WANNA become A FEMALE 'V BLOK GAAT PROEFMinWWMI Dl? HMC voor Haïti: Opleidingsorkest C-akkoord: 21.005,92 euro één grote familie (§060GG00ft &0@ttGyQ G000 MM GÜ&QQG HART VAN HOLLAND PEPTALK 10 FEBRUARI 2010 27 Write Now! Gouda inzendtermijn verlengd WAARDECHEQUE VOOR GIRO 555 Rotterdam/Regio - Leerlingen, personeel en directie van het HMC, de mbo vak school op het gebied van hout, meubel en interieur, hebben geld bijeengebracht voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. De opbrengst is overgemaakt op giro 555. Het bedrag is het resultaat van giften en acties door alle HMC'ers. Het oor spronkelijke bedrag van 5000,- euro - op de actiedag 21 januari ingeza meld - is eerst door de directie van de school en vervolgens door mi nister Koenders namens het kabinet verdubbeld; dat bracht het bedrag op 20.000,- euro. Mede dankzij het en thousiasme van de leerlingen is ook in de week na de inzamelactie nog eens ruim duizend euro vergaard. Amsterdam - Onder de titel 'Wanna become a female dj' wordt de beste beginnende vrouwelijke dj van Neder land gezocht. Femme X, het creatielab voor het bedenken en ontwikkelen van vrouwenproducten, organiseert, in samenwerking met Female dj Agency de eerste vrouwelijke dj-competitie in Nederland, om talentvolle beginnen de vrouwelijke dj's een springplank te bieden naar dj/producing succes. De voorrondes vinden plaats op 10 en 11 maart in de Escape. Vervolgens beoordeelt een deskundige jury op 18 maart wie het nieuwe vrouwelijke dj talent is. De winnares wordt tijdens de zomermaanden 'Resident dj' bij Club Amnesia in het Griekse Cherso- nissos, krijgt een free ticket voor het Amsterdam Dance Event 2010, een inschrijving bij de Female dj Agency én een wildcard voor de auditieronde van de dj/dance-producer opleiding aan de Rockacademie. Voor meer informatie en aanmelden: www.wannabecomeafemaledj.nl. en dwarsfluit, dus ben ik hier gaan vragen wat ik het beste kon doen. Ze hadden nog klarinetten nodig, dus heb ik daarvoor gekozen. Dat bleek een goede keuze te zijn, want ik vind het nog steeds leuk." C-akkoord heeft iets meer dan zestig leden en het repertoire bestaat voor namelijk uit populaire muziek, zoals pop en rock. De muziek wordt door de muzikanten zelfgekozen. De leden repeteren gezamenlijk één keer in de week ongeveer vijf kwartier en daar naast is er ongeveer één keer in de maand een optreden in de omgeving van Waddinxveen. De samenstelling van het orkest wisselt regelmatig, aangezien er veel nieuwe leden bij komen en andere leden doorstromen naar de 'grote' orkesten. Toch is het volgens Pascal en Krista een hechte groep. "Het is erg leuk om samen te spelen en er dan iets moois van te maken. Onze beste vrienden en vrien dinnen zitten ook in het orkest en we zijn echt een soort familie, ledereent doet alles met elkaar en niemand valt buiten de groep, ondanks dat er soms best grote leeftijdsverschillen zijn." Waddinxveen - Meteen jubileumconcerten een speciaal studieweekend wordt dit jaar het 12,5 jarig bestaan van opleidingsorkest C-akkoord gevierd. C-ak- koord is een samenwerkingsverband tussen Concordia Waddinxveen en Ex celsior Boskoop. Krista Meijer 15) uit Waddinxveen en Pascal Bouman (17) en Renate Troost 12) spelen sinds een aantal jaar bij het orkest en zijn nog steeds erg enthousiast. "C-akkoord is net echt één grote familie. Door Marlonneke Willemsen Waddinxveen - De leerlingen van de onderbouw van het Coenecoop College deden onlangs mee aan een zaalhockeytoernooi, waarbij ze j per doelpunt gesponsored konden wórden. De opbrengst van deze ac- tie is bestemd voor een school voor straatkinderen in Chennai in India. S De jongens kunnen hier het vak van timmerman leren en na het afslui ten van hun opleiding krijgen zij een gevulde gereedschapskist mee, waarmee ze in hun onderhoud kun nen voorzien. Vorige week maan dag werd bekend gemaakt dat het toerooi een bedrag van 4.481 euro beeft opgebracht. De bijbehorende cheque werd door lan Quak, leer ling uit de eerste klas Havo, over handigd aan Albert Rook, conrector van het Coenecoop College, en zijn zoon Coen. Zij bezoeken jaarlijks het project in India, lan had van alle leerlingen het meeste geld bij elkaar 'geslagen', waarvoor hij een prijs in ontvangst mocht nemen. C-akkoord is een opleidingsorkest, waardoor de leeftijd van de leden uiteenloopt van zes tot zestig jaar, maar de meeste leden zijn toch onder de twintig. Vanuit de muziekschool, maar ook de verenigingen zelf, ko men veel kinderen van groep 6 en 7 van de basisschool bij het orkest. Ook Pascal is op die leeftijd bij C-akkoord begonnen. "Ik ben nu tien jaar lid van het orkest. Ik ben begonnen met trompetles op de muziekschool en ben daarna bij C-akkoord gaan spe len. Mijn ouders deden ook veel met muziek en ik heb trompet altijd het leukste instrument gevonden, dus dat ben ik gaan spelen. Verder is het gewoon een hobby. Ik wil niet mijn brood ermee verdienen." Krista is in middels vier jaar lid van C-akkoord en speelt klarinet en saxofoon. "Er zitten veel rockers in mijn familie. Mijn vader speelt gitaar en mijn broer gitaar en drums, dus iedereen dacht dat ik ook die kant op zou gaan. Uit eindelijk heb ik een cursus gedaan, waar ik verschillende instrumenten leerde kennen en daarna heb ik geko zen voor klarinet." Renate speelt ook klarinet en is gelijk bij C-akkoord be gonnen. "Ik twijfelde tussen klarinet Gouda/Regio - Er kunnen nog tot en met 22 februari teksten ingestuurd worden voor de schrijfwedstrijd Wri te Now! De prijsuitreiking van Write Now! Gouda vindt plaats in De Gonz op donderdag 8 april. Voor meer informatie: www.writenow.nu Inzendingen vóór 22 februari 2010 naar: info@writenow.nu Part of the family: Renate, Krista en Pascal Reeuwijk - In Loose End vindt op vrij dag 12 februari de release plaats van de ep van Individuo, een rapgroep uit Gouda, die gevormd wordt door Driver, Jeager en Berry Blanko. In het voorprogramma staan Lrc en Amal gamate. De avond is bestemd voor jongeren vanaf 15 jaar en duurt van 21.00 tot 1.00 uur. De toegang bedraagt 3,- euro; legitimatie is verplicht. Loose End is te vinden aan de Buitenomweg 5. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Jeugdwerk Zuidpias gaat proefdraaien in het nieuwe jongerencentrum 't Blok. In de maand maart zal 'de kroeg' daar toe elke woensdag- en vrijdagavond vanaf20.30 uur geopend zijn. Vaste gas ten van de kroeg in Taverna zullen ongetwijfeld de oude deuren uit dit pand herkennen, welke in de nieuwe bar van 't Blok verwerkt zijn. Ook andere mate rialen uit Taverna zijn terug te vinden in de nieuwe kroeg. De afgelopen maanden is er flink ge klust in het jongerencentrum. Eén en ander kon worden gerealiseerd, om dat het Stichting Jeugdwerk Zuidpias gelukt was om voor ruim een ton aan fonds- en sponsorgelden bij elkaar te krijgen voor de financiering van de afbouw en inrichting. Daarbij werden de kosten laag gehouden door het in zetten van vrijwilligers. Het gebouw is nog niet helemaal klaar, want er is nog een financieel tekort om de zaal gebruiksklaar te maken. De gemeenteraad zal zich binnenkort buigen over het sluitend maken van de begroting. Wanneer dit geregeld is, kan ook gestart worden met de voorbereidingen van een of ficieel openingsfeest. 'V

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27