te te Toernooi levert kampioenen Zesde zege op rij voor Heren 1 De Gouwe Nieuwerkerk sleept punt uit het vuur Jsselvogels verliest, maar wedstrijd biedt hoop Moordrecht speelt prima wedstrijd Floreant gebruikt kansen niet Successen op 1 Moerkapelle wint van koploper K Runaway HART VAN HOLLAND I SPORT 10 FEBRUARI 2010 33 TangSooDo Waterpolo Korfbal Korfbal Voetbal Atletiek Stijn en Harm. Ulft/Zevenhuizen - In Ulft vond afgelopen zaterdag het derde TangSooDo toernooi plaats ter nagedachtenis aan Theo Ketelaar, de te vroeg overleden meester. Voor TimmersSportEtFitness deden Harm Alferink, Stijn Zwanenburg en Laura van Leeuwen mee. Harm zette alle zes partijen met grote overmacht op zijn naam en werd on omstreden kampioen van zijn catego rie. Op het onderdeel 'breektesten' be haalde hij de tweede plaats. Stijn had het in zijn poule wel zwaar, maar wist desondanks kampioen te worden. Laura oogste alom bewondering door Waddinxveen - Na winst vorige week tegen Donk, trad Heren 1 van De Gou we afgelopen weekend thuis aan te gen het tweede team van SVH. De vo rige wedstrijd in Rotterdam eindigde in 7-7, dus De Gouwe was gebrand op een beter resultaat. De Gouwe begon scherp aan de wedstrijd, wat resul teerde in twee doelpunten van Thiemo Geleijnse, waarvan een uit een straf- worp. In de tweede periode kenden de bezoekers voor het eerst wat terug doen en werd de stand gelijk gebracht. Myk Middendorp bracht door de een mooi schot De Gouwe weer op voor sprong en Thiemo Geleijnse breidde met zijn derde doelpunt de score nog wat verder uit. Een schot van de be zoekers zorgde voor de ruststand van 4-3. Het begin van de derde periode was volledig voor SVH, dat door twee schoten van afstand voor het eerst de leiding in de wedstrijd nam. De Gouwe herpakte zich knap en kwam met een Nieuwerkerk speelde 15-15 tegen De Meervogels. In een redelijk bizarre wedstrijd won Nieuwerkerk één punt. Het was een zwakke eerste helft voor de ploeg van Hogendorf en Verbeek. De Meervogels hadden een probleem, doordat hun dameskoppels verkeerd op het formulier waren gezet en daardoor omgekeerd moesten begin nen. Nieuwerkerk maakte hier echter geen gebruik van, integendeel. Na een slechte start en een 7-3 achter stand kwam Nieuwerkerk nog goed terug tot 7-7. Nieuwerkerk viel echter terug in slordig spel. De Meervogels waren heer en meester en pakten een grote voorsprong bij rust: 14-8. In de tweede helft was Nieuwerkerk scherper en sterker. Vooral verdedi gend zat het goed in elkaar. De Meer vogels kwamen maar tot een goal in de tweede helft. Nieuwerkerk maakte er zeven en won de tweede helft met 1-7. Usselvogels verloor met 23-17 van koploper Kinderdijk in een hele goe de wedstrijd met een hoog tempo. Usselvogels is op de weg terug. In de eerste helft ging het redelijk ge lijk op en bij rust stond het 13-13. k nderdijk maakte in de tweede helft goed gebruik van een mindere peri ode van Usselvogels, waarin er niet gescoord werd door de bezoekers. Kinderdijk liep uit met vijf doelpun ten en wist dat zelfs aan het einde van de wedstrijd iets uit te breiden. Dirk Rijneveld was terug en topsco rer met zeven doelpunten. Trainer Rob Berreboom: "Als je koploper wilt zijn, moet je dit soort wedstrijden ook winnen." Laura in de halve eindstrijd zelfs de Euro pees kampioen met groot verschil te verslaan. Vorige week donderdag werd Harm bevorderd tot tweede graad en Stijn en Laura tot de eerste. De drie kampioenen naderen de zwarte band. Wie een training van TangSooSo bij wil wonen is welkom op de donder dag in Dorpshuis Swanla. Moordrecht won met 2-1 van Stol wijk. De vaste keeper van Moor drecht is zwaar geblesseerd geraakt en ook de keeper van het tweede had een blessure waardoor de keeper van vorig seizoen Elroy Groeneveld weer in het doel stond. Stolwijk was wel aan Moordrecht gewaagd, maar de thuisploeg was aanvallender. In de eerste helft kreeg Moordrecht ge noeg kansen, maar ze gingen er niet in. Vlak voor rust werd Stolwijk voor het eerst gevaarlijk door een fout achterin, maar Groeneveld bracht redding. Binnen twee minuten in de tweede helft was er weer een prach tige kans, maar hij ging tegen de paal. In de 55e minuut kwam Stol wijk op voorsprong met een prachtig doelpunt. Vijf minuten later was er een goede aanval van Moordrecht die Dennis Heuvelman prachtig af rondde: 1-1. Moordrecht bleef de betere, maar pas in de 80ste minuut maakte Jan de Joode een aanval op het Stolwijkse doel af met een diago naal schot: 2-1. Stolwijk probeerde op gelijke hoogte te komen, maar de verdediging van Moordrecht hield goed stand. Floreant zondag verloor met 4-1 van Zoetermeer. Na één minuut stond Floreant al achter toen een corner via via het doel in vloog. Zoetermeer was de betere, maar Floreant kreeg wel wat kansjes. Halverwege de eerste helft kwam Zoetermeer op 2-0 door een tweede corner die ingekopt werd. Vijf minuten voor rust kwam Floreant op 2-1 door een doelpunt van Hous- sain. Daarna geloofde Floreant er weer in en had ook nog een kans op 2-2 door Danny Houtman. De opstel- ling van Floreant was niet goed, er werd achterin teveel ruimte gelaten doordat teveel man naar voren lie pen, waardoor Zoetermeer nog twee keer kon scoren. beetje geluk door een schot van Thie mo Geleijnse weer op gelijke hoogte. Via Alexander Schot liep De Gouwe weer uit. Hij zette met twee doelpun ten, waarvan de tweede de mooiste van de wedstrijd was, de stand op 7-5. In de laatste periode werd de zege veilig gesteld, door doelpunten van wederom Alexander Schot en van Bas Pronk. SVH wist vlak voor tijd ook nog een keer te scoren; eindstand 9-6 overwinning voor De Gouwe. Apeldoorn/Boskoop - In Apeldoorn vond afgelopen zondag de finale van de IK Runaway plaats. Aan de start kwamen de winnaars van alle regio nale wedstrijden, ingedeeld per leef tijdcategorie, aangevuld met de 'tijd- snelsten'. Voor AV'47 hadden Lukas Brand, Marije Hijman, Hans Harting en Bart Brand zich gekwalificeerd voor deze finale. In totaal deden 400 atleten mee aan de wedstrijd. Bij de jongens 9 jaar werd Lukas der de in een supersnelle tijd van 3.27.52 minuten. Hij behaalde hiermee met een een clubrecord, dat sinds 1982 met 3.33.7 op naam stond van Paul Stolwijk. Marije Hijman zette bij de meisjes 9 jaar een tijd neer van 3.55.53 minuten, twee seconden van het clubrecord af. Bart en Hans kwa men uit bij de jongens 10/11 jaar. Bart had tijdens de wedstrijd een valpartij voor zich, probeerde deze te ontwij ken, maar werd toch geraakt, wat een flink beschadigde schoen tot gevolg had. Ondanks deze tegenslag zette hij een tijd neer van 3.16.24 minuten; Hans eindigde in 3.35.02 minuten en verbeterde zijn tijd met 13 seconden. Op zaterdag kwam Merel van Steen bergen aan de start op de 3000 meter. Zij werd vierde in 10.44.34 minuten. Moerkapelle won met 1-3 van Schoonhoven, het is de tweede keer in dit seizoen dat Moerkapelle een koploper verslaat. Moerkapelle trok feller van start, maar Schoonhoven opende de score uit de eerste serieu ze aanval. Moerkapelle liet zich niet uit het veld slaan en zette weer aan. In de 26e minuut kwamen de bezoe kers op gelijke hoogte doordat Ste fan Sallevelt een voorzet van Menno Verschoor inschoot: 1-1. De gelijke stand bij rust was terecht. Binnen een kwartier was er wederom een mooie aanval van Moerkapelle, die 'i Brend Hoogma met een mooi doel punt afrondde: 1-2. Vijf minuten later werd de bal met de hand weg gewerkt door een Schoonhovense speler en daarvoor werd een penalty gegeven, die Verschoor benutte; 1-3. Schoonhoven trok vervolgens alle registers open, maar het mocht niet meer baten. tKAMP '*.A-OfinK Staand: Lukas en Marijevoor: Hans en Bart. it

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33