I'M" 11iliiiL TT I I RlïïMiSHml LET OP Wij hebben nog volop winter handen!! lil Buurman boos om mogelijk monopolie jachthaven Successen op Tenaco Cup Competitie 11 Frarrrrr Route 75: Doorzetters voor doorzetters tii Atletiek Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 HART VAN HOLLAND NESSELANDE/REGIO 10 FEBRUARI 2010 29 Kabouters zoeken Turnen Feestelijke Valentijn Boulevard Nesselande I H I iJJ. Marathontrainingsloop de Kieviten Grootschalig wandelevenement 2 OIO ZONDAG 14 FEBRUARI Ea Vrijwillige mentoren gezocht !*i Lïüf mfiSÊB Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - "Wonen en recreëren aan de Zevenhuizerplas" dat is de slogan waarmee menig huizenzoeker naar Nesselande wordt getrokken. Het bestuur van Watersportvereniging Buurman' vreest dat het hebben van een zeilbootje in de nieuwe jachthaven straks alleen voor de elite is weggelegd. Deze angst werd onlangs vergroot door het voornemen van het Ontwikkelingsbureau Rot terdam (OBR) heeft verzocht om een herziening van het bestemmingsplan waardoor de uitbater van Port Nesselande een monopoliepositie zou krijgen. Door Maartje Letzel Al vier jaar strijdt het bestuur van WSV Buurman voor betaalbare ligplaatsen in de toekomstige jachthaven en voor een plek om de watersportvereniging te huisvesten. Volgens adviesbureau Vrolijks zouden de prijs voor een lig plaats ongeveer 400 euro per jaar moeten bedragen. Buurman vreest echter dat de hoge grondprijs en het beperkt aantal plaatsen de prijs zal opdrijven. OBR wil dat de tweede locatie voor een jachthaven (op de punt bij de oude AH) wordt geschrapt en wil dat her bestemmingsplan hierop wordt herzien. Deelgemeente Alexander steunt het OBR. Met deze wijzigin gen ontstaat er een monopoliepositie voor de exploitant van de jachthaven aan de Kosboulevard. "Het OBR gelooft dat er marktconfor me prijzen gevraagd zullen worden", zegt gemeentevoorlichter Mark van der Roer namens het OBR. Dat is ook in het belang van de exploitant. Bij slechte bezetting van de jachtha- Nesselande - Muziektheater De Grabbeldoos brengt in de voorjaars vakantie, van maandag 22 tot en met vrijdag 26 februari, de voorstel ling 'Dat hebben de kaboutertjes ge daan'. Samen met Carin van Haast- regt gaan de kinderen op zoek naar kabouters in het sprookjesbos. Elke voorstelling begint om 10.00 uur en vindt plaats in Muziektheater de Grabbeldoos aan de Jan Sirksstraat 2. Vooraf aanmelden is noodzakelijk in verband met de grootte van het theater. Voor meer informatie en aanmelden: www.degrabbeldoos.nl of 010-2223066. ven is het voor de exploitant niet mo gelijk winst te maken." Van der Roer: "Gezien de beperkte omvang van de plas, die niet in verbinding staat met andere vaarwegen, is het financieel niet haalbaar om meerdere jacht havens aan te leggen. Wij zorgen er echter in ons voorstel wel voor dat de jachthaven eventueel in de toekomst kan worden uitgebreid." Een mogelijke verandering van het bestemmingsplan, de zogenaamde tweede partiële herziening, zal 18 fe bruari in de raad worden besproken. Buurman heeft alle gemeenteraads leden een brief gestuurd. Raadslid Duco Hoogland van de PvdA: "Prijs afspraken met een exploitant kun nen niet vastgelegd worden in een bestemmingsplan. Maar de hele raad vindt wel dat er betaalbare ligplaat sen moeten komen. Je kunt dan niet zomaar één exploitant zijn gang la ten gaan." Hoogland zal hierover een motie indienen die alleenheerschap pij over de Zevenhuizerplas onmoge lijk maakt Nesselande - In en rond de winkels van het nieuwe winkelcentrum Bou levard Nesselande worden zondag 14 feberuari tussen 12.00 en 17.00 uur de consumenten en kinderen getrak teerd op een Valentijnsdag surprise door een tweetal lopende Valentijns- harten. Elke zondag zijn de winkels in Boule vard Nesselande geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Onder de winkels is een gratis over dekte parkeergarage terwijl ook rondom Boulevard Nesselande gratis geparkeerd kan worden. De meisjes lieten, onder toeziend oog van twee juryleden, een oefening zien op de evenwichtsbalk, op de brug met ongelijke leggers, op de lange mat en op de kast. Tussen de wedstrijden Bleiswijk/Regio - De marathontrai ningsgroep van de Kieviten houdt zondag 14 februari in en rond het re creatieschap Rottemeren de tweede trainingsloop ter voorbereiding op de Rotterdam Marathon. De start is om 9.00 uur bij de Pekhuisbrug. De lopers die zich voorbereiden op de marathon van Rotterdam lopen dertig kilometer in zes ronden van vijf kilometer, le dereen is welkom, ook voor minder dan de zes ronden. Fietsbegeleiding is toegestaan. Voor meer informatie: www.dekieviten.nl Het Revalidatiefonds en het Fonds verstandelijk gehandicapten dagen iedereen uit om zaterdag 19 juni te wandelen voor het goede doel. Mensen met en zon der handicap gaan die dag gezamenlijk 75 kilometer lopen van Paleis Soestdijk n Baarn naar Paleis Het Loo in Apeldoorn. De route kan ook in estafettevorm worden gelopen. Dat alles onder het motto 'Doorzetters voor doorzetters'. De route maakt onderdeel uit van de Koninklijke Weg, een wandelpad dat loopt van Paleis Noordeinde in Den Haag tot Paleis Het Loo in Apeldoorn. Deze route is geheel toegankelijk voor mensen met een handicap. Het is dan ook de bedoeling dat iedereen, met ofzonder handicap, aan Route75 meedoet. Want daar staan Revalidatiefonds en Fonds verstandelijk gehandicapten voor: meedoen! Beide fondsen finan cieren en initiëren concrete projecten die bijdragen aan volwaardige parti cipatie van mensen met een lichame lijke en/of verstandelijke beperking. Doordat mensen met en zonder han dicap samen lopen, ontstaat er meer wederzijds begrip voor eikaars leef wereld. Het is de bedoeling Route75 uit te laten groeien tot een jaarlijks terugkerend wandelevenement. Geïnteresseerden kunnen zich als deelnemer aanmelden via www. route75.nl Het Revalidatiefonds en het Fonds verstandelijk gehandicapten bestaan beide vijftig jaar en zijn al die jaren actief geweest om gehandicapten en hun omgeving te ondersteunen en hen een volwaardige plek in de sa menleving te bezorgen. De fondsen zijn actief op de terreinen arbeid, wonen, vrije tijd, revalidatieonder- zoek en onderwijs. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. BJ.G. Reitsema. Joy op de brug met ongelijke leggers. (Foto van: Elize Molendijk.) Rotterdam/Nesselande - In Sporthal Zadkine vond afgelopen zaterdag de Te naco Cup Competitie plaats, de clubwedstrijd van gymnastiek- en turnvereni ging Tenaco. door werd een demonstratie tram polinespringen gegeven. De finale van de Tenaco Cup Competitie vindt plaats op zaterdag 27 maart. Regio - Stichting Mentorschap Haag en Rijn (SMHR) zoekt nieuwe vrij willige mentoren. Geïnteresseerden kunnen maandag 15 februari naar de informatieavond hierover komen aan de Tielweg 3 in Gouda. De bijeen komst is van 20.00 uur tot 21.30 uur. De mentoren zijn er voor meerder jarige cliënten met dementie, een verstandelijke of psychische beper king. Deze mensen zijn namelijk niet (meer) in staat over belangrijke zaken in hun leven te beslissen. Daarnaast ontbreekt bij deze groep ook vaak een netwerk waar ze op terug kunnen vallen. De mentor is verantwoordelijk voor de persoonlijke zorg en het wel zijn van de cliënt. De mentoren worden opgeleid door SMHR en vervolgens gekoppeld aan bij de Stichting aangemelde cliënten. Als de samenwerking goed verloopt, wordt er een aanvraag ingediend bij de kantonrechter om de kandidaat mentor officieel als mentor aan te stellen. Voor meer informatie of aanmelding: 06-31045233. 4') Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhui Nesselande r i

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29