h Kinderjury Tjft? 'Rollatorroutes' begaanbaar houden I Oud en Nieuw in Zuidpias rustiger verlopen Inschrijven voor excursie Auschwitz Kinderjuryleden gezocht De Nederlandse HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 10 FEBRUARI 2010 7 Strooien met zand ook al kunnen putten verstopt raken ïVr m Voorronde voorleeswed- strijd BRAinS Zuidpias blijft succes Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - In navolging van de rest van Nederland is in de gemeen te Zuid- plas het strooizout vrijwel op. Om de hoofdwegen toch begaanbaar te hou den, heeft wethouder Arjen Hazele- bach besloten om als alternatief zand te gebruiken, ondanks dat dit mogelijk de riolering zou kunnen verstoppen. Tijdens de vergadering van de com missie Bestuur, Financiën en Beheer gaf hij uitleg over hetstrooibeleid. Hazelebach gaf duidelijk aan dat er niet op alle wegen in de gemeente wordt gestrooid. "We hebben twee doelstellingen, namelijk: ervoor zor gen dat het economisch verkeer niet stagneert en dat ouders en kinderen de leerplicht kunnen nakomen en dus veilig naar school kunnen gaan. Dit betekent dat alleen de hoofdinfra structuur, waaronder de hoofdfiets paden, worden schoongemaakt. Ook nu er een tekort aan zout is, willen we deze doelstelling nog steeds halen. Daarom heb ik besloten dat we gaan pekelen met zand, ondanks dat we hierbij het risico lopen dat de putten verstoppen." Eigen straatje In de commissie werden een aantal vragen gesteld over het beleid van de afgelopen weken, maar iedereen was het erover eens dat er een compli ment gemaakt moest worden voor de inzet van de gladheidbestrijders. Na mens de SP werd door Lydia Reicher De hoofdroutes moeten te allen tijde begaanbaar blijven. de vraag gesteld of inwoners verplicht zijn om hun eigen straatje schoon te houden. Volgens Hazelebach maakt dit geen deel uit van de Algemene Plaatselijke Verordening. "We zijn ook niet van plan om dit in de APV op te nemen. Enerzijds is het niet te handhaven en anderzijds is het ook juridisch niet mogelijk." Hier konden de meeste commissieleden zich wel in vinden. Roeland de Graaff (CDA) ging nog een stapje verder. "Onder ge middelde omstandigheden zijn deze maatregelen ruim voldoende, maar als we te maken krijgen met een extreme situatie, zal onze mobiliteit beperkt worden. Met rustig rijden, wandelen in plaats van fietsen en goed profiel onder schoenen en banden komen we al een heel eind." Rollator routes Verder werd door Jan Hordijk (WD) naar voren gebracht dat er ook moet worden gekeken naar de routes rond om de bejaarden- en verzorgingste huizen, de zogenaamde 'rollator rou tes', en merkte de SP op dat de grote sneeuwberg op de invalidenparkeer plaats bij winkelcentrum Reigerhof van weinig respect getuigde. Haze lebach gaf aan dat hij deze situatie zo snel persoonlijk heeft opgelost en vroeg om begrip, aangezien dit te ma ken had met het feit dat er 's nachts onder grote tijdsdruk sneeuw geruimd moest worden, om de leveringen aan de winkels mogelijk te maken. Hij zei toe in de toekomst extra aandacht aan dit soort problemen te geven en het beleid waar nodig aan te passen. Zevenhuizen - Belangstellenden kunnen woensdag 17 februari van 10.00 tot 11.45 uur aanwezig zijn bij de voorronde van de nationale voorleeswedstrijd in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen aan de Dorpsstraat 68. Tij dens deze voorronde wordt door drie kinderen uit Boskoop, drie uit Moordrecht, twee uit Bodegraven, twee uit Zevenhuizen en één uit Driebruggen gestreden om de twee beschikbare plaatsen in de pro vinciale voorronde. De jury wordt gevormd door Sophie Hazeldonk, winnaar van de voorronde 2009, Coby Hol, kinderboekenschrijver en Manou van Delft, eigenaar van een boekwinkel. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Zuidpias - Voor het project BRAins hebben zich de afgelopen tijd 1.500 kinderen aangemeld. Deze leerlin gen gaan de komende tijd meedoen aan activiteiten op het gebied van kunst, cultuur, sport en welzijn, zo als bijvoorbeeld creatief tekenen, circus, voetballen, theater, strip tekenen, yoga, schermen, Engelse en Spaanse les, boksen en hulp bij huiswerk. Het project BRAinS is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een groot succes. Voor de gehele gemeente Zuidpias zijn er per half jaar meer dan zestig activiteiten. Voor meer informatie: www. jeugdwerkzuidplas.nl/brains. Zuidpias - Over het algemeen is de oud en nieuw viering in de verschillende dorpen van Zuidpias rustiger verlopen dan in voorgaande jaren. Dat is de con clusie van een korte beschouwing die woensdag 3 februari werd besproken in de commissie Bestuur, Financiën en Beheer. Volgens burgemeester André Bont huis heeft alle inzet een positief resultaat gehad. "In Nieuwerkerk zien we de afgelopen drie jaar een dalende lijn, in Moordrecht en Zevenhuizen is er een status quo en in Moerkapelle was het ook beter, al heeft dat erg veel inzet ge kost." Door Marlonneke Willemsen Volgens Bonthuis is de oud en nieuw viering overal in Nederland een be langrijk aandachtspunt. "Het is ver gelijkbaar met een risicowedstrijd in het voetbal, met dit verschil dat er met oud en nieuw meer dan vier honderd tegelijk zijn; in elk dorp in Nederland één. Het is daarom heel lastig om er zonder kleerscheuren uit te komen. Daarnaast kost het veel politie-inzet. Dat zijn uren die we de rest van het jaar niet meer tot onze beschikking hebben." Verder dan baldadigheid De grootste problemen waren ook dit aar in Moerkapelle, waar uiteindelijk de ME heeft moeten ingrijpen. Gert ;,|l (CDA) maakte zich vooral zorgen over het feit dat de politie op 30 de cember een anonieme melding heeft ontvangen dat er in het leegstaande jebouw café Knus explosieven zou den liggen, die tijdens de jaarwisse- r:9 zouden worden opgeblazen. Het d'eek om een loze melding te gaan. vind dit bijzonder ernstig. Dit gaat veel verder dan baldadigheid." Bonthuis zei ook tevreden te zijn over de goede afloop. "We hebben deze melding serieus genomen en waren opgelucht dat er niets is aangetrof fen, maar met deze loze melding wa ren we natuurlijk helemaal niet blij." Volgens Ruud de Gooijer (Christen- Unie/SGP) moet er op korte termijn met de inwoners van Moerkapelle overlegd worden om tot een oplos sing te komen. "Het gaat om een kleine groep, die behoorlijk wat com motie veroorzaakt. De bewoners zijn de overlast van de jeugd echt spuug zat." Bonthuis kon hiermee instem men. "Bij dit onderwerp wordt het wij-gevoel, wat er in Moerkapelle over het algemeen is, opeens een zij-gevoel. Op korte termijn gaan we gesprekken voeren met personen, die direct bij de jeugd betrokken zijn via bijvoorbeeld de voetbalclub of de kerken. Samen moeten we iets pro beren te organiseren wat ook draag vlak heeft bij de inwoners. We heb ben nog een paar slagen te maken, maar in de tijd die we nog hebben zal dit moeten lukken." Will stelde voor om ook eens met de jongeren zelf om de tafel te gaan zitten. "Je kunt over mensen praten, maar het kan ook heel effectief zijn om met ze te praten. We zijn afgelopen weekend in Moerkapelle geweest en daar heb ik een heel goed gesprek met een aan tal jongeren gehad over de gebeur tenissen tijdens oud en nieuw." Dit gesprek heeft blijkbaar zoveel impact gehad dat deze jongeren woensdag avond naar Nieuwerkerk kwamen om de vergadering te bezoeken. Dit werd door Bonthuis erg gewaardeerd. "Het is goed dat jullie er zijn." In Nieuwerkerk lijkt de organisatie van een feest op het Raadhuisplein de overlast verminderd te hebben. Volgens Bonthuis brengt ook dit kos ten met zich mee. "De kosten van het feest waren ongeveer vijftienduizend euro, evenveel als we in Moerkapelle moesten betalen aan de voorberei dingen. We kunnen dus kiezen wat we het liefste willen voor dat bedrag. Door dit geld in Nieuwerkerk uit te geven hebben we er wel voor gezorgd dat de oud en nieuw viering een an der, veel positiever, gezicht gekregen heeft." Ook is er in Nieuwerkerk een succesvolle pilot gehouden, waarbij politiemensen in burger zijn ingezet, om geweld tegen de politie te voor komen. Volgens Bonthuis heeft dit buitengewoon goed gewerkt en zul len deze succesvolle maatregelen in de toekomst ook in de andere dorpen worden ingezet. Zuidpias - Stichting Vedj organiseert voor vandaag, woensdag 10 februari, om 20.00 uur een informatieavond voor inwoners van de gemeente Zuidpias over de excursie naar ver nietigingskamp Auschwitz. De ex cursie, die bestemd is voor iedereen vanaf 15 jaar, duurt drie dagen. Er wordt gereisd per bus. Deze vertrekt op donderdag 13 mei vanuit Nieu werkerk naar Polen en keert op za terdag 15 mei weer terug. Op de vrij dag vindt het bezoek aan Auschwitz plaats. De kosten bedragen 85,- euro. Een inschrijving is pas geldig wan neer een aanbetaling van 50,- euro is gedaan. De informatieavond vindt plaats in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 06-14606126, info.vedj@gmail.com of www.vedj.info. Regio - Kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar kunnen in de periode van maandag 8 februari tot vrijdag 14 mei stemmen op hun favoriete boek van vorig jaar. De kinderjury, bestaande uit kinderen uit het hele land, wordt onderverdeeld in twee leeftijdsgroepen: van zes tot en met negen en van tien tot en met twaalf jaar. Hieruit wordt vervolgens een top 3 samengesteld. Kinderen kunnen zich als jurylid aanmelden bij de in formatiebalie van alle vestigingen van bibliotheek de Groene Venen. Zij ont vangen dan een stemboekje, waarin over elk gelezen boek een rapport kan worden bijgehouden. Op een speciale plek in de bibliotheek staan alle boe ken die meedoen, te herkennen aan fir een speciale sticker op de rug van het boek. In juni wordt bekend gemaakt welk boek de prijs van de Kinderjury 2010 mag ontvangen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7