Medailles Rolling tijdens NK IJssel speelt gelijk en verliest Tweede plaats voor Boskoop Heren 2 Be Fair wint met 3-0 van Jupiter Nederlaag TZM 1 jeugd Denise Boereboom derde van Zuid Holland Ereplaatsen voor Antilope HART VAN HOLLAND SPORT 10 FEBRUARI 2010 35 Rolschaatsen Hockey Gym Volleybal Tafeltennis Zwemmen Atletiek Mierlo/Moerkapelle - Rolling '90 heeft tijdens de nationale kampioenschap pen op 6 februari meerdere medailles in de wacht gesleept. De groep van twaalf mocht de spits afbijten en kon rekenen op applaus en een goede beoordeling. De groep ging er aan het einde van de dag ook met het goud vandoor. Het uit zes man bestaande Cats en Dogs was na de wintershow nog in grijpend aangepast, maar de formatie ging swingend en rockend de baan over en behaalde een tweede plaats. The Music and Colour of Feelings, dat door het seniorenkwartet van Rol ling gereden werd, is een technisch moeilijk nummer waarvan de passen voor de gemiddelde geroutineerde rolschaatser als solist al moeilijk uitvoerbaar zijn. Maar het kwartet voerde het nummer synchroon op en won de zilveren plak. Het junior formatieteam ging sterk van start. De jongeren hadden het extra moeilijk omdat de zaal in ver houding tot het normale trainings oppervlak vrij klein bleek. Tijdens het inrijden hadden de coaches dit pro- IJssel dames speelden tegen Noorwijk 1-1, Jorien Houbrich scoorde het eni ge doelpunt voor IJssel. Door dit punt blijft IJssel in de tweede klasse indoor. Tegen Kieviten verloor IJssel net, beide ploegen speelden met het mes tussen de tanden. Kieviten kon IJssel niet meer achterhalen, maar streden wel tegen degradatie. Kieviten heeft wel een hal waarin getraind kan worden, terwijl IJssel dit niet heeft. "De wed strijden zijn onze enige indoortrainin- gen", vertelt trainer Jean Renes. "Dat is gewoon een nadeel, zeker op het niveau van de tweede klasse. Maar straks met de nieuwe sporthal komt daar verandering in." Op 7 maart be gint het veldseizoen voor IJssel. Rolling'90 wist met diverse optredens medailles in de wachtte slepen. bleem gesignaleerd en ondervangen. De meer ervaren jongeren binnen het team namen de touwtjes in handen. Resultaat: goud. Drie koele DJ 's een groep enthousi aste supporters en muziek zorgden vanaf het begin voor een geweldige stemming in de hele zaal. Het ple zier spatte eraf en onder luid gejuich rolde het team naar een eerste plaats in de categorie cadetgroep. Tijdens het begin van het nummer Jesus Christ Superstar kon men let terlijk een speld horen vallen. De zaal was in de ban van het spel op de baan en reageerde alleen met applaus bij een verrassende wending, om vervol gens ademloos verder te kijken. Met een jurywaardering van negens was er voldoende afstand en was het ere podium wederom voor Rolling'90. De titel overall kampioen werd ook dit jaar toegekend aan de club uit Moerkapelle. Boskoop - De twee gecombineerde competitieteams van gymvereniging Boskoop hebben bij de start van de turncompetitie getoond tot de top van hun klasse te horen. In poule 2 (3e divisie) vormden Laura Boot, Kelly van Rijswijk en Maaike van de Loo een team met Pro Patria Zoetermeer. In poule 4 (5e divisie) vulden Laura van Driel en Melanie Verbij het team van OKK Nieuwkoop aan. Het derde competitieteam van Boskoop, uitko mend in poule 3, start volgend week einde met hun competitie. In Alphen aan den Rijn moest het team van poule 2 het zonder Van de Loo doen, die wegens een blessure niet kon tur nen. De andere vijf turnsters zetten goede resultaten neer op de vier toe stellen. Op sprong was het vooral Pro Patria die de punten binnen haalde, maar dit was bij brug omgedraaid. Hier turnden Van Rijswijk en Boo.V een nette, vloeiende oefening. Bij balk gingen Van Rijswijk en Boot er beiden één keer vanaf, maar haal den nog genoeg punten binnen om mee te tellen voor het teamtotaal. De vloeroefening van Boot bleek de tweede score van de wedstrijd; de hoogste score op vloer viel bij Pro-^ Patria. Met deze eindsprint werd Pro Patria/GVB eerste in het totaalklasse ment, gevolgd door Advendo Ter Aar, Mobilee Woerden en DOS Alphen. In Bergambacht turnden Van Driel en Verbij een prima wedstrijd. Met OKK werden behaalden zijn een eerste plaats op balk, tweede op brug en derde op sprong en vloer. Dit resul- teerde in een tweede plaats in het totaalklassement. f4 Waddinxveen - Het tweede heren team van Flam Haarden Be Fair deed afge lopen zaterdag opnieuw goede zaken in de strijd om de eerste plaats door de nummer drie van de ranglijst, Jupiter H2, met 3-0 te verslaan. Be Fair begon sterk en liep binnen een paar minuten uit naar een 14-7 voorsprong. Jupiter kwam nog wel terug, maar Be Fair hield de druk door slimme services en goede ral- lypasses. De set ging met 25-16 naar Be Fair. In de tweede set was Jupiter iets beter, maar Be Fair be hield het veldoverwicht. De set ein digde in 22-25. Met name in de derde set liet in valler Jochem Vink zich gelden met zowel een uitstekende servicebeurt als verwoestende aanvallen. Jupiter had zichzelf in de tweede set al ver sterkt met een betere spelverdeler, maar zijn inzet werd in de derde set teniet gedaan door een mentale dip van hun sterkste buitenaanvaller. Ook de derde set was voor Be Fair. De enige overgebleven concurrent voor de koppositie, De Gollefies H1, won dit weekend met 3-1 van Vollingo. De Gollefies staat mo menteel bovenaan de ranglijst met twee wedstrijden meer gespeeld dan achtervolger Be Fair. De topper tussen beide teams vindt plaats op zaterdag 26 februari in de Groens- waard. Moerkapelle - Het eerste jeugdteam van TZM heeft 6 februari een ne derlaag geleden. In de uitwedstrijd tegen concurrent Salamanders 4 uit Wateringen kon TZM 1 slechts twee spelers opstellen en keek dus al gelijk tegen een 3-0 achterstand aan. Arian en Peter van der Spek slaagden er niet in de achterstand weg te werken en moesten uiteindelijk een 8-2 ne derlaag incasseren. Na drie wedstij- den staat TZM 1 op de tweede plaats in de ranglijst met vijf punten minder dan koploper Salamanders 4. TZM 2 speelde in Waddinxveen tegen Kwiek 3. Martijn Mauritz, Annerieke van der Spek en Martijn Voorwinden wisten de wedstrijd in het voordeel van TZM 2 te beslissen en keerden met een 6-4 overwinning terug naar Moerkapelle Dordrecht/Nieuwerkerk aan den IJs sel - Met Denise Boereboom hadden ook Anne Petersen, Anshel Hofstede, Jorian Aantjes en Thommy Nickel zich geplaatst voor het kampioenschap sprint van Zuid Holland, zondag in Dordrecht. Wegens ziekte moesten Anshel, Jorien en Thommy zich af melden waardoor alleen Denise en Anne Van Vliet Barracuda vertegen woordigden. Gestreden werd over vier afstanden van vijftig meter in de verschillende slagen. De snelsten plaatsten zich voor de finale 4 x 25 meter wisselslag. Denise was de snel ste op de rugslag en plaatste zich als tweede voor de finale. Zij kon die po sitie niet vasthouden en werd uitein delijk derde. Anne Petersen miste de finale net, maar kan terugzien op een goede wedstrijd. Zo slaagde zij erin haar eigen clubrecord op 50 meter schoolslag te verbeteren. In het Polderbad kwamen zaterdag veel zwemmers van Van Vliet Bar- Alphen aan den Rijn/Waddinxveen - AAV'36 had afgelopen weekend rond de Zegersplassen een mooi parcours uitgezet in het kader van de 5e, tevens laat ste, crosswedstrijd van de Crosscompetitie regio Zuid-Holland-Midden. racuda in het water tegen de sterke teams van Widex Donk, ZEtPC de Gouwe en BZEtPC Bodegraven. Isabelle den Hartog en Romee Rikkert wonnen op beide afstanden goud. Verder was er goud voor Merel Baren- dregt, Roan Hagebeek, Martijn Hou- weling, Marijke Kommers en Thommy Nickel. Zilver was er voor Iris Baren- dregt, Iris van Berkel, Emiel Ghali, Merlijn den Hartog, lan Minnigh, Jelle van Spanje, Esther Versteeg, Willem Zorg, en Fabienne de Zwart. Brons was er voor Saskia Kommers, en Ids de Klerk, en Floyd van Hoof. Op de drassige, modderige onder grond wisten de atleten van Sport Club Antilope diverse ereplaatsen te behalen. Bij de meisjes werd Hester van Gemeren eerste en wist ook in het eindklassement de eerste plaats te bemachtigen. Stan de Boer liep naar een tweede plaats en werd in het eindklassement derde. Irene van der Reijken liep bij de meisjes juni oren B een solide wedstrijd en pas seerde als eerste de eindstreep. Ook in het eindklassement eiste zij de eerste plek op. Broer Arend van der Reijken liep in dezelfde klasse bij de jongen junioren B naar een tweede plaats en eindigde ook als tweede in het totaalklassement. Bij de korte cross veroverde Frank van Haastrecht de derde plaats. In het eindklassement leverde hem dit een vierde plaats op. De eerste plaats in het eindklassement was voor Maarten Blokland, ondanks dat hij zaterdag niet meedeed. Zijn eindpo sitie was al dusdanig dat hij zich deze luxe kon veroorloven. Als laatste wist Marcel Marcus in de categorie Mas ter 40+ een derde plaats te behalen, wat hem ook een derde plaats in het eindklassement opleverde. De atle ten gaan zich nu voorbereiden op dn indoorwedstrijden, waarna de baan- wedstrijden zullen volgen. Voor meer informatie en uitslagen: www.scantilope.nl. Irene van der Reijken neemt de eerste prijs, als winnares van het eind klasse- ment, in ontvangst. 4)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35