Wethouder Venrooy maakt debuut als trouwambtenaar Kinderen blijven wiebelen Commissie financiën valt met de neus in de rotte eieren L GENDIJK SUCCESVOL AANKOPEN BETROUWBAAR TAXEREN wim IhInwwi verkocht - HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 10 FEBRUARI 2010 9 ZONDAG 14 FEBRUARI Aanhouding na belediging bikers Open Atelier NIEUW IN PE VERKOOP Nieuwer kerk aan den IJssel - "Het is heel bijzonder als je deelgenoot mag zijn van zo'n belangrijk momentin het leven van twee mensen." Wethouder Tamara Venrooy heeft vrijdag 5 febru ari voor het eerst een huwelijk mogen voltrekken in dorpshuis de Batavier. De wethouders van de gemeente Zuid- plas zijn beëdigd als buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand, waardoor zij op speciaal verzoek hu welijken mogen voltrekken. Judith de Visser en Paul Vis kozen voor Tamara Venrooy. Door Marlonneke Willemsen Voor Venrooy was het de eerste keer dat ze een huwelijk mocht voltrek ken. "Ik heb wel eens geassisteerd en speechwerk gedaan, maar dit was echt de eerste keer als ambtenaar. Ik was ook best een beetje zenuwach tig." Als trouwambtenaar was Ven rooy betrokken bij het voortraject. "We hebben een uitgebreid voorge sprek gehad. In Rotterdam, waar ik zelf getrouwd ben, hadden ze dat niet. Dat is echt het voordeel van een kleine gemeente. Door zo'n gesprek leer je het bruidspaar kennen en dan is het vervolgens jouw taak om daar Peuters in de bus Op 1, 3 en 5 maart komt er een 'peu terbus' bij de speelzalen lenie Mienie, Pippeloentje en Wollewietje en de kindercentra De Duinen en Kakelbont te staan. Hierin worden de peuters voorgelezen en kunnen ze rondkijken en spelen. Poppentheater Dubbele Jan heeft naar aanleiding van het prentenboek een voorstelling gemaakt voor kinde ren van drie tot en met zes jaar. Op woensdag 3 maart vindt deze plaats een mooi verhaal van te maken voor de huwelijksvoltrekking. Dat mag je voor een groot gedeelte zelf invul len als ambtenaar en ik heb dat in samenspraak met het bruidspaar ge daan." om 14.15 uur en om 15.30 uur. Tot en met dinsdag 2 maart bedraagt de toegang 2,- euro. Op de dag zelf 3,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek. Cadeautje voor nieuwe leden Voor kinderen in de leeftijd van drie tot en met zes jaar die lid worden ligt een olifantje met een piepklein handdoekje klaar. Voor kinderen tot 13 jaar is het lidmaatschap van de bibliotheek gratis; men betaalt alleen 3,50 euro inschrijfgeld. Venrooy was erg enthousiast over de locatie van de huwelijksvoltrekking. "Ik vond het heel leuk dat het in de Batavier was, want ik heb me ook nog een beetje bemoeid met de inrichting en plannen voor het dorpshuis. Sinds Door Marlonneke Willemsen Rond acht uur is de brandweer met groot materiaal uitgerukt om, samen met de milieudienst, de oorzaak van deze stank te onderzoeken. Op het gemeentehuis, waar op dat moment net de vergadering van de commissie Bestuur, Financiën en Beheer plaats vond, is direct overleg gepleegd over de te nemen maatregelen. Volgens Burgemeester André Bonthuis was er gelukkig geen gevaar voor de volksgezondheid. "De milieudiensten en de brandweer hebben onderzoek Wat is daarop uw antwoord kort is de Batavier een vaste trouw locatie. Het is een prachtige intieme ruimte en bij de inrichting is er re kening mee gehouden dat deze ook voor trouwerijen gebruikt wordt." verricht, maar het is niet duidelijk waar de stank vandaan gekomen is. Het leek uit de richting van de 's Gra- venweg te komen, maar daar heeft men niets kunnen vinden. Onze ge meentesecretaris de heer Brinkman heeft zijn Rijnmondneus in de lucht gestoken en rook direct dat het om zwavelwaterstof ging. Hij kende ook de chemische formule, H2S. We zul len doorgaan met het onderzoek naar de oorzaak, maar gelukkig zijn de gemeten concentraties niet zo danig dat het schadelijk is voor de volksgezondheid." Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. E. Van den Ham. ProtGem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur ds. G.J. Robbemond. ProtGem. De Bron 10.00 uur ds. A. Admiraal. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur ds. W. de Groot en 16.30 uur ds. H. Bondt. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft 7 februari omstreeks 2:30 uur op de Eendendaal een 18-jarige man uit Gouda aangehouden. Hij maakte deel uit van een groep van ongeveer vijftien jongeren die bezig was op het Raadhuisplein een lantaarnpaal te vernielen. Nadat alle betrokkenen een bekeuring hadden gekregen voor bal dadigheid, bleef de groep, ondanks herhaalde sommeringen het plein te verlaten zich vervelend en luidruch tig gedragen. Nadat door de man een aantal grove beledigingen waren ge uit, werd hij aangehouden en naast de bekeuring voor baldadigheid met een transactievoorstel van 425,- euro heengezonden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kunst in glas met Tiffany, glas in lood en sie raden maken in de magnetron. In de maand maart is het mogelijk kennis te maken met deze vormen van kunst in het Open Atelier. Op 1 en 8 maart is er de workshop glas in lood, 4 en 11 maart Tiffany en 15 en 18 maart sie raden maken in de magnetron. Alle middagen duren van 13.00 uur tot 16.00 uur. Het Open Atelier is geves tigd in dorpshuis De Batavier aan de Batavierlaan 4. Info: 0180-315626. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ook al zijn de Nationale Voorleesdagen inmiddels, in Nieuwerkerk blijven de kinderen toch nog de 'wiebelbillenboogie' doen. Het boek 'De wiebelbillenboogie' van Guido van Genechten stond centraal tijdens de Nationale Voorleesdagen. Tot begin maart brengen de kleutergroepen van alle basisscholen een bezoek aan de bibliotheek waar uit bovengenoemd boek zal worden voorgelezen en waar door de kinderen de wiebelbillenboogie kan worden gedanst. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nog door een onbekende oorzaak hebben grote delen van Nieuwerkerk afgelopen woensdagavond te maken gehad metstank- overlast. Bewoners van onder andere Dorrestein, Esse en grote delen van de Zuidpias hebben massaal gebeld naar de gemeente en de GGD met klachten overeen penetrante 'rotte eieren lucht'. 61. €200.000. Kom#»»**! 6

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9