- belmakersbedrijf P.G.C. Woutersen, dorpshuis Swanla, Bac Hoogwerkers, Bakkerij Gerritsen, Baderie Bleiswijk, Bakker Ammerlaan, Huurman Lood- gietersbedrijf, Rip's autodemontage, Vis Autoschade, Paul £t Paul zonwe ring en kozijnen, Hoveniers Hoog- endoorn Et Meijer, zalencentrum*t)e Zespunt, Van den Akker accountants en autorijschool Vincent Fijan 1400,- euro bijschrijven. De Stichting Kinderhulp Roemenië ontving dankbaar 1250,- euro dank zij financiële steun van uitvaartver zorging Van der Hammen, Garage bedrijf Kees Oosterwijk, autobedrijf Jaap Eindhoven, Bac mode Et wonen, Bontenbal Interieur, De Rooij Auto techniek, de Haij Et van der Wertde advocaten, Van der Linden Groep, Handelsonderneming Rjv, dorpshuis Op Moer, Ter Braak Tuinen, aanne mersbedrijf P. van Ommeren, tuin centrum Van der Dussen en Auto Ambacht Zoetermeer. Korbis A1 moest het opnemen tegen de koploper uit de poule, Oost-Arn hem. Deze tegenstander bleek toch echt een maatje te groot; er werd verloren met 8-15. Korbis A2 speelde een goede wed strijd en won met 23-12 van Movado A1. Korbis B1 is hard op weg om het kampioenschap binnen te halen, ook deze keer won de ploeg van Martijn Graveland met grote cijfers. PKC B3 werd met 18-2 verslagen. Korbis B2 verloor met 3-9, maar maakt nog steeds kans op de titel. Waddinxveen- Heren Under 22 van Flyers moest de winst in het eerste en twee de kwart met II-14 en 8-14 aan het bezoekende SVArgon uit Mijdrecht laten, 19-28. In het derde kwart kreeg de ploeg meer greep op de wedstrijd en wist men naast de bezoekers te komen, 37-37. Het vierde kwart verliep erg span nend en het was Sander de Vries die in de laatste seconden Flyers naast Argon schoot, 50-50. In de verlenging faalde Argon vanaf de vrije worplijn en schoot Tom Speksnijder zijn ploeg naar een 56-54 overwinning. Bij Heren 2 tegen Jump IJsselstein 1 had de jurytafel het druk met het noteren van alle persoonlijke fouten; 50-61. Jongens Under 16 won met 20-0, maar kwam niet in actie om dat CobraNova niet kwam opdagen. Mede dankzij een ijzersterk derde kwart won Jongens Under 14-2 met 48-35 van Dunkinn 1.Dames 2 had de handen vol aan Hurricanes 2, maar won wel,49-39. Meisjes Un der 16 had geen moeite met het BC Shooters, 67-39. En Jongens Under 14 1 pakte in Oegstgeest een ruime 66-31 overwinning op Oegstgeest 2. Jongens Under 14 2 behaalde een fraaie 48-35 overwinning op het be zoekende Dunkinn 1. Dames 1 won In Nieuwegein met 61-58 van New Stars 1. Jongens Under 18 verloor in Zoetermeer met 55-43 van Zoebas 1 en in Oegstgeest was gemixt Under 10 met 50-10 duidelijk te sterk vbor Oegstgeest 1

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23